Про долю другого корабля проекту 11351 “Нерей” яким мав поповниться вітчизняні ВМС.

А чи знаєте ви, що у фрегата “Гетьман Сайгадачний” мав бути бойовий побратим – фрегат “Гетьман Байда Вишневецький” того ж проекту 11351 “Нерей”? Корабель, тоді ще ПСКР під назвою “Красный вымпел”, був закладений на керченському заводі “Затока” 27 грудня 1992 року. Але скоро почалася руйнація української економіки і стало не до нових фрегатів – коли було прийнято рішення припинити будівництво і продати “Вишневецького” на брухт, корабель являв собою майже завершений корпус без систем і озброєння.

А далі починається цікаве. Корабель був проданий російській компанії і у 1995 чи 1996 році і порізаний на метал. Так говорять російські довідники. Проте виявилось, що у 2003 році корпус “Вишневецького” купила у росіян Північна Корея.

Супутникові знімки показують, що спочатку корабель стояв у порту Вонсан, а потім був переміщений у Нампо. На цей час він виглядає недобудованим і його статус у ВМС Північної Кореї невідомий. У світлі можливого удару США по КНДР, є вірогідність, що корабель з козацьким іменем зустріне свою смерть як подобає воїну у старовину- від зброї, а не від іржі чи автогену…

На голомному фото – унікальний знімок. ПСКР “Красный вымпел” на стапелі в Керчі. Взято з пабліка Военный дневник.

 • Автор публікації

  Офлайн 12 години

  admin

  Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту:

  Адреса: mail.milinua@gmail.com

  Коментарі: 8Публікації: 6490Реєстрація: 20-06-2016

  Поширити:

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: