fbpx
Потенційна бойова одиниця ВМС України

Потенційна бойова одиниця ВМС України

ВМС України Флот

Військово-морські сили України гостро потребують  поповнення корабельного складу. Після анексії Криму український флот залишився з десятком кораблів, катерів та суден які до того ж перебувають у дуже поганому технічному стані.

Намагання керівництва армії відновити бойовий потенціал ВМС обмежені фінансовими можливостями держави.

Одним з варіантів вирішення цієї проблеми стало  будівництво нового військового корабля на базі  недобудованого корпусу цивільного судна.  Цю схему застосовують при створенні середнього розвідувального корабля проекту «Лагуна». СРЗК шифр проекту «Лагуна» будуєтеся в Києві, заводом «Кузня на Рибальському», на основі корпусу цивільного риболовецького траулеру проекту 502ЕМ (про що наш портал нещодавно писав:  http://mil.in.ua/viyskovo-morski-syly-ukrayiny-otrymayut-seredniy-rozviduvalnyy-korabel/ ).

Така схема вимагає значно менших фінансових витрат в порівнянні з будівництвом військового корабля  з нуля, і не впливає на його бойові характеристики – так як для кораблів бойового забезпечення, до яких відноситься розвідувальний корабель, його бойовий потенціал визначається розвідувальним обладнанням.

 

 

 

Які ще кораблі можна побудувати за такою схемою?

В Миколаєві, на Чорноморському суднобудівельному заводі (ЧСЗ), біля причальної стінки стоїть недобудований корабель проекту 2020.

Плавучі технічні бази проекту 2020 призначені для обслуговування та ремонту атомних енергетичних установок атомних підводних човнів.

Корабель проекту 2020 (шифр «Малина») розроблений ЦКБ «Айсберг», і  будувався на ЧСЗ за замовленням №698 для військово-морського флоту Російської Федерації. Корабель був спущений на воду 27.12.1991, і після припинення фінансування російською стороною був законсервований у 2005 році. Даний проект до сих пір стоїть на озброєнні ВМФ Росії, де використовується за призначенням.

 

Тактико-технічні характеристики корабля проекту 2020:

Довжина – 137,8 м

Ширина – 21 м

Осадка – 7 м

Водотонажність – 13.900 т

Екіпаж – 218 ч

Корпус цього корабля, при демонтажі обладнання для обслуговування атомних реакторів, можна використати для створення кораблів забезпечення різного призначення:

  • Великий розвідувальний корабель
  • Корабель комплексного забезпечення (матеріально-технічного)
  • Транспортний корабель
  • Рятувальний корабель (зі шпиталем та аварійно-рятувальним підводним апаратом)

Особливо перспективним є варіант створення на базі корпусу проекта 2020 рятувального судна з обладнанням для підводних рятувальних робіт. Подібний рятувальний корабль “Игорь Белоусов” є у складі ВМФ Росії:

Такий корабель є необхідним при наявності у складі військово-морських сил підводних човнів. Командування ВМС анонсувало закупівлю двох малих підводних човнів до 2020 року:

 

автор: MARINER

ВМС України Флот