Фейл російської пропаганди про батька радянських авіаносців

Декілька днів тому ряд китайських ЗМІ опублікував інформацію про українського інженера-суднобудівника Бабича Валерія Васильовича резюме якого виявили поміж інших у компанії CUSA:

Співробітники компанії CUSA

 

Резюме Валерія Бабича на сайті

Не вивчивши питання чи то з однією метою – дискредитувати Україну, але російські засоби пропаганди вже встигли написати про переїзд інженера суднобудівника радянських авіаносців до Китаю:

Телеканал російських збройних сил про “переїзд Бабича до Китаю”

 

Таж “новина” на російському інтернет виданні “Лента”

 

Підхопили цю новину і деякі українські видання, зокрема і видання Страна.UA:

Скріншот з “новини” на СТРАНА.ua

При вивченні питання більш детально виявилось, що компанія CUSA, котру пропагандисти називали “НИИ Специального кораблестроения в Циндао” має повна назву China-Ukraine Special Ships Research and Design Academy CO.,LTD – спільна китайська-українська компанія з понад сотнею співробітників, 30 з яких це експерти з України. Її основна продукція – обладнання для рибного фермерства, також на замовлення займаються проектуванням різного океанського та морського обладнання, а також кораблів.

Компанія успішно працює з 2014 року портфель їх продукції легко знайти на сервісі alibaba.com:

Щодо проектування кораблів та суден, то публічної інформації від цієї компанії немає, але на сторінці компанії у мережі linkedin вказується, що співпрацює з Академією наук провінції Шаньдун у Китаї та українським “ЧОРНОМОРСУДНОПРОЕКТ” яка базується у Миколаєві та має унікальний досвід у проектуванні різного роду кораблів та судів різної акваторії плавання.

Сам же Валерій Васильович після виходу на пенсію є автором декількох біографічних книг – “Наші авіаносці” та “Місто Святого Миколи і його авіаносці”, також займається краєзнавством. Окрім того продовжує писати статті про кораблебудування, зокрема і для китайського видання “Сучасні кораблі” яке видається в Пекіні, чим заслужив серйозний авторитет у місцевих фахівців, тому і знайти місцевим журналістам його серед команди спільного китайсько-українського підприємства було сенсацією.

Валерій Бабич народився 27 січня 1941 році в Запоріжжі у журналістській родині. В 1950 році разом з батьками переїхав до Миколаєва. В 1955 році поступив у миколаївський суднобудівний технікум, який закінчив у 1959 році.

Після закінчення технікуму з 1959 по 1962 рік працював електромонтажником на суднобудівному заводі імені 61 комунара. 

В 1967 році Валерій Бабич закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут. Після закінчення вишу направлений на роботу у відділ головного конструктора Чорноморського суднобудівного заводу конструктором з ракетно-артилерійського озброєння. 

1979–1991 роки — начальник конструкторського бюро відділу головного конструктора з авіаносців і наземному комплексу випробувань корабельної авіації «Нитка» (будівництво тавкр «Новоросійськ», «Баку», «Тбілісі», «Варяг», атомного важкого авіаносного крейсера «Ульяновськ»).

 • Publication author

  Офлайн 42 хв.

  admin

  Коментарі: 8Публікації: 5952Реєстрація: 20-06-2016

  Поширити:

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: