Для ракети “Циклон-4М” збудують космодром в Канаді

 

У канадській Новій Шотландї зареєстрували компанію з українськими та американськими коріннями “Maritime Launch Services”. Виконавчим директором компанії є Джон Ізелла, який має 35-річний досвід інженера та бізнесмена в космічній галузі. Відомо, що він жив та працював в Україні. І досі співпрацює з КБ “Південне”, яке є ключовим учасником нового космічного проекту. Ізелла нині в Канаді, де провів 26 робочих зустрічей з місцевою та федеральною владою.

Нова Шотландія ідеально підходить для запуску космічних ракет. Адже має тисячі кілометрів океану на сході. Тож, якщо після пуску щось піде не так – ракета впаде в океан. Окрім фактору безпеки, Нова Шотландія ідеально підходить для відправки корисного навантаження на сонячно-синхронну та низьку навколоземну орбіти. Планується взяти в оренду на 20 років місцину Кансо-Хейзел Хіл. За словами Ізелли у них були позитивні переговори з урядом щодо цього. Спершу розглядався варіант створення космодрому на території США. Однак після перемоги Трампа, який сповідує протекціонізм, проект з українською, а не американською ракетою в такому разі був би під сумнівом.

Джон Ізелла, виконавчий директор Maritime Launch Services

Компанія MLS планує надавати послуги з доставки корисних вантажів вагою до 5000 кг на низьку навколоземну орбіту на висоту 600 км. Очікувана вартість пуску – 45 млн. дол. За ті ж кошти планується послуга з доставки вантажів до 3350 кг на сонячно-синхронну орбіту ( 600-800 км).

КБ “Південне” та завод “Південмаш” створять для MLS нову ракету – “Циклон-4М”. Розгінний блок та головний обтікач залишаться від “Циклона-4”. Перша ступінь буде від сімейства ракет “Зеніт”.

Таким чином, MLS орієнтується на доставку вантажів середнього класу.

За словами, Ізелли їх бізнес-план дуже консервативний. І якщо інвестори не погодяться з ним, вони просто відмовляться від Нової Шотландії та шукатимуть іншу локацію.

Серед конкурентів у середньому класі MSL бачить російську Ангару та індійську PSLV (Polar Satellite Launch Vehicle).

Вартість запуску проекту Ізелла оцінює в 110 млн. дол.

Рішення щодо практичного втілення проекту буде ухвалено в середині березня.

За матеріалами SpaceQ

 • Автор публікації

  Офлайн 14 години

  admin

  Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту:

  Адреса: mail.milinua@gmail.com

  Коментарі: 8Публікації: 6282Реєстрація: 20-06-2016

  Інформація принесла користь?:

  3 votes, 5 avg. rating

  Поширити:

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: