fbpx
У Криму презентували FAQ про “Нахтігаль”

У Криму презентували FAQ про “Нахтігаль”

Замість історичного заходу – антифашистський мітинг. У Сімферополі презентація     книжки про батальйон “Нахтігаль” пройшла за зачиненими дверима. Будівлю, в якій мали показати книжку про український батальйон Вермахту, оточили обурені мітингувальники. А правоохоронці не пропустили у приміщення нікого, навіть журналістів. Знімальній групі “5 каналу” пояснили: в будинку вибухівка, тому ні для кого двері не відчиняться.

Група правоохоронців, які нібито шукали вибухівку незабаром вийшли, але двері так і не відчинилися. Презентацію книги “Нахтігаль” в запитаннях і відповідях ВО “Свобода” провело у присутності лише одного журналіста, двох фотографів і кримського депутата, які прийшли заздалегідь.

Книжка про батальйон “Нахтігаль” побудована у формі відповідей на найпоширеніші питання інтернет-користувачів. Спочатку її опублікували у Всесвітній мережі. Тепер додали фотографії, документи та наукову довідку професора Сорбонського університету Володимира Косика і презентують в різних регіонах України. Організатори запевняють, показ книжки у Криму саме 23 лютого – не провокація, а збіг обставин. Радянські ветерани Другої світової та представники проросійських організацій півострова мають іншу думку.

Батальйон “Нахтігаль” – один з перших іноземних легіонів Вермахту. Його створили з українських добровольців за ініціативою ОУН у квітні 1941 року. Досі серед істориків точиться дискусію, чи був причетний “Нахтігаль” до погромів, знищення євреїв та страти польської інтелігенції під час окупації Львова.

 

Юлія Крючкова, Ігор Романенков, Крим, Сімферополь, 5 канал