fbpx
Sea Breeze-2017: в Одесі почалася активна фаза навчань

Sea Breeze-2017: в Одесі почалася активна фаза навчань

Sea Breeze Навчання
На базі ВМС в Одеському морпорту учасники навчань Sea Breeze-2017 відпрацьовували операції, пов’язані з пошуком морськими саперами вибухонебезпечних предметів, їх ідентифікацією та нейтралізацією, а також наданням допомоги постраждалим військовим водолазам.

Здійснював координацію дій морських саперів очільник Пошуково-рятувальної служби ВМС України капітан 2 рангу Олексій Нестеров, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“В операціях морських саперів беруть участь два підрозділи військових водолазів ВМС США, по одному – з Великої Британії, Канади, Іспанії, Румунії, Грузії та України. Протягом попередніх двох днів проведено інструкції, пробні спуски саперів в акваторії морського порту та злагодження військових підрозділів країн-учасниць навчання Sea Breeze-2017. А сьогодні, зокрема, здійснюємо парктичні водолазні спуски для пошуку вибухонебезпечних предметів на підводній частині корпусів військових кораблів та виявлення і нейтралізації мін на грунті, а також евакуацію постраждалих саперів та надання їм медичної допомоги”, – зазначив капітан 2 рангу Нестеров.

За його словами, в операціях із пошуку, ідентифікації та розмінування вибухонебезпечних предметів беруть участь судно розмагнічуввання ВМС України “Балта”, військовий катер “Сокаль”, а в боротьбі моряків за живучість корабля задіяно румунський корвет “Мачеларіу” і український фрегат “Гетьман Сагайдачний”. Причому всі елементи операцій та дії багатонаціональних підрозділів військові моряки відпрацьовують за стандартами провідних морських держав світу.

[huge_it_gallery id=”49″]

Як уточнив командир підрозділу канадських водолазів Шат Данінг, сучасне спорядження і чутливі прилади, зокрема, мобільні сонари, дають змогу саперам опускатися на морську глибину до 46 метрів, виявляти і нейтралізовувати вибухонебезпечні предмети.

Іспанські сапери під командуванням командира роти лейтенанта Анни Мансветі продемонстрували журналістам, як діють два дистанційно керовані роботи-сапери. Один із них призначений для виявлення, вилучення й нейтралізації великих вибухонебезпечних предметів, а інший – для вилучення невеличких мін.

Журналісти також мали змогу побачити військових саперів у дії: команда водолазів у складі канадських, українських та грузинських військовослужбовців обстежила нижню частину борту корабля, виявила і міну, але при цьому зазнав травмування один із саперів. Його підняли на борт човна, надали першу медичну допомогу і відправили до медико-клінічного центру оперативного командування “Південь”.

Як зауважив капітан-лейтенант ВМС Канади Ендрю Лаланцете, який командував операцією з виявлення та нейтралізації магнітної міни, “ці навчання дають змогу військовим морякам познайомитись із сучасною технікою, обмінятися знаннями та практичним досвідом і добитися скоординованих, злагоджених дій при виконанні бойових завдань”.

Як повідомлялося, у навчанні Sea Breeze-2017 беруть участь понад 3 тисячі військовослужбовців з 16 країн світу, включно з Україною, понад 30 кораблів, катерів і суден забезпечення, 29 літаків і вертольотів. Причому з української сторони в заходах Sea Breeze-2017 беруть участь також підрозділи Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Сухопутних та Повітряних сил України, а також Інженерні війська ЗСУ.

У рамках навчання, що розпочалося 10 липня і триватиме до 23 липня, військові моряки відпрацююють дії, заплановані багатонаціональним штабом з планування та ведення морських операцій відповідно до стандартів НАТО. Серед запланованих операцій, зокрема, злагодження тактичних груп, водолазні спуски, курс для доглядових команд, тренінг з виживання в бойових умовах для льотного складу, навчання з протикорабельної та повітряної оборони, десантна і річкова операції.

 

Укрінформ

Sea Breeze Навчання