fbpx
На навчаннях «Анаконда – 2012» Росії та Білорусі уготована роль агресорів

На навчаннях «Анаконда – 2012» Росії та Білорусі уготована роль агресорів

Близько 10 тис. військовослужбовців, понад тисячу одиниць військової техніки, включаючи бойові літаки, гелікоптери і кораблі різного класу візьмуть участь у великомасштабному оперативному навчанні збройних сил Польщі «Анаконда-2012», яке розпочнеться 17 вересня. Маневри охоплять територію п’яти воєводств: Західнопоморського, Поморського, Любуського, Куявсько-Поморського та Велькопольського.
На навчання  залучаються пункт управління 2-го армійського корпусу, 11-а бронекавалерійських дивізія, 21-а горнопіхотна бригада, 6-а повітряно-десантна бригада, 25-а бригада повітряної кавалерії, 7-а бригада охорони узбережжя, 23-й артилерійський полк , 4-й зенітний ракетний полк, 2-й і 9-й розвідувальні полки, 5-й полк РХБЗ, 1-а інженерно-саперна бригада, 1-а бригада армійської авіації, 2-й центр радіоелектронної розвідки, підрозділи сил спеціальних операцій , центральна група психологічних дій. Крім того, передбачається участь штабу міжнародного армійського корпусу «Північ-Схід», 2-й канадської механізованої групи і 18-ї бригади військової поліції ЗС США.
У складі авіаційного компоненту в маневрах візьмуть участь центр повітряних операцій, 1-е і 2-е крило тактичної авіації, 3-є крило транспортної авіації, 3-я зенітна ракетна бригада, 3-я радіотехнічна бригада, 1-й центр радіоелектронної розвідки ПС , об’єднаний центр координації повітряного простору.
Морський компонент сил і засобів, що залучаються на навчання буде включати центр морських операцій, 3-ю флотилію кораблів, 8-у флотилію оборони узбережжя, бригаду авіації ВМС, 6-й центр радіоелектронної розвідки.
Сценарій навчання розігрує виникнення збройного конфлікту, що має політико-економічний характер через економічну кризу в країнах «Євролінд», викликаного монополістичними діями «Барії» – головного експортера нафти і газу в «Євролінд».
Сутність конфлікту полягає в тому, що в державах «Барії» і «Монд» при владі перебувають реакційні уряди, які уклали пакт «Балтійське море» і які почали енергетичну експансію на країни «Евролінд». Крім того, «Монд» пред’явила територіальні претензії до «Вісландіі». У сформованій ситуації «Вісландія» зробила кроки з метою отримання нафти і газу від незалежних джерел, що викликало загострення ситуації і силову спробу досягнення політичних цілей з боку пакту «Балтійське море» з використанням збройних сил «Монд».
Згідно з планом маневрів, збройний конфлікт носить короткочасний, локальний характер середньої інтенсивності з загрозою його переростання в великомасштабний. У ході навчання буде здійснено оперативне розгортання сухопутного, повітряного та морського компонентів збройних сил в північно-західній частині Польщі і відбиття нападу «агресорів».
Керувати маневрами буде командувач оперативним командуванням ЗС Польщі генерал Едвард Грушка і його начальник штабу генерал Єжи Міхаловський.
Заявленими цілями навчання є вдосконалення системи управління військами, виконання заходів з планування та проведення оборонної операції, перевірка можливостей по взаємодії з органами державного управління і владою місцевого самоврядування у сфері забезпечення збройних сил під час розгортання головних сил.
Навчання  «Анаконда» проводиться у Польщі раз на два роки і, на думку військово-політичного керівництва, має суто оборонний характер. Однак неозброєним оком видно, хто є вірогідним супротивником для збройних сил Польщі: головний експортер нафти і газу в «Евролінд» (Європу) – це Росія, а територіальні претензії до «Вісландіі» (Польщі) пред’являє, звичайно ж, Белорусь.
Військово-політичне керівництво Польщі турбує загроза зі Сходу ще з часів проведення російської операції «з примусу Грузії до миру» в серпні 2008 року, а також катастрофи борту № 1 під Смоленськом у 2010 році.
Слід вказати, що в один час з «Анакондою» в Латвії на полігоні «Адажіо» будуть проходити КШН ОЗС НАТО «Стедфаст Піннаклі – 2012» та «Стедфаст пірамід – 2012». У ході даних заходів планується відпрацювати питання підготовки керівного складу органів військового управління ОЗС Альянсу до планування застосування сил першочергового задіяння НАТО на території країн Балтії. Ці маневри будуть проводитися на загальному оперативному тлі і за єдиним задумом з навчанням «Анаконда – 2012».