Потенційна бойова одиниця ВМС України - Український мілітарний портал

Потенційна бойова одиниця ВМС України

Військово-морські сили України гостро потребують  поповнення корабельного складу. Після анексії Криму український флот залишився з десятком кораблів, катерів та суден які до того ж перебувають у дуже поганому технічному стані.

Намагання керівництва армії відновити бойовий потенціал ВМС обмежені фінансовими можливостями держави.

Одним з варіантів вирішення цієї проблеми стало  будівництво нового військового корабля на базі  недобудованого корпусу цивільного судна.  Цю схему застосовують при створенні середнього розвідувального корабля проекту «Лагуна». СРЗК шифр проекту «Лагуна» будуєтеся в Києві, заводом «Кузня на Рибальському», на основі корпусу цивільного риболовецького траулеру проекту 502ЕМ (про що наш портал нещодавно писав:  http://mil.in.ua/viyskovo-morski-syly-ukrayiny-otrymayut-seredniy-rozviduvalnyy-korabel/ ).

Така схема вимагає значно менших фінансових витрат в порівнянні з будівництвом військового корабля  з нуля, і не впливає на його бойові характеристики – так як для кораблів бойового забезпечення, до яких відноситься розвідувальний корабель, його бойовий потенціал визначається розвідувальним обладнанням.

 

 

 

Які ще кораблі можна побудувати за такою схемою?

В Миколаєві, на Чорноморському суднобудівельному заводі (ЧСЗ), біля причальної стінки стоїть недобудований корабель проекту 2020.

Плавучі технічні бази проекту 2020 призначені для обслуговування та ремонту атомних енергетичних установок атомних підводних човнів.

Корабель проекту 2020 (шифр «Малина») розроблений ЦКБ «Айсберг», і  будувався на ЧСЗ за замовленням №698 для військово-морського флоту Російської Федерації. Корабель був спущений на воду 27.12.1991, і після припинення фінансування російською стороною був законсервований у 2005 році. Даний проект до сих пір стоїть на озброєнні ВМФ Росії, де використовується за призначенням.

 

Тактико-технічні характеристики корабля проекту 2020:

Довжина – 137,8 м

Ширина – 21 м

Осадка – 7 м

Водотонажність – 13.900 т

Екіпаж – 218 ч

Корпус цього корабля, при демонтажі обладнання для обслуговування атомних реакторів, можна використати для створення кораблів забезпечення різного призначення:

 • Великий розвідувальний корабель
 • Корабель комплексного забезпечення (матеріально-технічного)
 • Транспортний корабель
 • Рятувальний корабель (зі шпиталем та аварійно-рятувальним підводним апаратом)

Особливо перспективним є варіант створення на базі корпусу проекта 2020 рятувального судна з обладнанням для підводних рятувальних робіт. Подібний рятувальний корабль “Игорь Белоусов” є у складі ВМФ Росії:

Такий корабель є необхідним при наявності у складі військово-морських сил підводних човнів. Командування ВМС анонсувало закупівлю двох малих підводних човнів до 2020 року:

 

автор: MARINER


 • Поширити:

  Коментар

  1. Max Bondarenko 10 листопада, 2017 at 21:31 -

   http://mil.in.ua/u-pivdenniy-koreyi-spustyly-na-vodu-universalnyy-desantnyy-korabel-nojeokbong/
   За габаритами, водотоннажністю та обрисами корпусу на мій погляд схожий на проект 2020.
   УДК нашим ВМС теж потрібен.

  2. Dmytro Kondratenko 16 жовтня, 2017 at 23:49 -

   Треба добудовувати крейсер Україна – з нього кращий “розвідник-рятівник” ніж з цього корита.

   • bxm 20 жовтня, 2017 at 19:50

    ракет нет… это всё что нужно знать о крейсере…

  3. Сергій Кривко 16 жовтня, 2017 at 23:03 -

   Сама по себе идея (использование недостроенных корпусов гражданских судов для решения задач восстанавливаемых ВМСУ) правильная. ИПЦК (г.Николаев) с такими предложениями обратился к руководству МОУ и “Укроборонпрома” еще в марте-апреле 2014 г. Пока только одно из этих предложения находится на пути воплощения в жизнь (правда – пока на бумаге, это идея создания СРЗК по теме “Лагуна”). А вот использование для ВМСУ корпуса “судна” проекта 2020 полагаю не рациональным. Во-первых, демонтажних работ там немерено, а во вторых – у этого плавсредства корпус специфической формы и имеет плохие мореходные качества. Это плавсредство для длительной стоянки и работы в одном из пунктов базирования ПЛ или НК с ядерной энергетикой, а не для постоянного пребывания в открытом море. С его размерениями базироваться он сможет только в Одессе, а там и так тесно. Для ВМСУ больше бы подошел корпус БМРТ проекта 1288, который тоже находятся на акватории “ЧСЗ”. Этот проверенный жизнью и морем корпус вполне можно трансформировать под потребности ВМСУ. Да и опыт эксплуатации такого объекта у ВМСУ есть – это корабль управления “Славутич” (пр.12884), созданный на базе проекта 1288. Правда и он не “малыш” – больше 5000 т!

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: