MIL.IN.UA

Форум українського мілітарного порталу
Сьогодні: Пон грудня 11, 2017 8:56 pm

Часовий пояс UTC+02:00
Створити нову тему  Відповісти  [ 6 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: ЦПОСІ та КНП (с. Залісці)
ПовідомленняДодано: Сер червня 01, 2016 9:33 pm 
Офлайн

З нами з: П'ят лютого 19, 2010 3:59 pm
Повідомлень: 14887
Цитата:
Модернізація системи управління УНСПІ
Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя 600 000 грн.

Проведення модернізації станції УНСПІ, яка розміщена в НЦУВКЗ (Хмельницька обл., Дунаєвецький р-н, с. Залісці, ЦПОСІ та КНП), в частині системи управління станції здійснюється з метою підвищення надійності роботи станції для прийому інформації з усіх сучасних космічних апаратів дистанційного зондування Землі та національної космічної системи «Січ», що потребує відповідного доопрацювання, удосконалення апаратних засобів і програмного забезпечення.
На теперішній час управління станцією УНСПІ здійснюється з використанням двох систем управління, а саме:
Система управління АС ТНА-57У ААВЯ.468333.020 приймальної станції УНСПІ, яка виготовлена і впроваджена до складу станції у 2004 році Тернопільським національним технічним університетом ім. Пулюя.
Система управління АС ТНА-57У ААВЯ.468333.020 успішно використовувалась на протязі багатьох років, повністю вичерпала призначений технічний ресурс. Технічний стан системи не забезпечує необхідної надійності її роботи, в зв’язку несправністю окремих складових елементів, крім того спеціальне програмне забезпечення розроблено виключно під операційну систему Windows 98, яка на даний час є застарілою та не випускається розробником (акт технічного стану додається).
Зважаючи на вузьку ширину діаграми направленості антени з діаметром рефлектора 12 м у станції УНСПІ і високі вимоги до точності наведення (одиниці кут. мінут) та з огляду на те, що ТНТУ ім. І.Пулюя виготовлена та успішно впроваджена система управління АС ТНА-57У ААВЯ.468333.020 крім того, приймаючи до уваги необхідність уніфікації, стандартизації та забезпечення сумісності з наявними виробами у складі УНСПІ, потрібно здійснити переговорну процедуру закупівлі з виконання ДКР І. 2 11 Дослідження та розробки в галузі металургії, обробки металів, виробництва машин та устаткування (73300000-5 (Розроблення перспективної космічної техніки. Модернізація системи управління УНСПІ)) саме з ТНТУ ім. І.Пулюя.

_________________
Дай бог, чтобы твоя страна
тебя не пнула сапожищем.
Дай бог, чтобы твоя жена
тебя любила даже нищим.


Догори
 Тема повідомлення: Re: ЦПОСІ та КНП (с. Залісці)
ПовідомленняДодано: Чет червня 02, 2016 11:05 am 
Офлайн

З нами з: П'ят січня 03, 2014 1:28 pm
Повідомлень: 3182
Звідки: Ireland
обьясните нубу что єто такое и счем его едят... :?

_________________
Ключ к будущему России - Украина, и борьба за неё только начинается.


Догори
 Тема повідомлення: Re: ЦПОСІ та КНП (с. Залісці)
ПовідомленняДодано: Чет червня 02, 2016 12:40 pm 
Офлайн

З нами з: П'ят лютого 19, 2010 3:59 pm
Повідомлень: 14887
Вот на //wikimapia.org/#lang=ru&lat=48.845288&lon=26.668282&z=12&m=b&show=/17298419/ru/Центр-приема-и-обработки-специальной-информации-и-контроля-навигационного-поля-(ЦПОСИ-и-КНП)
Википедія
сайт
ТНА
Зображення

_________________
Дай бог, чтобы твоя страна
тебя не пнула сапожищем.
Дай бог, чтобы твоя жена
тебя любила даже нищим.


Догори
 Тема повідомлення: Re: ЦПОСІ та КНП (с. Залісці)
ПовідомленняДодано: Сер листопада 16, 2016 7:20 pm 
Офлайн

З нами з: П'ят лютого 19, 2010 3:59 pm
Повідомлень: 14887
ДКР "Забезпечення системного отримання даних від космічної системи "Січ". Створення оптико-електронної космічної системи "Січ-2-1". Удосконалення наземного комплексу управління та наземного інформаційного комплексу. Удосконалення наземного сегменту тематичної обробки даних дистанційного зондування Землі"))

1. Призначення ДКР:
Метою ДКР є створення сегменту тематичної обробки даних дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), що отримуються з вітчизняних та іноземних супутників ДЗЗ в інтересах державних споживачів України.
Призначенням ДКР «Січ-Сегмент» є створення в інтересах державних споживачів, в рамках наземного інформаційного комплексу (НІК) космічної системи «Січ-2-1» наземного сегменту тематичної обробки даних ДЗЗ для оперативної обробки даних космічної зйомки від вітчизняних та іноземних супутників ДЗЗ, що прийматимуться на українські приймальні станції ДКА (НЦУВКЗ) або отримуються у інший спосіб.
2. Основні вимоги до виконання роботи:
2.1. Вимоги до сегменту тематичної обробки:
2.1.1 Сегмент тематичної обробки (далі - Сегмент) має складатись із 5 (п’яти) тематичних комплектів спеціалізованих програмно-технічних комплексів (ПТК) тематичної обробки даних ДЗЗ, що мають працювати за напрямками, які відповідають європейській програмі Copernicus та потребам основних державних споживачів:
-  безпека
екологія
агропромисловий комплекс
надзвичайні ситуації
моніторинг вод (моря/ріки), кліматичні зміни та атмосфера.

2.1.2 Кожен програмно-технічний комплекс (ПТК) повинен складатись із 4-х двохмоніторних графічних станції призначених для роботи з 2D, 3D графікою та іншим спеціалізованим програмним забезпеченням, об’єднаних у локальну мережу.
В рамках ДКР «Січ-Сегмент» на базі НЦУВКЗ і ЦПОСІ та КНП повинні бути сформовані та оснащені вказаними вище ПТК п’ять тематичних груп з обробки даних ДЗЗ (за п. 2.1.1).
Кожна з груп має бути оснащена 4-ма графічними станціями замкненими у локальну мережу для забезпечення обміну інформацією та виконання технологічних циклів з обробки даних ДЗЗ та формування продуктів з доданою вартістю.

Очікувана вартість:
3 000 000 UAH без ПДВ

_________________
Дай бог, чтобы твоя страна
тебя не пнула сапожищем.
Дай бог, чтобы твоя жена
тебя любила даже нищим.


Догори
 Тема повідомлення: Re: ЦПОСІ та КНП (с. Залісці)
ПовідомленняДодано: Сер листопада 16, 2016 7:30 pm 
Офлайн

З нами з: П'ят лютого 19, 2010 3:59 pm
Повідомлень: 14887
НДР "Забезпечення трансферу космічних технологій спостереження Землі в реальний сектор економіки. Створення промислових технологій оброблення даних. Створення українського сегменту GEO-UA міжнародної системи GEOSS"))

1. Призначення НДР за шифром «GEO-Ukraine-ERA-PLANET»:
1.1. Мета роботи:
Створення інформаційних технологій оброблення супутникових даних та пілотних сервісів візуалізації продуктів системи GEO-UA як українського сегменту міжнародної системи систем GEOSS та національного внеску до міжнародного проекту ERA-PLANET європейської програми HORIZON 2020, гармонізація досліджень та сервісів в сфері спостереження Землі в Україні з європейськими програмами COPERNICUS, HORIZON 2020 (робочими планами групи GEO на 2016-2026 рр.), забезпечення трансферу космічних технологій спостереження Землі в реальний сектор економіки.
Очікувана вартість:
3 500 000 UAH без ПДВ

_________________
Дай бог, чтобы твоя страна
тебя не пнула сапожищем.
Дай бог, чтобы твоя жена
тебя любила даже нищим.


Догори
 Тема повідомлення: Re: ЦПОСІ та КНП (с. Залісці)
ПовідомленняДодано: Сер листопада 16, 2016 7:34 pm 
Офлайн

З нами з: П'ят лютого 19, 2010 3:59 pm
Повідомлень: 14887
ДКР "Забезпечення трансферу космічних технологій спостереження Землі в реальний сектор економіки. Розвиток міжнародного співробітництва у сфері дистанційного зондування. Забезпечення розповсюдження даних. Модернізація наземного сегменту України для прийому даних від супутників системи Landsat"))

1. Призначення ДКР «Geo-Ukraine-Інтер»:
1.1. Мета роботи:
Забезпечити модернізацію наявного наземного сегменту КС ДЗЗ України (ЦПОСІ та КНП, с. Залісці) для налагодження прийому даних від супутників типу Landsat у режимі прямого доступу, створення спеціалізованого програмно-технічного комплексу розпаковки та попередньої обробки прийнятих даних і програмно-технічного комплексу каталогізації, архівації, пошуку і розповсюдження даних ДЗЗ Landsat (КАПР), налагодження інформаційного обміну між КАПР та USGS (оператором системи Landsat), а також Центром архівації та розповсюдження даних (ЦАРД).

1.2. Завдання роботи:
Модернізація і наземного інформаційного комплексу (НІК) для налагодження прийому даних від супутників Landsat у режимі прямого доступу шляхом створення просторово-розподіленої підсистеми прийому, архівації та розповсюдження даних від супутників типу Landsat, а саме:
- створення спеціалізованого програмно-технічного комплексу розпаковки та попередньої обробки прийнятих даних і налагодження прийому інформації від КА типу Landsat на наземній станції (ЦПОСІ та КНП);
- створення підсистеми каталогізації, архівації, пошуку і розповсюдження даних ДЗЗ Landsat (КАПР) (ЦПОСІ та КНП) (на базі технічних засобів наземного інформаційного комплексу (НІК) космічної системи (КС) «Січ»);
- модернізація та удосконалення існуючих підсистем архівації, каталогізації, пошуку та розповсюдження даних ДЗЗ Центру архівації та розповсюдження даних (АКПР ЦАРД), що діє у складі НІК КС «Січ»;
- впровадження програмно-технічного обладнання підсистеми каталогізації, архівації, пошуку та розповсюдження (КАПР) даних ДЗЗ;
- виконання заходів із налагодження прийому даних від супутників типу Landsat (сплата внеску за ініціалізацію українських наземних станцій НЦУВКЗ ДКА (ЦПОСІ та КНП), як нового Міжнародного учасника світової мережі наземних станцій Landsat і сплата за річний доступ (за 2016 рік) до бортового ресурсу космічних апаратів (КА) Landsat);
- налагодження, з використанням річного (за 2016 р.) бортового ресурсу, узгодженої роботи створених програмно-технічних засобів та існуючих засобів наземного інформаційного комплексу (НІК) КС «Січ» для прийому, попередньої обробки, каталогізації, архівації та розповсюдження прийнятих на українську приймальну станцію оперативних даних від даних від КА Landsat (7 і 8);
- налагодження інформаційного обміну між елементами НІК КС «Січ» (КАПР і ЦАРД) та іноземними партнерами (USGS) з використанням існуючих каналів зв’язку та спеціальних жорстких дисків (передача прийнятих українською станцією даних до USGS раз на 30 діб) .
2. Основні вимоги до виконання роботи:
2.1 Загальні вимоги:
2.1.1 ДКР має виконуватись у відповідності до вимог зазначених у Меморандумі про взаєморозуміння між USGS та НЦУВКЗ ДКА щодо співробітництва в сфері використання даних американських супутників дистанційного зондування Землі (з додатками), що був підписаний 27.05.2016 р. (далі – Меморандум).
2.1.2 За результатами ДКР, на базі елементів наземного сегменту КС ДЗЗ має бути налагоджено прийом, обробка, архівування, поширення даних ДЗЗ з КА типу Landsat та обмін такими даними з USGS.
2.1.3 Має бути забезпечена доступність всіх отриманих НЦУВКЗ ДКА від супутникових ДЗЗ системи Landsat (USGS) для продажу або розповсюдження на відкритій, недискримінаційній основі.
2.1.4 Для налагодження прийому інформації з КА типу Landsat має бути отримано, інстальовано на спеціальному ПТК і налаштовано роботу зі спеціальним програмним забезпеченням Міжнародного учасника (планування зйомок, прийом і розпакування даних, отримання пакету даних відповідного рівня обробки).
2.1.5 В рамках налагодження прийому інформації з КА типу Landsat має бути сплачено внесок за ініціалізацію нового Міжнародного учасника світової мережі наземних станцій Landsat та річну (за 2016 рік) плату за доступ до бортового ресурсу КА Landsat.
2.1.6 Має бути забезпечена передача до USGS, протягом кожних 30 днів після прийому, будь-яких прийнятих супутникових даних дистанційного зондування Землі USGS, які є унікальними для архіву НЦУВКЗ.

2.2. Вимоги до структури просторово-розподіленої підсистеми прийому даних від супутників типу Landsat:

2.2.1 Просторово-розподілена система прийому даних від супутників типу Landsat має бути розгорнута на базі відповідних елементів НІК КС «Січ».
2.2.2 Просторово-розподілена система повинна складатися з програмно-технічних комплексів (ПТК) та автоматизованих робочих місць (АРМ) у відповідності до схеми 1.
2.2.3 Склад просторово-розподіленої системи:
підсистема прийому, розпаковки, попередньої обробки, каталогізації, архівації, пошуку і розповсюдження первинних (та попередньо оброблених) даних ДЗЗ Landsat (КАПР) (ЦПОСІ та КНП);
підсистема архівації, каталогізації, пошуку та розповсюдження даних ДЗЗ Центру архівації та розповсюдження даних ЦАРД (у складі АКПР та відомчого геопорталу ДКА);

2.3. Вимоги за призначенням

2.3.1 В рамках ДКР має бути створено підсистему КАПР у складі:
АРМ прийому телеметрії з КА Landsat та первинної обробки інформації (ЦПОСІ та КНП) (відповідно до вимог статті 3 Меморандуму);
АРМ зв’язку;
система зберігання та розповсюдження інформації з КА Landsat (ЦПОСІ та КНП);
2.3.2 Повинна бути проведена модернізація та розширення функціоналу підсистеми АКПР ЦАРД та сегменту відомчого геопорталу ДКА України для відображення отриманих даних від супутників системи Landsat в частині створення АРМ оперативного архіву з КА Landsat (ЦАРД).
2.3.3 В рамках ДКР має бути забезпечено:
сплату внеску за ініціалізацію станцій (ї) НЦУВКЗ ДКА (ЦПОСІ та КНП), як нового Міжнародного учасника світової мережі наземних станцій Landsat та річну (за 2016 рік)
плату за річний (на 2016 р.) доступ до бортового ресурсу Landsat;
реєстрація (ініціалізація) станцій (ї) НЦУВКЗ ДКА (ЦПОСІ та КНП), як нового Міжнародного учасника світової мережі наземних станцій Landsat;
налагодження прийому, розпаковки та попередньої обробки даних ДЗЗ від КА типу Landsat на наземній приймальній станції ЦПОСІ та КНП;
створення системи КАПР у ЦПОСІ та КНП;
удосконалення існуючих підсистем АКПР ЦАРД;
утворення та впровадження механізму передачі прийнятої у ЦПОСІ та КНП інформації КА Landsat до глобального депозитарію знімків КА типу Landsat у Центрі науки і спостереження ресурсів Землі (EROS) USGS, відповідно до вимог статті 3 Меморандуму;
налагодження механізму передачі прийнятої ЦПОСІ та КНП інформації від КА Landsat до оперативного архіву ЦАРД;
забезпечення каталогізації та візуалізації цифрових даних Landsat з метою:
створення механізмів пошуку наявної космічної інформації за датами та географією зйомок;
надання зменшених зображень знімків (квік-луків) та метаданих про зйомку;
забезпечення можливості інтерактивного замовлення потрібної супутникової інформації із архіву даних КА Landsat.
забезпечення можливості подальшого надання тематичної інформації.
2.3.4 В рамках ДКР має бути створений та налагоджений механізм виконання робіт з прийому, обробки, архівації, каталогізації та розповсюдження інформації прийнятої з КА Landsat, що передбачає наступні роботи:
планування, прийом, розпаковка та первинна обробка телеметрії з КА Landsat (ЦПОСІ та КНП);
створення продуктів Landsat (відповідного рівня) та збереження інформації (ЦПОСІ та КНП);
пересилання отриманої інформації до глобального репозиторію знімків КА Landsat (відповідно до вимог статті 3 Меморандуму);
пересилання інформації до ЦАРД;
обробку, отриманої інформації для формування метаданих та «квік-луків»;
публікацію інформації про отримані космічні знімки у відповідному сегменті відомчого геопорталу ДКА України та інтерфейсі (геопорталі) КАПР;
пересилання інформації визначеному колу споживачів.
2.3.5 Модернізована підсистема має бути інтегрована до існуючої системи наземного інформаційного комплексу (НІК).

2.4 Вимоги до конструкції

2.4.1 За результатами модернізації НІК, проведеної в рамках даної ДКР, умає бути налагоджено прийом даних від супутників типу Landsat у режимі прямого доступу на наземну станцію у ЦПОСІ та КНП, розпаковка та попередня обробка прийнятих даних, їх каталогізація, архівація, можливість пошуку (в архіві) та розповсюдження прийнятих даних ДЗЗ Landsat, а також налагоджено інформаційний обмін між ЦПОСІ та КНП і USGS (оператором системи Landsat).
2.4.2 Повинна бути створена технічна можливість поточної інвентаризації масивів прийнятих супутникових даних ДЗЗ;
2.4.3 Має бути створена електронна підсистема архівації, каталогізації та розповсюдження даних ДЗЗ Landsat, із можливістю зовнішнього доступу визначеного кола споживачів, наявністю оглядових зображень із масивів даних ДЗЗ Landsat.
2.4.4 Раз на місяць (раз на 30 діб) має бути налагоджена передача прийнятих даних Landsat (які є унікальними для архіву НЦУВКЗ) до USGS. Передача повинна проводитись за узгодженими форматами, в електронному вигляді та/або на жорстких носіях визначеного типу (після налагодження прийому на українську наземну станцію).
2.4.5 Доступ до первинного архіву даних із КА Landsat виконується через інтерфейс (браузер/геопортал) підсистеми КАПР.
2.4.6 Доступ до оперативного архіву даних із КА Landsat виконується через інтерфейс (браузер/геопортал) підсистеми АКПР ЦАРД відомчого геопорталу ДКА України.
2.4.7 Створена в рамках даної ДКР підсистеми каталогізації, архівації, пошуку і розповсюдження даних ДЗЗ Landsat (КАПР) має гарантовано зберігати прийняті супутникові дані ДЗЗ Landsat протягом не менше ніж 5 років із можливістю подальшого збільшення об’єму архіву та терміну зберігання до 10 років після отримання даних.

3. Очікувані результати роботи:

У результаті виконання ДКР повинно бути:
- налагоджено прийом, розпаковку, попередню обробку, каталогізацію, архівацію та розповсюдження даних ДЗЗ від КА типу Landsat на технічних засобах ЦПОСІ та КНП;
- виконано оплату внеску за ініціалізацію станцій (ї) НЦУВКЗ ДКА (ЦПОСІ та КНП), як нового Міжнародного учасника світової мережі наземних станцій Landsat та річну (за 2016 рік)
- закуплено річний (на 2016 р.) доступ до бортового ресурсу Landsat для відпрацювання технологічних процесів та налагодження роботи створюваних в рамках даної ДКР систем;
- виконано заходи з модернізації НІК шляхом створення просторово-розподіленої підсистеми прийому, обробки, архівації та розповсюдження даних від супутників типу Landsat;
- у ЦПОСІ та КНП створено систему КАПР;
- удосконалено існуючу в рамках НІК підсистему АКПР ЦАРД;
- налагоджено механізм передачі прийнятої з КА Landsat інформації до глобального депозитарію знімків Landsat у Центрі науки і спостереження ресурсів Землі (EROS) USGS;
- налагоджено в рамках НІК механізм інформаційного обміну між КАПР та оперативним архівом ЦАРД;
- забезпечено можливості інтерактивного замовлення потрібної супутникової інформації із архіву даних КА Landsat.
- організовано прийняття, пересилання, архівацію, каталогізацію та розповсюдження даних.

Очікувана вартість:
4 900 000 UAH без ПДВ

_________________
Дай бог, чтобы твоя страна
тебя не пнула сапожищем.
Дай бог, чтобы твоя жена
тебя любила даже нищим.


Догори
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему  Відповісти  [ 6 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC+02:00


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Перейти:  
cron
Працює на phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Український переклад © 2005-2016 Українська підтримка phpBB