Основний законодавчий акт, який чітко окреслив завдання та функції органів внутрішніх справ, – Закон України “Про міліцію” – був ухвалений 20 грудня 1990 року. Цю дату можна вважати точкою відліку в історії української міліції, з якої розпочався процес набуття органами внутрішніх справ України рис цивілізованого правоохоронного відомства. Сучасних обрисів правове поле діяльності органів внутрішніх справ набуло після ухвалення Конституції України. Отже, історія української міліції тісно пов’язана з історією нашої держави.

Протягом багатьох років керівники держави та Міністерства працювали над удосконаленням системи МВС і приведенням її до європейських та світових стандартів. Зокрема, на підставі прогнозу розвитку злочинності було реорганізовано окремі підрозділів, створено нові служби, а також багатопрофільну систему підготовки кадрів для органів внутрішніх справ. З метою демілітаризації системи МВС значну частину посад в апараті Міністерства та підрозділах на місцях заміщено цивільними фахівцями.

 

Вжито ряд організаційних та практичних заходів, спрямованих на оптимізації завдань та функцій міліції, приведення їх до європейських та світових стандартів. Так, за період державної незалежності із підпорядкування МВС України було виведено податкову міліцію, кримінально-виконавчу систему, медичні витверезники, приймальники-розподільники для соціально неблагополучних дітей, підрозділи Державної пожежної охорони, що дало можливість зосередитися на основній функції – попередженні та розкритті злочинів.

 

 

 

Сьогодні міліція незалежної України – на передньому краї боротьби зі злочинністю. Вона активно забезпечує створення та ефективне функціонування механізму захисту особи, її життя, честі й гідності, законних прав та інтересів усіх суб’єктів правовідносин незалежно від їхнього статусу. Пріоритетними у цій роботі визначено захист життя, здоров’я та майнових інтересів громадян, запобігання насильницьким злочинам, боротьбі з організованою злочинністю, злочинами у кредитно-фінансовій та банківській системах, сферах приватизації та енергозабезпечення. Все це створює передумови для більш активного залучення до економіки держави іноземних інвестицій, реалізації програми Президента, Уряду щодо реформування економіки на ринкових засадах, створення суспільства нових економічних відносин, розбудови цивілізованої європейської держави.

Змінилися й критерії оцінки діяльності органів внутрішніх справ. Визначальною в сучасних умовах стає оцінка громадянами діяльності міліції у забезпеченні законності та правопорядку, конкретної допомоги населенню на територіях обслуговування, що сприяє встановленню тісних партнерських стосунків з громадськістю, забезпеченню більш надійного захисту конституційних прав і свобод наших співвітчизників.

 

Важливою складовою діяльності Міністерства внутрішніх справ України є співпраця з правоохоронними органами інших держав. З метою протистояння транснаціональній злочинності МВС активно вивчає зарубіжний досвід, налагоджує обмін оперативною та іншою інформацією, проводить спільні операції. Україна успішно інтегрується до системи Інтерполу, приєдналась до європейських конвенцій з питань кримінального судочинства. Працівники системи МВС України зарекомендували себе як високопрофесійні фахівці миротворчої діяльності у складі місій Організації Об’єднаних націй та ОБСЄ.

 • Publication author

  Офлайн 46 хв.

  admin

  Коментарі: 8Публікації: 5952Реєстрація: 20-06-2016

  Поширити:

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: