Історія цього танкового з’єднання своїм корінням сягає опалених війною “сорокових”. 12 грудня 1942 року, під Москвою було сформовано 1433-й самохідно-артилерійський полк. Виявляючи масовий героїзм, воїни частини пройшли бойовий шлях від Ленінграда до Бранденбурга.

За масовий героїзм, що виявили воїни полку у боях за Батьківщину, частині у 1945 році було присвоєно почесне найменування “Гвардійська”. Понад триста її бійців було нагороджено бойовими орденами і медалями. Серед них – почесний солдат з’єднання Герой Радянського Союзу старший лейтенант Юрій Сагайдачний.

1-а окрема Гвардійська Новгородська Червонопрапорна орденів Кутузова, Богдана Хмельницького, Олександра Невського, Суворова, Червоної Зірки танкова бригада 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України призначена для виконання завдань з утримання зайнятих районів, рубежів і позицій, відбиття ударів противника, прориву оборони противника, розгрому його військ, захоплення важливих районів, рубежів і об’єктів.
Організаційно окрема танкова бригада складається з танкових батальйонів, механізованого батальйону, бригадної артилерійської групи, зенітно-ракетного дивізіону, реактивного дивізіону, підрозділів забезпечення.

На озброєнні з’єднання знаходяться танки Т-64БВ, Т-64БМ “Булат”, бойові машини піхоти БМП-1, зенітні гарматні ракетні комплекси “Тунгуска” та інші зразки озброєння.

Командир 1-ої окремої Гвардійської танкової бригади полковник Ігор Шпак.
Місце дислокації – смт. Гончарівське, Чернігівська обл.

Publication author

Офлайн 28 хв.

admin

Коментарі: 4Публікації: 5732Реєстрація: 20-06-2016

Поширити:
Авторизація
*
*
Генерація паролю
%d блогерам подобається це: