fbpx
Конгресмени США не підтримали проект виведення військ з Афганістану

Конгресмени США не підтримали проект виведення військ з Афганістану

Палата представників Конгресу США переважною більшістю голосів відкинула проект резолюції з вимогою негайно розпочати виведення військ з Афганістану.

Ініціатором такого законодавчого заходу  виступив конгресмен-демократ Денніс Кусініч, що вважається одним з найрадикальніших лібералів на Капітолійському пагорбі, передає ІТАР-ТАРС.

Кусініч переконаний в тому, що і попередній голова адміністрації Джордж Буш, і нинішній – Барак Обама – порушили Закон про військові повноваження від 1973 року, не отримавши чіткої згоди Конгресу на ескалацію військових дій в Афганістані.

При голосуванні Кусініча підтримали 64 конгресмени, головним чином демократи, що представляють ліве крило партії. Проти висловилися 356 членів нижньої палати.

Прихильники резолюції заявляють, що настав час для законодавців визначитися, чи хочуть вони, щоб війна, яка триває вже дев’ятий рік, тривала й далі, забираючи життя американських солдатів, – там вже загинули майже тисячу військовослужбовців, – і поглинаючи сотні мільярдів доларів американських платників податків.

Обама, який став лауреатом Нобелівської премії миру минулого року, пообіцяв почати виведення військ у липні 2011 року.

Поки ж в Афганістані триває процес нарощування контингентів США та НАТО – до вересня їх загальна чисельність повинна перевищити 150 тисяч людей.

Крім того, 9 лютого розпочалася операція Моштарак, у якій з боку коаліції беруть участь близько 15 тисяч солдатів і офіцерів. Тоді перші колони британських і американських військ оточили повіт, який, за їхніми словами, є центром виробництва наркотиків і опору бунтівників.

13 лютого розпочалася друга частина операції. 14 лютого повідомлялося, що головний оплот талібів – місто Марджа – здався майже без бою, що лише частково відповідало дійсності.

Також американська армія розмістить свій постійний контингент в афганському м. Марджа, за яке точилися запеклі бої. До угруповання входитимуть близько 2 тис. морських піхотинців США. Їм сприятимуть 1 тис. афганських військових і близько 900 осіб місцевих ополченців. Контингент НАТО перебуватиме у цьому місті південній афганській провінції Гільменд протягом декількох місяців.

 

Корреспондент.net