Ліберія — невелика й багатостраждальна країна на заході Африки. Її тримільйонне населення багато що пережило на межі тисячоліть: державний переворот 1980-го, 10-літній період воєнної диктатури сержанта Семюеля Доу, дві громадянські війни, жертвами яких стали 200 тисяч людей. Ціле покоління ліберійців виросло в умовах війни й економічної катастрофи.

Саморуйнування країни вісім років тому зупинили миротворці ООН — завдяки ним склали зброю понад 120 тисяч бойовиків. Із тих, хто приєднався до цієї шляхетної місії, було й є багато українців — військових та правоохоронців. Тому про нелегкі будні українських військових – вертолітників-миротворців у Ліберії — в інтерв’ю з командиром нинішньої 16-ї ротації 56-го Окремого вертолітного загону ЗС України, полковником Петром ПЛІСОМ.

– Яка на сьогодні ситуація в країні, де ви виконуєте миротворчі завдання? Які моменти викликають тривогу? У цілому спокійно, чи ні?

– Протягом останніх восьми років війська ООН разом із силовими структурами Ліберії зробили чимало для змін у житті пересічних ліберійців. Миротворчі контингенти забезпечили мирне проведення виборів президента, є також значний прогрес у становленні верховенства права, підтримки розвитку державних інституцій, стабілізації ситуації в країні, а також безпеки вздовж кордонів. Люди претендують на мир і процвітання. Політична напруженість і суперечки потроху стихають. Головним питанням, що визначає безпекову ситуацію в країні на даний час, є «питання біженців», а також перебування на кордонах поодиноких озброєних груп. Ліберія також належить до числа країн, які, незважаючи на власні проблеми, залишили свої кордони відкритими і ділилися своїми мізерними водними, земельними й іншими ресурсами з тими, хто постраждав від наслідків озброєного насильства. На сході Ліберії, поблизу міста Зведру, є табір біженців СолоКемп, у якому розмістилися так звані івуарійці. Вони залишили Кот-д’Івуар в наслідок конфлікту і вони живуть тут у вигнанні вже не перший рік. Не зважаючи на скорочення кількості (з 135 до 68 тис.) офіційно зареєстрованих біженців із Кот-д’Івуару на території східних графств Ліберії, силові структури обох країн не мають можливості повністю контролювати ситуацію на кордоні. За цими цифрами стоїть щось більше, ніж просто статистика: це конкретні люди і сім’ї, у яких докорінно змінилося життя, громади були знищені, а майбутнє залишається неясним… Тому керівництво Місії ООН у Ліберії намагається спільними зусиллями домогтися мобілізації політичної волі щодо попередження і припинення конфліктів, що викликають потоки біженців в цю країну. До того ж ситуацію у цих прикордонних графствах доводиться контролювати з повітря саме українськими бойовим двадцять четвіркам з метою демонстрації сили для незаконних озброєних формувань. Крім того, негативний вплив на подальший розвиток обстановки у регіоні має ситуація щодо оголошення (30 травня цього року) обвинувачення колишньому президентові Ліберії Чарльзу Тейлору. Нещодавно йому було винесено вирок – позбавленя волі на 50 років. Він був одним із організаторів збройного угруповання «Революційний об’єднаний фронт» (RUF), що діяло на території Сьєра-Леоне під час громадянської війни. Через наявністю прибічників колишнього президента Місія ООН у Ліберії прогнозує можливе загострення ситуації як на території Сьєра-Леоне, так і Ліберії. Оонівські спостерігачі здійснюють моніторинг ситуації в країні з метою вчасного реагування на можливі загрози, що можуть виникнути. Ймовірність всіляких випадковостей не може бути повністю виключена і в нас, тому маємо бути готові до дій.

– Петре Даниловичу, будь ласка, що ви вкладаєте в поняття – діяльність щодо дотримання миру в Ліберії?

– Якщо говорити про діяльність з дотримання миру в Ліберії українського вертолітного загону, то вона, на моє переконання, є одна з найбільш ефективних інструментів, наявних у розпорядженні командування штабу Місії для надання допомоги країні, яка досі переживає складний період виходу з конфліктної ситуації. Не виникає сумніву, що всі миротворці в Ліберії гарантують безпеку, політичну підтримку і сприяють будівництву миру в країні, що поступово виходить з кризи. У своїй діяльності з дотримання миру ми керуємося трьома основними принципами це – згода сторін, безпристрасність, незастосування сили – лише у разі самооборони і захисту мандату. Звісно, що сьогодні багатопрофільні операції з дотримання миру в Африці проводяться не лише в інтересах гарантування миру й безпеки, а й з метою сприяння політичному процесові, захисту цивільних осіб, роззброєння, демобілізації і реінтеграції колишніх комбатантів, в наданні допомоги щодо організації виборів, захисту прав людини та відновленні законності. І все це є пріоритетним також і для Ліберії. А гарантувати успіх сьогодні не може ніхто, оскільки діяльність з дотримання миру здійснюється зараз в складних як у фізичному, так і в політичному плані умовах. Проте за вісім років, завдяки перебуванню в Ліберії українського вертолітного загону, Місія ООН в цій країні домоглася значних успіхів, й це неодноразово відзначали її керівники.

– Більше ніж півроку триває служба контингенту ЗС України у складі 16-ї ротації 56-го Окремого вертолітного загону місії ООН у Ліберії. Що зроблено за цей проміжок часу. Чи можна підбити перші підсумки?..

– За час перебування в Африці склад українського контингенту зазнав уже шістнадцять ротацій. У мене – шоста. Спекотний та вологий африканський клімат продовжує випробовувати українських військовослужбовців на знаходження спільної мови з народом іншої релігійної культури та на здатність працювати у багатонаціональній Місії за оонівськими стандартами. На сьогоднішній день наш підрозділ гідно виконує поставлені завдання. Ще на початку нашої служби в Ліберії миротворці авіаційної групи успішно завершили свою місію у демократичній Республіці Кот-д’Івуар і всі живі й здорові повернулися у місце постійної дислокації. У січні цього року місяці дев’ять вертольотів успішно забезпечили повітряне прикриття та охорону інаугурації президента Республіки Ліберія. Українські пілоти в той день долали відстань до 800 км, а середня тривалість польоту становила близько чотирьох годин. Це велике навантаження… До виконання цих завдань було залучено 170 військовослужбовців та понад 20 одиниць техніки. Тоді до Ліберії прибуло багато керівників із ООН, офіційних представників із африканських країн-сусідів, зокрема держсекретар Сполучених Штатів Америки. Загалом, ситуацію в Ліберії ще не можна назвати стабільною. Незважаючи на те, що президента цієї країни Еллен Джонсон-Серліф переобрали на другий термін, дуже багато ліберійців не задоволені повільними темпами економічного відновлення країни… Тому цілком можна зрозуміти місцевих жителів, які – не вирізняючись особливою освіченістю – вважають, що війська (UAU UNMIL за місцевою класифікацією) – це гарантія їхнього мирного існування.

 

Погодьтеся, що ми – військові, в цій країні є сильним стабілізуючим чинником. І це нещодавно підтвердив командуючий силами ООН генерал-майор Мухамед Халід. Перебуваючи нещодавно у базовому таборі він зазначив, що українська авіація, а особливо бойові вертольоти – це дуже вагомий військовий компонент сил місії ООН в Ліберії.

Командувач силами ООН у Ліберії генерал-майор Мухамед Халід:

– У ваших руках повітряна мобільність усіх військових контингентів UNMIL. Щоразу, коли перебуваю на борту ваших вертольотів, під час робочих поїздок до військових контингентів, які дислокуються у найвіддаленіших куточках Ліберії, я відчуваю впевненість, професіоналізм і майстерність дій кожного з екіпажів.

 

– Що, на вашу думку, було б доцільно ввести додатково в програму підготовки наступної ротації?

– Професіоналізму нам не бракує. Але необхідно чимало докласти зусиль до формування і включення до складу екіпажу вертольоту, який виконує бойові завдання з патрулювання державного кордону Ліберії, двох підготовлених повітряних стрільців. На сьогодні такі посадові категорії штатом не передбачено. З метою оперативного виконання зазначених заходів мені відомо, що така підготовка вже розпочалася у наступній – 17-й ротації.

Щоб показувати свою роботу, переконувати колег з інших контингентів і вільно спілкуватися, необхідно знати іноземну мову. На жаль, в цьому ми дещо поступаємось іншим.

– Петре Даниловичу, з 26 грудня, торік, особовий склад 16-ї ротації розпочав свою миротворчу місію. За цей проміжок часу льотний склад виконав 1600 польотів із загальним нальотом 2500 годин, українськими вертольотами перевезено понад 8 тис. пасажирів і майже 180 т вантажу. Погодьтеся, людям, далеким від авіації, ці всі цифри мало про що говорять.

 

– Ось уже восьмий рік поспіль, починаючи з січня 2004 року, в Ліберії працюють наші авіатори 56-го окремого вертолітного загону Збройних сил України. Наш загін щодня забезпечує виконання завдань місії на території Західної Африки, що простягається на понад 1000 кілометрів. Завдання залишаються незмінними – це повітряна розвідка та бойове патрулювання територій вздовж кордонів Республіки Ліберія з Кот-д’Івуаром, Сьєрра-Леоне та Гвінеєю, супроводження переміщення наземних військ UNMIL. Саме бойові ударні вертольоти Мі-24П виконують такі польотні завдання виключно по два вертольоти. Наші десантно-транспортні «вісімки» доставляють повітрям гуманітарні вантажі й провізію у найвіддаленіші куточки непрохідних джунглів країни, здійснюють медичне транспортування та евакуацію постраждалих. На безліч маршрутів і посадкових майданчиків, на які доводиться виконувати приземлення часом у складних умовах африканських тропіків, вимагає від льотчика філігранної майстерності та чіткої злагодженої роботи всього екіпажу. До того ж, без вихідних і свят 2-4 екіпажі несуть постійне чергування в режимі «STANDBY» (очікування) і «SARSTANDBY» (пошук і рятування) – сорока і тридцяти хвилинна готовність до виконання позапланових польотів за завданням центру повітряних операцій Місії. До 10–11 бойових машин злітає в повітря для виконання завдань, що надходять із оперативного центру управління авіацією місії, перебуваючи в небі 3–5 годин. Бойову роботу здійснюють у двох напрямах: RIA – міжнародний аеропорт Робертсфілд, що за 60 км від Монровії, де й базується загін, та майданчик Грінвілл на відстані 200 кілометрів від базового табору. На ньому постійно перебуває один вертольот з екіпажем та з усім необхідним для автономної роботи.

Саме льотчики тут отримують неабиякий досвід. Середній наліт кожного із них наприкінці ротації становитиме 140 — 150 годин. Основу нашого загону становлять військові льотчики 1-го й 2-го класу, які набули бойового досвіду в Афганістані, Косово, Сьєра-Леоне та Ліберії. Це та категорія вертолітників, яка передає свій досвід та практичні навички пілотування молодій плеяді льотчиків. У складі вертолітного загону завдання виконують 35 пілотів. Серед кращих — досвідчені льотчики-«тисячники» підполковники Володимир Партика, Сергій Дідюра, Олександр Чаплінський, Віталій Цапко, Геннадій Герасименко, Олександр Лісничий, Павло Комишев, Руслан Мельник, майор Володимир Прокопенко та інші. Саме вони виконують найскладніші та найважливіші завдання, які виконує загін. Що таке «польоти в умовах спекотного та вологого клімату». Третина кордонів Ліберії – теплі води Атлантики. Майже стовідсоткова вологість спостерігається тут будь-якої пори року. Накопичена за ніч над землею волога піднімається саме на ту висоту, де зазвичай і працюють наші вертольоти. За такої інтенсивності роботи, у граничних умовах експлуатації, за середньої денної температури повітря +26–33° С та стовідсоткової вологості вертольоти за півтора року майже відпрацьовують свій ресурс.

Нещодавно вперше встановили своєрідний рекорд – в один із днів їх денний наліт становив 42 години 51 хвилину. У небі Ліберії працювало десять гвинтокрилів. Зокрема, на вертольотах Мі-8МТ – майже 36 годин, на вертольотах Мі-24П –поонад 6 годин. За цю добу екіпажі загону перевезли 206 пасажирів і 14 тонн вантажу.

Є в загоні зовсім молоді льотчики, ми їх тут готуємо. Тому потрапити в чергову місію, нехай і у неймовірно важкі умови примхливого екваторіального клімату Ліберії, де європейцям прижитися дуже важко, вже успіх.

На даний час ми підготували сімох льотчиків, які виконали теоретичну та льотну перевірку на отримання класної кваліфікації військового льотчика 3-го класу. Треба скористатися такими можливостями. Але в ідеалі треба прагнути до більшого, ніж просто до отримання додаткових коштів у бюджет Міноборони у вигляді компенсацій від ООН. Суспільство вже добре знає скільки ми тут заробляємо для держави, про це багато пишуть у газетах, розповідають по телебаченню. Але найвищий пілотаж — зуміти взяти з ситуації подвійну, потрійну вигоду. Що ми й робимо, готуючи собі молоду зміну льотчиків.

 

(Відповідно до двох меморандумів – листів про взаємодопомогу, допомогу щодо надання тривалих авіаційних та авіаційно-транспортних послуг державами – за кожну годину польоту вертольота Мі-8МТ ООН перераховує Україні $2415, за годину польоту Мі-24П – $3600. За рік загін може заробити $18-20 млн. І це тільки за польоти, без урахування компенсаційних виплат.)

– Безпека польотів є найголовнішим для вертолітників-миротворців. Чи були такі нештатні ситуації, які вимагали від особового складу значних зусиль та негайного реагування?..

 

– Безпека польотів – це основа успішного виконання будь-якого бойового завдання, а бойова підготовка й інженерно-авіаційна служба – абсолютно тотожні поняття. Тому, забезпечення безаварійної льотної роботи за рахунок якісного, грамотного виконання робіт з підготовки авіаційної техніки до вильоту – прямий і надзвичайно відповідальний обов’язок інженерів і техніків загону. Не дарма підрозділ ІАС (Інженерно-авіаційна служба) найчисленніший у загоні, він становить майже чверть від усього особового складу – понад 70 наземних спеціалістів і авіаційних бортових техніків. До речі, на початку нашої ротації на майданчику Гбанга Карі Кемп, що розташований на відстані 300 км від постійного місця базування вертолітного загону, вперше у Ліберії, завдяки злагодженим діям інженерно-авіаційного складу на чолі із заступником командира загону з інженерно-авіаційної служби полковника Сергія Мороза, вперше відбулась заміна авіаційного двигуна вертольоту в польових умовах. Зокрема, під час виконання планових польотів на Мі-8МТ, повертаючись з обльоту майданчиків, при виконанні посадки на зависанні на висоті близько півтора метра спрацював інформатор — «пожежа у лівому двигуні». Здійснивши посадку, екіпаж ретельно оглянув двигун: стало зрозуміло, що він потребує заміни. До місця посадки ми одразу на автотранспорті направили додаткову групу інженерно-технічного складу, а також спецтехніку. Вже за дві доби ми змогли підготували вертоліт до контрольного обльоту. Зазвичай такі ремонти здійснюються на авіаремонтних заводах, інша річ — зробити це якісно в умовах екваторіальної Африки та й ще під відкритим небом. Тож, вважаю, що особовий склад нашого підрозділу набув неоціненного досвіду, виконуючи ці роботи. Під час виконання робіт із заміни двигуна вирішальну роль відіграли саме авіаційні інженери. Це начальник групи обслуговування і ремонту авіаційного обладнання майор Анатолій Пряділя, старший технік групи авіаційного озброєння капітан Сергій Мельник, начальник групи майор Сергій Косенко, старший технік групи обслуговування і регламенту капітан Андрій Скабало, капітан Олександр Чотій, старший авіаційний механік, старший прапорщик Віктор Каптуров, начальник ТЕЧ-ланки майор Ігор Віновський, бортовий технік, капітан Володимир Тарасюк.

Також заслуговує на добрі слова особовий склад аеродромно-технічного забезпечення, під керівництвом підполковника Олександра Кашуби. Робота РАТЗ (роти аеродромно-технічного забезпечення) на «бетонці» вертолітних стоянок розпочинається вдосвіта. Адже до прибуття екіпажів, що вилітають, необхідно перевірити бортові системи, заправити та підготувати до запуску літальні апарати, доставити особовий склад льотної зміни та встигнути багато іншого. Представники транспортного взводу, взводу матеріального забезпечення, відділень водо- і електропостачання забезпечують життєдіяльність загону. Велике навантаження лягає також на плечі особового складу взводу охорони, які зі зброєю в руках цілодобово несуть вартову службу. А в незнайомій країні з непоодинокими загрозами з боку місцевих жителів це накладає додаткову відповідальність за життя підлеглих.

 

Скажу без перебільшення: наші спеціалісти – це, перш за все льотний склад, інженерно-авіаційна служба, представники тилу і озброєння, медичний персонал, фахівці вузлу зв’язку та радіотехнічного забезпечення – відмінно підготовлені й здатні виконувати будь-які завдання Місії ООН в Ліберії. Словом, тут у Африці, усі 24 години ми належимо тільки службі.

– У яких побутових умовах живе нинішня ротація миротворців?

– Вертолітний загін у Ліберії – це повноцінний військовий організм (загальна кількість становить – 275 військовослужбовців), до штату якого крім льотно-підйомного складу входять усі необхідні підрозділи і служби, що забезпечують щоденну життєдіяльність загону. Місце дислокації містечка – поблизу злітно-посадкової смуги міжнародного аеропорту RIA (Robertsn Iternational Airport).

На сьогодні умови проживання миротворців, є цілком прийнятними. Це одноповерхові житлові приміщеннями для проживання особового складу та зберігання майна загону, їдальні й кількох рядів житлових і секції штабних, так званих корімеків (металопластикові збірні житлові конструкції оонівського стандарту). Всі вони з кондиціонерами, спеціалісти місії нещодавно замінили старі на новенькі: «кандер» у Африці – найліпший «товариш» для миротворця, без них тут важко було б служити.

Табір українських миротворців повністю автономний. Починаючи із забезпечення електроенергією, водою до приготування їжі. Облаштовано їдальню, службові приміщення, душові. Безперервно працюють вдень та вночі генератори, від яких і залежить життєдіяльність загону в таборі і на аеродромі. Лише три рази на добу їх вимикають для обслуговування. Далі робота загону трохи призупиняється, бо проблема в самих місійних генераторах, вони вже тримаються більше п’яти років. Але головне – наші електрики адаптувалися до будь-якої нештатної ситуації і здійснюють контроль, за тим, щоб представники місії заправляли їх якісним дизпаливом і вчасно міняли фільтри. Годують смачно, налагоджене повноцінне оонівське харчування із розрахунку 3,428 Євро (4500 Ккал) на одного миротворця на добу. Вирішуємо питання організації активного відпочинку наших хлопців. Потроху облаштовуємо спортивні куточки сучасним обладнанням та інвентарем. Власними силами створили футбольний майданчик з міні-футболу, обладнали кімнату відпочинку для гри у більярд. На моє переконання, організація повноцінного відпочинку є запорукою підтримки належного рівня дисципліни, й цим неможна нехтувати. Необхідно зазначити, що ми маємо доступ до мережі Інтернет та постійний телефонній зв’язок із Україною. Отже, ми не відчуваємо себе відірваними від Батьківщини.

– Служба в Африці пов’язана з певними ризиками. Які з них, на вашу думку, є найбільш небезпечними для особового складу?

– Серед основних небезпек можна назвати складні кліматичні умови. Півроку 30-градусна спека та 90-відсоткова вологість. Від тривалих тропічних злив утворюються озерця, в яких повно вірусів та малярійних комарів. Але завдяки нашому медперсоналу та виконанню всіх профілактичних заходів, рекомендацій та настанов, які давалися медиками напередодні від’їзду, серйозних наслідків вдалося уникнути. Ще один напрям, якому необхідно приділяти постійну увагу, — це місцева фауна: москіти, малярійні комарі й особливо змії. Для захисту від них військовослужбовцям загону видано репеленти та вдосконалені протимоскітні сітки, а з особовим складом проведено відповідну роз’яснювальна роботу. До того ж, кожної неділі територія базового табору обробляється спеціальним дезінфекційним розчином за допомоги ручного термічного аерозольного розпилювача. Це така собі «пушка-вбивця», як її називають між собою миротворці, вона просто «вбиває» цих комах, особливо відлякує змій.

Збереження життя та здоров’я наших військовослужбовців – це пріоритетне завдання як для мене, так і для командирів усіх підрозділів. У наших умовах саме від високої вимогливості та відповідальності офіцерів, сержантів залежить не тільки особисте життя, а й доля підлеглих.

Непросто бути командиром загону?

– Дуже непросто. По-перше, ми представляємо тут в Ліберії свою державу – Україну, а по-друге, миротворчий загін Збройних сил. До кожної зустрічі з представниками керівництва, штабу Місії ООН у Монровії мені доводиться готуватися. Під час таких зустрічей обговорюються проблемні питання, аналізується ситуація. Такий рівень взаємодовіри, повага до місцевих традицій та звичаїв суттєво допомагає в службі. Чисельність контингенту ООН у Ліберії сьогодні доведено майже до 8 тисяч, включно з військовими спостерігачами, а найближчим часом вона взагалі скорочуватиметься…Військовий персонал у цій країні представлено 30-ма країнами. Європейці є здебільшого спостерігачами. Це досить багато для країни, населення якої становить майже три мільйони. Тому ООН з липня почне скорочення як військових так і цивільних представників персоналу Місії. В перспективі до 2015 року розглядається питання поступового скорочення та виводу військових контингентів. Але поки що Місія протидіятиме всім викликам та загрозам стабільності миру для подальшого зростання спільних досягнень.

– Наскільки важливо і чи потрібно військовослужбовцям брати участь у миротворчих місіях?

– Досвід, досвід, досвід – так я оцінюю користь, яку отримують тут у Африці для себе військовослужбовці. А вертолітникам, щодо підвищення кваліфікації, можна позаздрити. У якій, скажіть, льотній частині України можна з початку січня до середини літа налітати загалом майже 3000 годин? А у Ліберії їм доводиться ще й виконувати цілком конкретні завдання: повітряне патрулювання, доставляння вантажів, евакуацію, пошуково-рятувальні операції тощо. Тому набагато зручнішими саме для цієї функції є надійні, перевірені часом вертольоти Мі-24 та Мі-8. І, безперечно, спільні місії з ООН приносять користь, по-перше, для підвищення боєздатності наших підрозділів. По-друге, для досягнення сумісності в діях з підрозділами країн-партнерів і по-третє, підвищують міжнародний імідж країни. Але головне в тому, що наші військові набули досвіду в умовах обстановки, характерної для будь-якої операції з дотримання миру, відповідно до Статуту сил ООН та міжнародних норм. Саме міжнародний імідж країни формується важко й тривалий час. І є люди, які просувають «бренд Україна» не без ризику для життя, оскільки умови, в яких їм доводиться проявляти свій професіоналізм, іноді бувають вельми екстремальними. На жаль, саме таких військових у нас менше всього знають. А в Ліберії українці відомі як надійні партнери, які готові будь-якої миті прийти на допомогу. Українські вертольоти у Ліберійському небі вигідні усім, і нехай це небо й надалі залишається тільки – мирним! Окрема розмова – неоцінимий досвід, який здобуває особовий склад. Передусім – у підготовці підрозділів до виконання миротворчих операцій, освоєнні різних способів переміщення людей та техніки до району конфлікту, їхнього швидкого розгортання в зонах відповідальності. Наприклад Кот-д’Івуар, а нині ще й Конго.

– Для вас півроку в Африці – багато чи мало. І як ставиться до вашої служби в Ліберії родина?

– Одразу й не скажеш. Здається, достатньо, щоб відчути, якою тривалою є розлука з Батьківщиною, рідними й близькими. Після дванадцятигодинного перельоту і приземлення в Ліберії, згадую сьогодні перші свої враження від різкого удару спекотного та вологого повітря, характерного місцевого запаху, який відчувається практично по всій країні. Лише тут, за 7 тисяч кілометрів, де постійно триває літо, адже поблизу екватор, починаєш розуміти, що Україну, з її весняним буянням садів, неможливо порівняти з зовсім іншою, екзотичною та досить одноманітною для нас природою Африки. Щодо ставлення родини до моєї роботи, скажу, що вони все сприймають з розумінням.

– Добігає кінця піврічне відрядження українських миротворців нинішньої ротації, які передадуть цю почесну естафету із дотримання миру іншим своїм колегам-миротворцям. Щоб ви побажали українським миротворцям 16-ї ротації?

– Головне, що я б побажав… щоб ми – «блакитні берети», завжди впізнавали один одного, частіше зустрічалися і згадували часи спільної служби і, на жаль, поминали побратимів, які віддали своє життя заради життя інших.

Довідка:

Пліс Петро Данилович, полковник, начальник кваліфікаційної комісії – старший льотчик-інспектор управління армійської авіації командування Сухопутних військ Збройних сил України.

Освіта: Кіровське військове авіаційне технічне училище (1982 р.)

Саратовське вище військове авіаційне училище льотчиків (1988 р.)

Проходив військову службу у військах Уральського, Приволзького та Прикарпатського військових округів, у Північному та в Західному оперативних командуваннях, далі – у 8-му армійському корпусі, в управлінні армійської авіації командування СВ ЗС України.

Учасник бойових дій, учасник миротворчих місій у колишній Югославії, Косово, Сьєрра-Леоне, Ліберії.

Військовий льотчик першого класу, загальний наліт на вертольотах Мі-2, Мі-8 – понад 4000 годин.

Кавалер ордена Богдана Хмельницького 3 ступеня, нагороджений багатьма медалями та відзнаками.

Місію ООН в Ліберії засновано відповідно до резолюції 1509 (2003) Ради Безпеки ООН від 19 вересня 2003 року.

11 січня 2004 року на території аеропорту Робертсфілд (70 км) на південь від столиці Ліберії м.Монровії під командуваннямполковника Ігоря Шендригіна було розгорнуто наметове містечко – перша ротація 56-го окремого вертолітного загону у складі 260 миротворців. З того часу українські вертолітники здійснили 23 вильоти на для надання допомоги, потерпаючим від біди. Українські пілоти також брали участь у пошуку російського вертольота UN-160, у пошуково-рятувальній операції на річці Фармінгтон, де евакуювали одну людину з корабля «Ранер», у пошуку суховантажного корабля на річці Тахома. Евакуювали людей з цивільного вертольота. Загалом українськими вертолітниками було врятовано 14 осіб.

Також забезпечували проведення виборів у Ліберії 2005 і 2011 років. 2006 р. здійснювали охорону під час візиту президента Китаю, США, канцлера Німеччини та інших важливих персон. Протягом 2011 р. українські вертолітники забезпечили мирне проведення виборів президента Кот-д’Івуара.

У квітні 2011року застосували засоби вогневого ураження вертольотами Мі-24П по визначеним цілям ворогуючої сторони, тим самим попередили значні втрати серед місцевого населення, зробили відчутний практичний внесок у мирне врегулювання ситуації у Кот-д’Івуарі.

У січні 2012 року успішно здійснили операцію щодо повітряного прикриття та охорони проведення інаугурації президента Республіки Ліберія.

Розмову вів В’ячеслав Петровський, спеціально для газети День, Ліберія, Західна Африка

ДЕНЬ

 • Автор публікації

  Офлайн 1 день

  admin

  Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту:

  Адреса: mail.milinua@gmail.com

  Коментарі: 8Публікації: 6490Реєстрація: 20-06-2016

  Поширити:

  Коментар

  1. credible home builders 11 грудня, 2016 at 02:04 -

   Im grateful for the post.Really thank you! Fantastic.

  2. Credo che tu abbia fatto davvero un ottimo lavoro con qeusto post, continua così.

  3. Aw, this was a really nice post. In idea I would like to put in writing like this additionally – taking time and actual effort to make a very good article… but what can I say… I procrastinate alot and by no means seem to get something done.

  4. Lupe Baskind 3 грудня, 2016 at 12:36 -

   La vie nous prive parfois malgré tous nos efforts du bonheur, et parfois c’est tout simplement pas de notre faute. S’il vous vivez un moment dur ou trouvez votre vie ps trop complète, si vous cherchez un boulot, la fortune, le mariage, ou la richesse, je vous conseille de visiter BlackMa ( http://www.blackma.be )

  5. Albert Duszynski 2 грудня, 2016 at 22:20 -

   Within the other hand, it doesn’t matter how high quality that you are along with solving the latest platform, in due course you are able to utilize a situation within the place you need to want to do a couple assist approaching; in addition influenced by your actual age moreover gym, plus the dietary of any caravan it’s really a notably difficult physical fitness. caravan touch up paint

  6. Rebeccaswigh 2 грудня, 2016 at 11:35 -

   please check out my pics

  7. obat alami ejakulasi dini 2 грудня, 2016 at 07:15 -

   Enjoyed looking at this, very good stuff, regards . “All things are difficult before they are easy.” by John Norley.

  8. obat hepatitis 2 грудня, 2016 at 06:53 -

   I have to show some thanks to you for rescuing me from this problem. After researching throughout the online world and coming across advice that were not beneficial, I assumed my life was done. Being alive without the presence of strategies to the problems you have resolved all through your entire article is a serious case, as well as ones that would have adversely damaged my entire career if I had not discovered your blog post. The competence and kindness in handling all the stuff was crucial. I’m not sure what I would’ve done if I hadn’t discovered such a stuff like this. I can also at this time look ahead to my future. Thanks a lot so much for the specialized and sensible guide. I will not be reluctant to refer the sites to anyone who should have guidelines on this area.

  9. kartu undangan pernikahan murah jakarta 2 грудня, 2016 at 05:34 -

   Hello there, just became alert to your blog through Google, and found that it is truly informative. I’m going to watch out for brussels. I’ll be grateful if you continue this in future. A lot of people will be benefited from your writing. Cheers!

  10. kartu undangan pernikahan yang unik 2 грудня, 2016 at 05:06 -

   Some genuinely good information, Sword lily I observed this. “It’s amazing what ordinary people can do if they set out without preconceived notions.” by Charles Franklin Kettering.

  11. click here for more 1 грудня, 2016 at 20:32 -

   My bestfriend and I want to create a blogging site, but we dont know which one to use. We basically will just be uploading random stuff about anything but we want the site to be fun and decorative, not just a plain layout..

  12. Ptickdenieri 1 грудня, 2016 at 10:06 -

   Amoxicillin Bacterial Reaction How To Find Orlistat 120 Mg 93551 Zip [url=http://e-rxnow.com]levitra lowest price[/url] Precio Del Cialis En Farmacias Nizoral Canada Generic Avanafil Amoxicillin Doesnt Work On Ear Infection [url=http://yafoc.com]propecia espana efectos secundarios[/url] Discount Generic Real Stendra Free Shipping Viagra 100mg Tablets Retail Price [url=http://bdnpn.com]cialis online pharmacy[/url] Cialis Super Active 20 Mg Cialis Viagra Quebec Generique Viagra Prix Candian Pharmacy Online Canada Dutasteride France Drugs Free Consultation Express Delivery [url=http://bestmedrxed.com]viagra online prescription[/url] Viagra Preise Deutschland Cialis De Marque Propecia Online Without A Rx Discount Generic Fluoxetine Internet In Germany [url=http://tri-rx.net]viagra generico funziona[/url] Viagra Effetti Benefici Finasteride Propecia Proscar

  13. Shelby Cuthill 1 грудня, 2016 at 07:41 -

   I dont feel Ive scan anything like this before. So great to discover somebody with some original thoughts on this subject. thank for starting this up. This website is something that is necessary on the web, someone with just a little originality. Very good job for bringing something new to the internet!

  14. service sofa cikarang 1 грудня, 2016 at 07:32 -

   I have not checked in here for a while because I thought it was getting boring, but the last several posts are good quality so I guess I will add you back to my everyday bloglist. You deserve it my friend :)

  15. inspirasi panggung impian 1 грудня, 2016 at 06:44 -

   I wanted to type a brief word in order to appreciate you for those fantastic ideas you are showing on this site. My particularly long internet research has now been compensated with pleasant suggestions to write about with my family and friends. I would mention that many of us readers actually are truly fortunate to dwell in a decent place with very many special people with insightful guidelines. I feel really blessed to have come across the web page and look forward to many more cool minutes reading here. Thanks a lot once again for a lot of things.

  16. video inspirasi panggung impian tiongkok 1 грудня, 2016 at 06:23 -

   Dead composed written content , regards for entropy.

  17. pregnancy miracle 1 грудня, 2016 at 05:39 -

   Its excellent as your other blog posts : D, thankyou for putting up. “In the spider-web of facts, many a truth is strangled.” by Paul Eldridge.

  18. Indira Enfinger 1 грудня, 2016 at 05:38 -

   You are so cool! We do not suppose Ive review anything along these lines earlier. Very good to acquire anyone with some initial thoughts on this subject. realy thank you for beginning this upwards. this amazing site is an activity that’s needed on the net, anybody with a originality that is little. beneficial job for delivering new things with the web!

  19. pregnancy miracle stories 1 грудня, 2016 at 05:16 -

   It’s perfect time to make some plans for the future and it’s time to be happy. I’ve read this post and if I could I want to suggest you few interesting things or advice. Perhaps you could write next articles referring to this article. I wish to read more things about it!

  20. Carita Rannels 1 грудня, 2016 at 00:55 -

   good blog post, i certainly like this website, keep on they

  21. Jamison Duvernois 30 листопада, 2016 at 13:44 -

   Usually I don’t read post on blogs, but I wish to say that this write-up very compelled me to check out and do it! Your writing taste has been amazed me. Thank you, very great post.

  22. judi online 30 листопада, 2016 at 09:33 -

   Hi my friend! I want to say that this article is amazing, nice written and include almost all important infos. I¡¦d like to look extra posts like this .

  23. judi bola guling 30 листопада, 2016 at 09:09 -

   Someone necessarily help to make critically posts I might state. This is the first time I frequented your web page and thus far? I surprised with the analysis you made to create this particular post amazing. Wonderful task!

  24. click here now 30 листопада, 2016 at 05:18 -

   How do i forward my blogspot account to my website domain name?

  25. Norris Carmolli 29 листопада, 2016 at 19:58 -

   Your home is actually valueble for me personally. Thanks A Lot!?

  26. Edmund Swoboda 29 листопада, 2016 at 15:34 -

   You made some good points around. We appeared on the internet when it comes to presssing problems and found many people goes combined with with your websites.

  27. judi bola 29 листопада, 2016 at 08:22 -

   wonderful issues altogether, you simply gained a new reader. What would you recommend in regards to your post that you simply made a few days in the past? Any positive?

  28. judi bola aman 29 листопада, 2016 at 08:00 -

   I conceive this internet site holds some very fantastic information for everyone. “I prefer the wicked rather than the foolish. The wicked sometimes rest.” by Alexandre Dumas.

  29. judi casino online android 29 листопада, 2016 at 06:55 -

   I genuinely enjoy reading on this site, it has got superb content . “Do what you fear, and the death of fear is certain.” by Anthony Robbins.

  30. Woodrow Senter 29 листопада, 2016 at 06:46 -

   I came across this web website and I really should say I’m completely overjoyed at what I’m seeing. I adore how you are able to actually feel such love and such encouragement just on the site alone.

  31. judi casino singapura 29 листопада, 2016 at 06:34 -

   But a smiling visitor here to share the love (:, btw great style. “Make the most of your regrets… . To regret deeply is to live afresh.” by Henry David Thoreau.

  32. Jacinda Drinkwine 29 листопада, 2016 at 04:48 -

   I’m not sure exactly why but this blog is loading extremely slow for me. Is anyone else having this problem or is it a problem on my end? I’ll check back later on and see if the problem still exists.

  33. Zachariah Kanaan 28 листопада, 2016 at 21:03 -

   Terrific paintings! That is the kind of information that should be shared around the web. Shame on Google for not positioning this put up upper! Come on over and visit my site . Thanks =)

  34. female escorts in Delhi 28 листопада, 2016 at 19:49 -

   Terrific post but I was wondering if you could write a litte more on this subject? I’d be very thankful if you could elaborate a little bit further. Appreciate it!

  35. what google did to me 28 листопада, 2016 at 16:00 -

   How do I stop FireFox from discreetly installing updates, which removes the bookmarks and seetings?

  36. judi casino terpercaya 28 листопада, 2016 at 11:42 -

   Thank you for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do some research about this. We got a grab a book from our area library but I think I learned more from this post. I’m very glad to see such fantastic information being shared freely out there.

  37. judi casino asia8bet dunia303 28 листопада, 2016 at 11:18 -

   I really like your writing style, wonderful info, thanks for putting up :D. “Your central self is totally untouched By grief, confusion, desperation.” by Vernon Howard.

  38. Clifford Delfuente 28 листопада, 2016 at 10:10 -

   Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point. You clearly know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your weblog when you could be giving us something enlightening to read?

  39. judi casino slot 28 листопада, 2016 at 09:28 -

   Hi my friend! I wish to say that this article is amazing, great written and come with approximately all vital infos. I would like to see extra posts like this .

  40. daftar judi casino online 28 листопада, 2016 at 09:07 -

   Thank you for sharing excellent informations. Your site is very cool. I’m impressed by the details that you have on this web site. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked this web page, will come back for extra articles. You, my pal, ROCK! I found just the info I already searched all over the place and just could not come across. What a perfect web site.

  41. judi bola online 365 28 листопада, 2016 at 05:21 -

   You have brought up a very superb points , regards for the post.

  42. taruhan bola 28 листопада, 2016 at 04:59 -

   Fantastic web site. A lot of helpful information here. I’m sending it to a few friends ans also sharing in delicious. And naturally, thank you on your effort!

  43. Anisha Milholland 28 листопада, 2016 at 03:18 -

   As a Newbie, I am always searching online for articles that can be of assistance to me. Thank you

  44. Nichol Gonzalas 28 листопада, 2016 at 02:51 -

   I wanted to compose you this bit of word to be able to say thanks a lot yet again about the exceptional knowledge you have shown on this site. It is certainly wonderfully open-handed of people like you in giving easily just what many people would’ve supplied as an e book to make some bucks for their own end, and in particular seeing that you could have done it in case you desired. The techniques also worked to become good way to comprehend some people have a similar keenness just as my personal own to know many more when considering this problem. I’m certain there are a lot more enjoyable occasions up front for individuals who read carefully your website.

  45. dehli escorts 27 листопада, 2016 at 20:39 -

   Do you mind if I quote a couple of your articles as long as I provide credit and sources back to your webpage? My website is in the exact same area of interest as yours and my visitors would definitely benefit from some of the information you present here. Please let me know if this alright with you. Cheers!

  46. Lucie Crace 27 листопада, 2016 at 14:48 -

   I’m now not certain where you’re getting your information, but great topic. I must spend a while studying more or working out more. Thank you for fantastic info I used to be searching for this information for my mission.

  47. Randolph Wrightsel 27 листопада, 2016 at 08:03 -

   I am usually to blogging and I also actually appreciate your articles. The article has actually really peaks my interest. I am going to bookmark website and keep examining for brand new ideas.

  48. Tangela Levert 27 листопада, 2016 at 07:29 -

   This is actually the blog that is right anybody who wants to learn about this topic. You realize a great deal its almost hard to disagree that I actually would want?HaHa) with you(not. You definitely put a new twist on a topic thats already been discussed for many years. Big items, just big!

  49. web site 27 листопада, 2016 at 02:53 -

   What are some creative writing games to use for junior high students?

  50. Levi Bertley 27 листопада, 2016 at 02:29 -

   It’s not that I want to duplicate your internet site, but I genuinely like the style. Could you tell me which style are you using? Or was it custom produced?

  51. subastian 26 листопада, 2016 at 23:53 -

   lAxKNO What as Happening i am new to this, I stumbled upon this I ave discovered It positively helpful and it has aided me out loads. I hope to contribute & help other customers like its helped me. Good job.

  52. Joe Roacho 26 листопада, 2016 at 19:38 -

   Hello! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew where I could get a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having problems finding one? Thanks a lot!

  53. Sierra Boardley 26 листопада, 2016 at 12:52 -

   I’d have to check with you here. Which is not one thing I usually do! I enjoy studying a publish that can make people think. Also, thanks for permitting me to remark!

  54. Dusti Godzik 26 листопада, 2016 at 02:16 -

   Useful info. Fortunate me I found your website by chance, and I’m stunned why this accident didn’t happened earlier! I bookmarked it.

  55. Luisa Schilling 26 листопада, 2016 at 01:24 -

   The very heart of your writing whilst appearing reasonable at first, did not settle well with me personally after some time. Somewhere within the paragraphs you were able to make me a believer unfortunately only for a short while. I however have a problem with your jumps in assumptions and one might do nicely to fill in those gaps. In the event that you actually can accomplish that, I will surely end up being impressed.

  56. my latest blog post 26 листопада, 2016 at 00:23 -

   Starting with registering the domain and designing the layout.

  57. Graziano Campagna 25 листопада, 2016 at 22:03 -

   Hello! I just would like to give a huge thumbs up for the great info you have here on this post. I will be coming back to your blog for more soon.

  58. Graziano Campagna 25 листопада, 2016 at 20:37 -

   I am often to blogging and i really appreciate your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information.

  59. Tu Lints 25 листопада, 2016 at 18:35 -

   Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I have really enjoyed browsing your blog posts. In any case I will be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

  60. judi casino slot 25 листопада, 2016 at 09:53 -

   Some genuinely prize content on this site, saved to my bookmarks .

  61. casino online 25 листопада, 2016 at 09:10 -

   I intended to write you that bit of note just to give many thanks once again for your stunning secrets you’ve shared in this case. It’s simply seriously open-handed of you to provide openly precisely what most people could possibly have offered for sale for an electronic book in making some cash for themselves, precisely since you might well have done it in the event you considered necessary. The good ideas likewise acted to become a fantastic way to be aware that other people have a similar zeal really like my very own to figure out more concerning this matter. I’m sure there are a lot more fun instances up front for people who look into your blog post.

  62. best affordable laptops 2016 25 листопада, 2016 at 07:47 -

   I really like your writing style, superb information, regards for posting :D. “Silence is more musical than any song.” by Christina G. Rossetti.

  63. moogvideolarm 25 листопада, 2016 at 07:05 -

   Normally I do not read article on blogs, but I would like to say that this write-up very compelled me to take a look at and do it! Your writing style has been amazed me. Thanks, quite nice post.

  64. Boyce Connin 25 листопада, 2016 at 06:12 -

   Thanks for any other informative web site. The place else could I am getting that type of info written in such an ideal approach? I’ve a venture that I’m just now running on, and I’ve been on the glance out for such info.

  65. hotel dan villa di kota batu malang 25 листопада, 2016 at 05:59 -

   Someone essentially lend a hand to make severely articles I would state. That is the first time I frequented your website page and to this point? I amazed with the analysis you made to make this particular post extraordinary. Wonderful activity!

  66. nrl0 25 листопада, 2016 at 00:22 -

   732396 631881I believe this internet web site has got really superb indited articles content material . 882291

  67. Logan 25 листопада, 2016 at 00:19 -

   thanks for the great infko

  68. Bennett Trussler 24 листопада, 2016 at 23:41 -

   I want to express thanks to you for bailing me out of this type of circumstance. Just after researching throughout the world wide web and meeting tips which were not beneficial, I assumed my entire life was gone. Living devoid of the answers to the difficulties you’ve sorted out through your report is a crucial case, and the kind that might have badly damaged my entire career if I had not encountered your blog. Your personal capability and kindness in touching the whole thing was useful. I’m not sure what I would have done if I hadn’t come across such a thing like this. I am able to at this time look forward to my future. Thanks for your time so much for the high quality and effective guide. I won’t hesitate to refer your web sites to anyone who requires guide on this subject matter.

  69. Bart Dus 24 листопада, 2016 at 23:05 -

   Definitely, what a splendid blog and illuminating posts, I will bookmark your site.All the Best!

  70. Harrold 24 листопада, 2016 at 22:35 -

   thanks for the freat info

  71. Isa Shatt 24 листопада, 2016 at 20:50 -

   Wow! This could be one particular of the most valuable blogs We’ve ever arrive across on this topic. Really Great. I’m also an expert in this topic so I can realize your hard work.

  72. chaussure ski salomon 24 листопада, 2016 at 18:07 -

   Bonjour ! Tiens ca me rappelle un truc ce site !

  73. Vito Meagher 24 листопада, 2016 at 12:01 -

   I like the helpful information you supply to your articles. I’ll bookmark your weblog and check again right here frequently. I’m fairly sure I will be informed a lot of new stuff right right here! Good luck for the following!

  74. new daddy gift t shirts 24 листопада, 2016 at 11:55 -

   I really appreciate this post. I have been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You’ve made my day! Thank you again!

  75. Rea Galleta 24 листопада, 2016 at 11:25 -

   It’s a shame you don’t have a donate button! I’d most certainly donate to this brilliant blog! I suppose for now i’ll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to new updates and will talk about this website with my Facebook group. Chat soon!

  76. Kimberlee Zinter 24 листопада, 2016 at 11:22 -

   Après plusieurs mauvaises expériences, je crois que MEILLEUR CREDIT reste le meilleur choix en terme de solution au besoin de crédit, d’investissement rapide et surtout SANS AUCUN FRAIS. ( http://www.meilleur-credit.net )

  77. t shirts gift ideas 24 листопада, 2016 at 11:12 -

   I like what you guys are up too. Such clever work and reporting! Keep up the excellent works guys I have incorporated you guys to my blogroll. I think it will improve the value of my web site :).

  78. gift boxes for t shirts 24 листопада, 2016 at 09:39 -

   I got what you intend, thankyou for posting .Woh I am thankful to find this website through google. “Since the Exodus, freedom has always spoken with a Hebrew accent.” by Heinrich Heine.

  79. kanye west t shirt watch the throne 24 листопада, 2016 at 08:32 -

   I am very happy to read this. This is the type of manual that needs to be given and not the random misinformation that’s at the other blogs. Appreciate your sharing this greatest doc.

  80. kartu undangan pernikahan unik dan lucu 24 листопада, 2016 at 07:10 -

   You really make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be really something that I think I would never understand. It seems too complicated and extremely broad for me. I’m looking forward for your next post, I’ll try to get the hang of it!

  81. Randy Cedillos 24 листопада, 2016 at 04:35 -

   Simply desire to say your article is as astonishing. The clearness to your put up is just nice and that i can suppose you are an expert in this subject. Fine with your permission let me to seize your feed to stay updated with forthcoming post. Thank you 1,000,000 and please keep up the rewarding work.

  82. Kip Redfield 24 листопада, 2016 at 04:09 -

   I’ve been exploring for a little bit for any high-quality articles or blog posts on this kind of space . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this site. Reading this info So i’m satisfied to convey that I’ve an incredibly excellent uncanny feeling I came upon just what I needed. I such a lot unquestionably will make sure to don’t fail to remember this web site and provides it a glance regularly.

  83. Graziano Campagna 23 листопада, 2016 at 21:13 -

   An impressive share, I just given this onto a colleague who was doing a little analysis on this. And he in fact bought me breakfast because I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the treat! But yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I feel strongly about it and love reading more on this topic. If possible, as you become expertise, would you mind updating your blog with more details? It is highly helpful for me. Big thumb up for this blog post!

  84. Tony Dalesandro 23 листопада, 2016 at 19:24 -

   You can definitely see your enthusiasm in the paintings you write. The arena hopes for even more passionate writers such as you who aren’t afraid to mention how they believe. Always follow your heart. “He never is alone that is accompanied with noble thoughts.” by Fletcher.

  85. bandar bola 23 листопада, 2016 at 13:39 -

   Enjoyed looking through this, very good stuff, thankyou . “Be not careless in deeds, nor confused in words, nor rambling in thought.” by Marcus Aurelius Antoninus.

  86. judi bola 23 листопада, 2016 at 12:57 -

   I think other web-site proprietors should take this website as an model, very clean and wonderful user friendly style and design, let alone the content. You are an expert in this topic!

  87. Elton Tomshack 23 листопада, 2016 at 12:45 -

   hey there and thanks in your information – I’ve definitely picked up anything new from proper here. I did on the other hand expertise some technical points the use of this web site, since I skilled to reload the web site many occasions previous to I may get it to load properly. I had been thinking about in case your web host is OK? No longer that I’m complaining, however slow loading instances occasions will often affect your placement in google and can damage your high-quality score if advertising and ***********|advertising|advertising|advertising and *********** with Adwords. Anyway I’m adding this RSS to my email and could glance out for a lot extra of your respective exciting content. Make sure you replace this again very soon..

  88. toko online lingerie 23 листопада, 2016 at 11:40 -

   You made a few nice points there. I did a search on the issue and found nearly all folks will have the same opinion with your blog.

  89. jual parfum laundry di bekasi 23 листопада, 2016 at 10:32 -

   I like this site very much, Its a real nice office to read and incur info . “From now on, ending a sentence with a preposition is something up with which I will not put.” by Sir Winston Churchill.

  90. inspirasi hidup 23 листопада, 2016 at 09:21 -

   Hello, Neat post. There is an issue together with your site in internet explorer, may test this… IE nonetheless is the market leader and a huge component to other folks will leave out your fantastic writing due to this problem.

  91. judi casino singapore 23 листопада, 2016 at 08:08 -

   Someone necessarily help to make significantly articles I would state. That is the first time I frequented your website page and so far? I amazed with the research you made to make this actual publish amazing. Fantastic process!

  92. toyota semarang 23 листопада, 2016 at 06:59 -

   Thank you, I’ve recently been looking for info about this topic for a long time and yours is the best I have discovered till now. However, what in regards to the conclusion? Are you certain in regards to the supply?

  93. Graziano Campagna 23 листопада, 2016 at 06:17 -

   You should take part in a contest for one of the best blogs on the web. I will recommend this site!

  94. Edmond Hedegore 23 листопада, 2016 at 01:29 -

   I simply desired to thank you so much yet again. I do not know the things that I might have worked on in the absence of the entire suggestions discussed by you about such concern. It was a alarming issue for me personally, but observing a new well-written technique you processed that took me to weep with delight. Now i am happier for the assistance as well as hope that you realize what a powerful job that you’re doing instructing the others thru your blog. Most probably you’ve never met any of us.

  95. Graziano Campagna 23 листопада, 2016 at 01:15 -

   Can I just say what a relief to find someone who actually knows what theyre talking about on the internet. You definitely know how to bring an issue to light and make it important. More people need to read this and understand this side of the story. I cant believe youre not more popular because you definitely have the gift.

  96. Thao Ashwell 22 листопада, 2016 at 18:15 -

   I have been exploring for a little for any high-quality articles or weblog posts in this kind of space . Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this website. Studying this info So i am satisfied to show that I have a very just right uncanny feeling I came upon exactly what I needed. I most for sure will make certain to do not omit this web site and provides it a look on a continuing basis.

  97. Otelia Stonge 22 листопада, 2016 at 13:53 -

   Useful info. Lucky me I found your website by chance, and I’m surprised why this accident did not came about in advance! I bookmarked it.

  98. Almeda Madina 22 листопада, 2016 at 13:23 -

   Je vous conseille MEILLEUR CREDIT si vous recherchez un crédit, un financement, un investissement sérieux, rapide et sans aucun frais, visitez leur site ( http://www.meilleur-credit.net )

  99. judi bola tanpa deposit 22 листопада, 2016 at 12:49 -

   you are in reality a just right webmaster. The web site loading pace is amazing. It kind of feels that you’re doing any distinctive trick. Furthermore, The contents are masterpiece. you’ve performed a excellent activity on this matter!

  100. judi bola guling 22 листопада, 2016 at 12:04 -

   I’ve recently started a web site, the info you provide on this web site has helped me greatly. Thank you for all of your time & work. “My dear and old country, here we are once again together faced with a heavy trial.” by Charles De Gaulle.

  101. final fantasy 7 iphone cases 22 листопада, 2016 at 10:49 -

   I got what you mean , thanks for posting .Woh I am happy to find this website through google. “Spare no expense to make everything as economical as possible.” by Samuel Goldwyn.

  102. agen domino sarana99 22 листопада, 2016 at 09:35 -

   Some genuinely great blog posts on this web site, appreciate it for contribution. “The difference between fiction and reality Fiction has to make sense.” by Tom Clancy.

  103. Berneice Pappalardo 22 листопада, 2016 at 09:33 -

   Can I just say what a aid to search out somebody who truly is aware of what theyre talking about on the internet. You positively know guidelines on how to carry an concern to light and make it critical. Extra individuals need to have to read this and perceive this aspect with the story. I cant consider youre no much more popular since you undoubtedly have the gift.

  104. christmas sweaters for toddlers 22 листопада, 2016 at 08:26 -

   You can definitely see your expertise in the paintings you write. The arena hopes for even more passionate writers such as you who aren’t afraid to mention how they believe. All the time follow your heart. “We may pass violets looking for roses. We may pass contentment looking for victory.” by Bern Williams.

  105. membedakan cream aura glow asli dan palsu 22 листопада, 2016 at 07:19 -

   Very interesting subject, regards for posting.

  106. konsultan iso di jakarta 22 листопада, 2016 at 05:46 -

   I simply needed to say thanks all over again. I do not know what I could possibly have undertaken without the hints revealed by you relating to that subject. It absolutely was a real frightening issue for me, nevertheless discovering a new expert style you resolved it forced me to cry for happiness. I’m grateful for this advice and even expect you are aware of a powerful job that you’re doing educating many others thru your site. I am sure you haven’t got to know all of us.

  107. Kimbra Bitterman 22 листопада, 2016 at 03:10 -

   I just could not depart your site prior to suggesting that I extremely enjoyed the standard information a person provide for your visitors? Is going to be back often to check up on new posts

  108. nutrisi ternak 21 листопада, 2016 at 23:10 -

   Great post. I was checking constantly this blog and I am impressed! Extremely helpful info specially the last part :) I care for such info much. I was seeking this particular info for a very long time. Thank you and best of luck.

  109. nutrisi ternak ayam 21 листопада, 2016 at 22:29 -

   I simply wished to thank you so much again. I am not sure the things that I would have followed in the absence of the actual tips discussed by you concerning such situation. It previously was a very distressing difficulty in my view, however , spending time with a skilled avenue you treated the issue made me to weep with gladness. I’m thankful for your support and even sincerely hope you realize what an amazing job you’re getting into instructing men and women all through your website. I know that you’ve never met any of us.

  110. Eryn Hildred 21 листопада, 2016 at 16:14 -

   There’s noticeably a bundle to learn about this. I assume you made certain good points in options also.

  111. Trish Moulder 21 листопада, 2016 at 14:01 -

   Je vous conseille Meilleur Crédit si vous recherchez un crédit, un financement, un investissement ou un prêt SERIEUX et SANS AUCUN FRAIS à l’avance. ( contact@meilleur-credit.net )

  112. Vida Liberty 21 листопада, 2016 at 08:45 -

   Je vous conseille Meilleur Crédit si vous recherchez un crédit, un financement, un investissement ou un prêt SERIEUX et SANS AUCUN FRAIS à l’avance. ( contact@meilleur-credit.net )

  113. Kelley Hulsey 20 листопада, 2016 at 19:44 -

   I have read a few just right stuff here. Definitely price bookmarking for revisiting. I surprise how so much effort you put to make this sort of fantastic informative website.

  114. Marlin Buddenhagen 20 листопада, 2016 at 11:25 -

   MEILLEUR Credit is your best choice for a SERIOUS credit, financing, investment or loan and WITHOUT ANY FEES in advance. ( contact@meilleur-credit.net )

  115. Steve Cariker 20 листопада, 2016 at 08:03 -

   I was recommended this web site by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my trouble. You’re wonderful! Thanks!

  116. Sharri Drolet 19 листопада, 2016 at 20:16 -

   When I initially commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get several emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Appreciate it!

  117. Melinda Ridlen 19 листопада, 2016 at 13:22 -

   Your place is valueble for me. Cheers!?

  118. christmas cloth 19 листопада, 2016 at 09:42 -

   I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was great. I do not know who you are but certainly you’re going to a famous blogger if you are not already ;) Cheers!

  119. Silas Stemmerman 19 листопада, 2016 at 09:01 -

   Greetings! I know this is kind of off topic but I was wondering which blog platform are you using for this site? I’m getting tired of WordPress because I’ve had problems with hackers and I’m looking at options for another platform. I would be great if you could point me in the direction of a good platform.

  120. Cyrus Nowzari 19 листопада, 2016 at 08:18 -

   Following study quite a few the websites on your own internet internet site now, i truly like your means of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and will also be checking back soon. Pls consider my web-site likewise and tell me what you consider.

  121. toko bunga ucapan 19 листопада, 2016 at 08:15 -

   Very interesting information!Perfect just what I was looking for! “I meant what I said, and I said what I meant. An elephant’s faithful, one hundred percent.” by Dr. Seuss.

  122. http://asgsb.org/ 19 листопада, 2016 at 07:59 -

   Copyright? I want to gather stories/articles from the web and put them onto one page?

  123. harry potter gift 19 листопада, 2016 at 07:15 -

   You can definitely see your expertise within the work you write. The sector hopes for more passionate writers like you who aren’t afraid to say how they believe. At all times follow your heart. “The only way most people recognize their limits is by trespassing on them.” by Tom Morris.

  124. snack 18 листопада, 2016 at 21:28 -

   I’m extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you modify it yourself? Either way keep up the nice quality writing, it’s rare to see a great blog like this one today..

  125. makanan ringan 18 листопада, 2016 at 20:46 -

   I will immediately grasp your rss as I can’t find your e-mail subscription hyperlink or e-newsletter service. Do you have any? Please let me recognize in order that I may just subscribe. Thanks.

  126. jual 4life transfer factor bandung 18 листопада, 2016 at 12:31 -

   Normally I don’t learn post on blogs, but I wish to say that this write-up very forced me to take a look at and do so! Your writing taste has been amazed me. Thanks, quite nice article.

  127. harga 4life transfer factor malaysia 18 листопада, 2016 at 11:51 -

   F*ckin’ amazing issues here. I’m very glad to see your article. Thanks a lot and i am looking ahead to contact you. Will you please drop me a e-mail?

  128. cara daftar sbobet casino online 18 листопада, 2016 at 09:06 -

   Good – I should definitely pronounce, impressed with your website. I had no trouble navigating through all the tabs as well as related information ended up being truly easy to do to access. I recently found what I hoped for before you know it at all. Reasonably unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, website theme . a tones way for your client to communicate. Excellent task.

  129. Len Fling 18 листопада, 2016 at 08:28 -

   It is appropriate time to make some plans for the future and it is time to be happy. I’ve read this post and if I could I want to suggest you few interesting things or suggestions. Perhaps you can write next articles referring to this article. I want to read more things about it!

  130. sbobet mobile casino 18 листопада, 2016 at 08:26 -

   My husband and i ended up being now excited that Chris managed to do his investigation using the precious recommendations he grabbed through your web site. It’s not at all simplistic just to happen to be giving away steps which the rest may have been trying to sell. So we understand we need you to thank for this. The specific explanations you made, the straightforward site menu, the relationships you will make it easier to promote – it’s many astounding, and it is facilitating our son and our family understand that subject is brilliant, which is certainly extraordinarily pressing. Thanks for everything!

  131. villa di ciater dengan kolam renang air panas 18 листопада, 2016 at 07:00 -

   Some truly fantastic posts on this site, thank you for contribution. “I finally know what distinguishes man from other beasts financial worries. – Journals” by Jules Renard.

  132. villa di ciater dengan kolam renang air panas 18 листопада, 2016 at 06:20 -

   Some really excellent info , Sword lily I discovered this. “They are able because they think they are able.” by Virgil.

  133. rental mobil di cirebon tanpa supir 18 листопада, 2016 at 05:23 -

   This is very interesting, You are a very skilled blogger. I have joined your rss feed and look forward to seeking more of your great post. Also, I have shared your site in my social networks!

  134. Janet Grimwood 17 листопада, 2016 at 19:21 -

   Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with a few pics to drive the message home a little bit, but other than that, this is great blog. A great read. I will certainly be back.

  135. Milagro Piehler 17 листопада, 2016 at 13:26 -

   Meilleur Crédit reste le meilleur choix pour un crédit, un financement, un prêt ou un investissement rapide et sans aucun frais à l’avance ( http://www.meilleur-credit.net )

  136. rental mobil area cirebon 17 листопада, 2016 at 11:35 -

   Generally I do not learn post on blogs, but I wish to say that this write-up very pressured me to take a look at and do so! Your writing style has been amazed me. Thanks, quite great post.

  137. how to cure your asthma naturally 17 листопада, 2016 at 10:32 -

   Hi, Neat post. There is an issue with your website in internet explorer, might test this… IE still is the marketplace chief and a big part of folks will leave out your excellent writing due to this problem.

  138. Grant Clontz 17 листопада, 2016 at 09:55 -

   Hello, Neat post. There’s a problem with your site in internet explorer, would check this… IE still is the market leader and a good component of other folks will omit your fantastic writing because of this problem.

  139. Event Emcee Services 17 листопада, 2016 at 09:44 -

   I like what you guys are up also. Such clever work and reporting! Carry on the excellent works guys I have incorporated you guys to my blogroll. I think it will improve the value of my website :)

  140. ceme online terpercaya 17 листопада, 2016 at 09:33 -

   Thanks, I have just been looking for information about this topic for ages and yours is the best I’ve came upon so far. But, what in regards to the conclusion? Are you positive concerning the supply?

  141. download bokep sma 17 листопада, 2016 at 08:29 -

   I really appreciate this post. I’ve been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You have made my day! Thanks again!

  142. Emelda Creehan 17 листопада, 2016 at 07:25 -

   oh well, Alicia silverstone is matured nowadays but when she was still younger, she may be the sex symbol of hollywood`

  143. panggung inspirasi 2015 17 листопада, 2016 at 07:19 -

   I truly enjoy examining on this internet site, it has got superb content. “Don’t put too fine a point to your wit for fear it should get blunted.” by Miguel de Cervantes.

  144. Geraldo Melendez 17 листопада, 2016 at 06:45 -

   of course like your website however you have to take a look at the spelling on several of your posts. Many of them are rife with spelling problems and I to find it very bothersome to tell the truth then again I’ll definitely come back again.

  145. harga aluminium composite panel per m2 17 листопада, 2016 at 06:15 -

   I really like your writing style, fantastic info, appreciate it for posting :D. “Let every man mind his own business.” by Miguel de Cervantes.

  146. bahaya rokok elektrik vapor untuk kesehatan 17 листопада, 2016 at 05:08 -

   My brother suggested I might like this web site. He was entirely right. This post truly made my day. You cann’t imagine just how much time I had spent for this info! Thanks!

  147. Delhi escort 16 листопада, 2016 at 12:37 -

   After examine just a few of the blog posts in your website now, and I actually like your approach of blogging. I bookmarked it to my bookmark web site record and will probably be checking again soon. Pls take a look at my site as nicely and let me know what you think.

  148. cara judi online 16 листопада, 2016 at 09:33 -

   It is in point of fact a great and useful piece of information. I am satisfied that you shared this useful info with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

  149. Eliseo Sedlay 16 листопада, 2016 at 06:27 -

   you are really a good webmaster. The website loading speed is amazing. It seems that you are doing any unique trick. In addition, The contents are masterwork. you have done a magnificent job on this topic!

  150. nonton film online train to busan 16 листопада, 2016 at 05:48 -

   I like the helpful information you provide in your articles. I’ll bookmark your blog and check again here regularly. I’m quite sure I will learn many new stuff right here! Good luck for the next!

  151. Janel Grewal 16 листопада, 2016 at 03:59 -

   Simply wish to say your article is as astounding. The clarity in your post is just cool and i could assume you are an expert on this subject. Well with your permission allow me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please continue the rewarding work.

  152. new delhi escorts 16 листопада, 2016 at 03:42 -

   What’s Going down i’m new to this, I stumbled upon this I’ve discovered It absolutely helpful and it has helped me out loads. I hope to give a contribution & help different customers like its helped me. Great job.

  153. Gordon Sparano 16 листопада, 2016 at 00:59 -

   Hey there, I think your website might be having browser compatibility issues. When I look at your blog site in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, awesome blog!

  154. Jayna Noboa 15 листопада, 2016 at 21:00 -

   Awsome article and right to the point. I don’t know if this is actually the best place to ask but do you people have any thoughts on where to employ some professional writers? Thanks in advance :)

  155. Jung Guardado 15 листопада, 2016 at 17:56 -

   I’m truly enjoying the style and layout of your site. It’s a really effortless on the eyes which makes it considerably much more pleasant for me to come here and go to much more often. Did you hire out a designer to create your theme? Superb work!

  156. pallet shelves 15 листопада, 2016 at 17:38 -

   hey there and thank you for your info – I’ve definitely picked up something new from right here. I did however expertise some technical issues using this web site, since I experienced to reload the website many times previous to I could get it to load correctly. I had been wondering if your web host is OK? Not that I’m complaining, but sluggish loading instances times will often affect your placement in google and can damage your quality score if advertising and marketing with Adwords. Anyway I’m adding this RSS to my email and could look out for a lot more of your respective fascinating content. Make sure you update this again very soon..

  157. kursus website cikarang 15 листопада, 2016 at 10:27 -

   Hello there, I found your site by means of Google even as searching for a comparable topic, your site got here up, it seems to be good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

  158. sbobet casino asia 15 листопада, 2016 at 06:33 -

   Great post. I was checking continuously this blog and I am impressed! Extremely useful info particularly the last part :) I care for such information much. I was looking for this particular information for a long time. Thank you and good luck.

  159. paket wisata alam bandung murah 15 листопада, 2016 at 05:19 -

   I dugg some of you post as I cerebrated they were very beneficial very beneficial

  160. jasa backlink permanen 15 листопада, 2016 at 01:54 -

   I simply couldn’t go away your web site prior to suggesting that I actually enjoyed the usual information an individual supply to your visitors? Is gonna be again often in order to inspect new posts.

  161. Serena Yankovich 14 листопада, 2016 at 07:19 -

   Attractive section of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently fast.

  162. pallet racking shelves 14 листопада, 2016 at 04:57 -

   Whats Taking place i am new to this, I stumbled upon this I have found It absolutely helpful and it has aided me out loads. I’m hoping to give a contribution & assist other users like its aided me. Good job.

  163. Alexis Rivenburg 14 листопада, 2016 at 03:07 -

   Hi! I know this is kinda off topic however I’d figured I’d ask. Would you be interested in trading links or maybe guest writing a blog article or vice-versa? My website addresses a lot of the same subjects as yours and I think we could greatly benefit from each other. If you happen to be interested feel free to shoot me an email. I look forward to hearing from you! Awesome blog by the way!

  164. aaraam 13 листопада, 2016 at 22:08 -

   Aw, this was an incredibly wonderful post. Finding the time and also real effort to create a excellent content… however what can I say… I procrastinate a whole lot as well as never manage to have anything done.

  165. kozaki za kolano dla kogo 13 листопада, 2016 at 17:26 -

   This is the great site for somebody who really wants to find out about this issue. People realize a whole lot its about hard to argue with you (not that we really need to…HaHa). You absolutely put a new spin on a topic that has been discussed for decades. Excellent material, just fantastic!

  166. Maybelle Konkel 13 листопада, 2016 at 13:53 -

   I’ve read several good stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting. I surprise how much effort you put to make such a excellent informative site.

  167. tshirtvila 13 листопада, 2016 at 07:43 -

   you’re truly a excellent webmaster. The site loading speed is amazing. It sort of feels that you’re doing any unique trick. In addition, The contents are masterwork. you’ve performed a excellent task in this matter!

  168. Arnold Dubinsky 13 листопада, 2016 at 01:21 -

   Hiya! I just wish to give a huge thumbs up for the great info you may have here on this post. I might be coming again to your blog for extra soon.

  169. Guadalupe Ballweg 12 листопада, 2016 at 17:52 -

   Are you looking for a loan, investment, financing or credit fast, serious and WITHOUT any fee in advance? Contact MEILLEUR CREDIT ( http://www.meilleur-credit.net )

  170. tas branded wanita 12 листопада, 2016 at 08:18 -

   Thanks a lot for sharing this with all of us you actually know what you’re talking about! Bookmarked. Please also visit my website =). We could have a hyperlink alternate contract among us!

  171. judi bola 12 листопада, 2016 at 05:15 -

   I like this web site so much, saved to favorites. “I don’t care what is written about me so long as it isn’t true.” by Dorothy Parker.

  172. Setsuko Vall 12 листопада, 2016 at 04:49 -

   Recherchez vous un prêt , un investissement, un financement ou un crédit rapide, sérieux et SANS AUCUN frais à l’avance ? Contactez Meilleur crédit ( http://www.meilleur-credit.net )

  173. Chuck Morelle 11 листопада, 2016 at 22:58 -

   Am I able to merely say exactly what a comfort to actually find someone who understands what theyre writing on online. You certainly know how to deliver an presssing issue to light and make it vital. More folks need to check out this and appreciate this relative side of the tale. We cant think youre no more popular since you absolutely experience the present.

  174. buty online oryginalne 11 листопада, 2016 at 21:55 -

   Oh my goodness! Amazing thing dude! Thanks, Though I become saying difficulty the RSS. I don’t see why I cannot subscribe to it. Is there anybody having identical RSS problems? Anyone who knows the answer can you kindly respond? Thanx!!

  175. buty zimowe dziecięce 11 листопада, 2016 at 14:06 -

   May I simply say what a relief to find someone that truly knows exactly what they’re talking about on the internet. You really appreciate the way to create a question to light as well as make it important. New families should look at this and work out that section of the history. That surprising you’re definitely not other popular since you surely own the present.

  176. judi bola 11 листопада, 2016 at 12:00 -

   I am no longer positive the place you’re getting your info, but great topic. I must spend a while studying much more or understanding more. Thank you for magnificent info I was searching for this information for my mission.

  177. bandar bola 11 листопада, 2016 at 08:11 -

   Valuable info. Lucky me I found your website unintentionally, and I am shocked why this twist of fate did not happened earlier! I bookmarked it.

  178. Jospeh Yetsko 10 листопада, 2016 at 22:16 -

   There is clearly a bundle to know about this. I suppose you made various nice points in features also.

  179. christmas vacation t shirt amazon 10 листопада, 2016 at 19:37 -

   Fantastic website. Plenty of useful information here. I’m sending it to several buddies ans also sharing in delicious. And naturally, thanks for your effort!

  180. Ellis Bateman 10 листопада, 2016 at 11:18 -

   I do not even understand how I finished up right here, however I assumed this put up used to be good. I don’t recognize who you’re however definitely you’re going to a famous blogger should you are not already ;) Cheers!

  181. judi poker qq 10 листопада, 2016 at 07:13 -

   Dead pent subject matter, thank you for information. “The earth was made round so we would not see too far down the road.” by Karen Blixen.

  182. bikin undangan pernikahan unik 10 листопада, 2016 at 06:52 -

   I think other site proprietors should take this web site as an model, very clean and excellent user friendly style and design, let alone the content. You’re an expert in this topic!

  183. paket tour china muslim murah 10 листопада, 2016 at 06:32 -

   hey there and thank you for your information – I have certainly picked up anything new from right here. I did however expertise several technical issues using this site, as I experienced to reload the site many times previous to I could get it to load correctly. I had been wondering if your web host is OK? Not that I’m complaining, but sluggish loading instances times will sometimes affect your placement in google and could damage your quality score if ads and marketing with Adwords. Anyway I’m adding this RSS to my email and can look out for much more of your respective exciting content. Ensure that you update this again soon..

  184. harga power bank 10 листопада, 2016 at 06:04 -

   of course like your web site but you have to check the spelling on several of your posts. Many of them are rife with spelling issues and I to find it very troublesome to inform the truth however I’ll definitely come back again.

  185. agen bola bonus 100 persen 10 листопада, 2016 at 05:39 -

   Very interesting info !Perfect just what I was searching for! “People everywhere confuse what they read in newspapers with news.” by A. J. Liebling.

  186. Dwight Godbe 9 листопада, 2016 at 23:22 -

   There is clearly a bunch to realize about this. I think you made some good points in features also.

  187. Kris Fedorko 9 листопада, 2016 at 05:36 -

   I truly appreciate this post. I’ve been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You’ve made my day! Thanks again

  188. Gwenda Parms 9 листопада, 2016 at 01:19 -

   Have you ever considered about adding a little bit more than just your articles? I mean, what you say is valuable and all. However imagine if you added some great visuals or videos to give your posts more, “pop”! Your content is excellent but with images and clips, this blog could certainly be one of the most beneficial in its niche. Wonderful blog!

  189. Stormy Carrick 8 листопада, 2016 at 15:10 -

   Having experienced a terrible financial situation, I met with a financial institution that is not operating as a bank, and that gave me a quick and without credit aucunf fees in advance. Meilleur Credit ( http://www.meilleur-credit.net )

  190. taruhan bola 8 листопада, 2016 at 12:29 -

   I enjoy you because of all your effort on this website. My mum really loves carrying out investigation and it’s really obvious why. A lot of people notice all relating to the dynamic medium you make good thoughts via this web blog and therefore inspire participation from people about this idea and our own simple princess is certainly discovering a great deal. Enjoy the remaining portion of the year. You’re the one conducting a brilliant job.

  191. Elfriede Spirounias 8 листопада, 2016 at 09:50 -

   I’m typically to blogging and i actually appreciate your content material. The content has actually really peaks my personal interest. I am going to bookmark your site and keep checking for brand new information.

  192. agen judi bola online indonesia 8 листопада, 2016 at 05:49 -

   Someone essentially assist to make severely articles I would state. That is the very first time I frequented your website page and to this point? I amazed with the research you made to create this particular put up extraordinary. Wonderful job!

  193. Earl Henney 8 листопада, 2016 at 03:58 -

   I am usually to running a blog and i really respect your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your web site and keep checking for brand new information.

  194. Gilberto Vixay 7 листопада, 2016 at 15:36 -

   MEILLEUR CREDIT reste le meilleur choix si vous recherchez un crédit, un prêt, un financement rapide et surtout SANS AUCUN FRAIS à l’avance, visitez leur site web : http://www.meilleur-credit.net

  195. agen judi bola terpercaya 7 листопада, 2016 at 11:15 -

   Some truly fantastic info , Glad I detected this. “I have to be myself , I can’t be no one else…” by Noah Gallagher.

  196. Emory Corrigeux 7 листопада, 2016 at 09:05 -

   MEILLEUR CREDIT is the best choice if you are looking for a credit, a loan, a quick funding and especially WITHOUT CHARGE ahead, visit their website: http://www.meilleur-credit.net

  197. Houston Ferro 7 листопада, 2016 at 04:17 -

   MEILLEUR CREDIT is the best choice if you are looking for a credit, a loan, a quick funding and especially WITHOUT CHARGE ahead, visit their website: http://www.meilleur-credit.net

  198. christmas jumper house of fraser 6 листопада, 2016 at 14:55 -

   I have recently started a web site, the info you offer on this website has helped me greatly. Thank you for all of your time & work.

  199. christmas jumper usc 6 листопада, 2016 at 13:47 -

   Hi there, just became alert to your blog through Google, and found that it is really informative. I’m going to watch out for brussels. I will be grateful if you continue this in future. Many people will be benefited from your writing. Cheers!

  200. agen judi bola fortuna 6 листопада, 2016 at 10:09 -

   Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with a few pics to drive the message home a bit, but instead of that, this is excellent blog. A fantastic read. I’ll certainly be back.

  201. agen judi bola sbobet 6 листопада, 2016 at 09:01 -

   I savour, result in I discovered just what I used to be taking a look for. You have ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

  202. christmas sweater fabric 6 листопада, 2016 at 07:49 -

   What i don’t understood is in truth how you’re now not really much more well-favored than you might be right now. You are very intelligent. You already know thus considerably in relation to this subject, produced me in my view imagine it from so many varied angles. Its like women and men aren’t fascinated unless it’s something to accomplish with Girl gaga! Your personal stuffs great. At all times take care of it up!

  203. Alvin Overocker 5 листопада, 2016 at 17:35 -

   Si vous recherchez un crédit, un prêt, un financement rapide et sérieux et surtout sans AUCUN FRAIS à l’avance, MEILLEUR CREDIT reste la meilleure solution. Prenez vite contact avec eux ( http://www.meilleur-credit.net )

  204. escorts in delhi 5 листопада, 2016 at 09:20 -

   I’ve been absent for some time, but now I remember why I used to love this site. Thank you, I’ll try and check back more frequently. How frequently you update your site?

  205. www 4 листопада, 2016 at 20:01 -

   Hope to see more of your work soon

  206. local search engine optimization Austin 4 листопада, 2016 at 19:13 -

   your style of writting is very refreshing

  207. escort services delhi 4 листопада, 2016 at 13:34 -

   The very crux of your writing whilst sounding agreeable initially, did not really settle perfectly with me after some time. Somewhere throughout the paragraphs you actually were able to make me a believer unfortunately just for a while. I nevertheless have a problem with your leaps in logic and one might do well to fill in those gaps. In the event you can accomplish that, I would definitely end up being amazed.

  208. Delhi call girl 3 листопада, 2016 at 12:55 -

   There is noticeably a bunch to know about this. I think you made various good points in features also.

  209. travailleur isole 3 листопада, 2016 at 12:13 -

   j’ ai un portable (TPH) de travail avec forfait employ..avec autorisation de pouvoir tph privé sans dépasser le forfait.

  210. hua hin houses for sale 3 листопада, 2016 at 11:53 -

   Building energy efficient, comfortable and affordable homes in Hua Hin. The Clouds Hua Hin is designed and built to deliver you a home that will perform to the highest energy efficiency standard without adding any extra costs.

  211. Salle de gym 3 листопада, 2016 at 10:57 -

   Quel est le sport le plus débile aquabike

  212. best site 31 жовтня, 2016 at 08:53 -

   I simply want to mention I am just very new to blogs and actually loved this blog site. Probably I’m planning to bookmark your site . You amazingly come with superb writings. Kudos for sharing with us your website.

  213. name 28 жовтня, 2016 at 20:34 -

   we need more blogs just like this one in this

  214. Erin Shorr 19 жовтня, 2016 at 21:21 -

   2. Hope to see more of your work soon.


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: