fbpx
Завод ім. Малишева нині може  випускати 100 танків та 200 БТР на рік

Завод ім. Малишева нині може випускати 100 танків та 200 БТР на рік

Бронетехніка БТР Завод ім. Малишева Танк Україна

Експортний потенціал бронетанкобудування України, відомого світового виробника бронетехніки спирається на перспективні розробки, відзначають на державному підприємстві “Завод ім. Малишева” (Харків).

Коментуючи в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” експортні перспективи прийнятого навесні на озброєння ЗСУ нового українського основного бойового танка БМ “Оплот”, заступник гендиректора ДП “Завод ім.Малишева” Микола Бєлов відзначив своєчасність появи на ринку нової української машини.

За прогнозами фахівців, на 2011-2015 роки планується суттєве зростання замовлень на важку і легку бронетехніку.

Це пов’язано як зі зміною розстановки сил у світі, так і з різким моральним і фізичним старінням цього виду техніки виробництва Радянського Союзу “, – відзначив він, уточнивши, що тільки танків Т-72 – популярною не тільки в країнах колишнього” соцтабору “машини було випущено більше 20 000 шт.

“На прикладі танків можна зрозуміти, що найсучасніші танки, створені в Радянському Союзі типу Т-80 і Т-90 є розробками 1970-х років. А середній вік зміни поколінь в цьому виді озброєнь – 15-20 років. Плюс 10 років до капітального ремонту. Ось і виходить, що найближчим часом різко зросте потреба в оновленні бронетехніки “- пояснив він.

За оцінками ДП “Завод ім. Малишева”, у числі перспективних ринків збуту нового українського “Оплот” розглядаються всі країни, що експлуатували радянську бронетехніку, а також країни, зацікавлені у становленні як танковиробники.

“У першу чергу, це Африка, Південно-Східна Азія, Південна Америка, а також Близький Схід”, – сказав заступник гендиректора.

Танк БМ “Оплот” розроблений Харківським конструкторським бюро машинобудування (ХКБМ) ім.Морозова на основі відомого на світовому ринку українського Т-84.

Створений на замовлення Міноборони “Оплот” буде оснащений, в тому числі, сучасними системами захисту, зв’язку і управління озброєнням, включаючи активну систему протидії високоточній зброї, приладами нічного бачення, дистанційно керованим кулеметом.

Торкаючись на прохання агентства теми розвитку співпраці зі стратегічними партнерами України в бронетанкобудуванні, і зокрема, з Пакистаном, Н. Бєлов висловив впевненість в успішному розвитку співробітництва за програмою пакистано-китайсько-українського танка Al-Khalid, а також в програмі обслуговування поставленого Пакистану у 1997-2000 роках українського Т-80УД.

“Щодо інших машин поки що перспективи туманні, хоча проскакувала зацікавленість у закупівлі близько 300 колісних БТР”, – сказав він.

Найбільш суттєвим, за словами заступника гендиректора, з тих, що реалізуються сьогодні заводом ім.Малишева експортних замовлень, є укладений в квітні 2008 року контракт на постачання силових установок з двигуном 6ТД-2 (1200 л.с.) в КНР для установки на китайський танк МБТ-2000.

“Виконання контракту йде відповідно до графіка поставок, визначеному контрактом. Розрахунки з китайського боку відбуваються вчасно”, – відзначив він.

Потенційний обсяг експортних замовлень, сказав співрозмовник агентства, відповідає скоригованими в рамках реструктуризації виробничих потужностей ДП: “Сьогодні ми орієнтуємо свої виробничі можливості на випуск 100 танків і 200 БТР на рік”, – уточнив він. (за радянських часів завод був орієнтований на 600-800 танків на рік-ІФ)

За даними підприємства, прогнозне зростання виробництва заводу ім. Малишева у 2009 році порівняно з 2008 роком оцінюється в 1,5 рази.

 

Бронетехніка БТР Завод ім. Малишева Танк Україна