fbpx
США не скорочують військової підтримки України в 2017 і планують надати летальну зброю

США не скорочують військової підтримки України в 2017 і планують надати летальну зброю

Держдепартамент США США Трамп

Непрофесіоналізм (копіпаст без власної верифікації) та орієнтація на негатив українських ЗМІ спричинили дезінформацію суспільства щодо коштів для України в оборонному бюджеті США.

Низка видань 3 березня повідомили мережу про 150 млн. дол. в новому законопроекті про військові витрати США на 2017 рік. “Аналіз” цієї інформації з боку редакторів стрічок новин проявився у співставленні цієї суми і давнішої інформації про 350 млн. дол., які були схвалені в 2016 році ще адміністрацією Обами. Невідомо, чи українські ЗМІ додумалися до цього самі, чи запозичили ідею в російських “колег”. Однак цілий день мережа майоріла такими заголовками:

У Росії пішли далі і навіть почали давати щодо такого “скорочення” позитивні з точки зору Кремля оцінки.

Ми не стали передруковувати цю інформацію, оскільки вона одразу видалася дивною. Особливо, з урахуванням того, що в оригіналі законопроекту, нарешті, з’явилися плани фінансувати у 2017 році ЛЕТАЛЬНЕ озброєння оборонного характеру для України.

Ми вирішили дочекатися інформації від українських журналістів, які працюють у Вашингтоні. Витримали паузу не дарма. Тетяна Ворожко і Мирослава Гонгадзе з “Голосу Америки” спростували таке трактування суми в 150 млн. дол.

Ні про яке зменшення не йдеться. З моменту ухвалення військового бюджету за Обами Україні вже у певній формі виділили 200 млн. із запланованих 350. Пані Мирослава також пояснює у коментарях до свого повідомлення:

…якщо США виділяють гроші на програми для України, це не означає, що вони потрапляють в українські руки. Не будьте невігласами і не пишить дурниці. Гроші розподіляються американськими агенствами та організаціями на українські програми та допомогу, у цьому випадку військову.

Все йде через міноборони США та держдеп, нічого прямо в руки українцям не потрапляє. Передають матеряли вже закуплені чи тренують Як далі це вже питання розподілу.

З цього випливає, що не варто шукати ці 200 млн. на українських рахунках. Очевидно, мова йде про те, що ті суб’єкти, які мають поставити Україні відповідну допомогу вже отримали фінансування у обсязі 200 млн. дол. Решта коштів – 150 млн., як це вказано у проекті резолюції, мають витратити до 30 вересня 2017 року (кінець фінансового року у США).

Для того, щоб розвіяти остаточно ваші сумніви. Загалом весь бюджет на 2017 рік на військові потреби склав 611 млрд. дол. Однак сума витрат у документі (в якому йдеться про 150 млн. для України) вже тільки 578 млрд. дол. А де ж заголовки “США СКОРОЧУЮТЬ ВІЙСЬКОВІ ВИТРАТИ”?! Трамп оборонні витрати, навпаки, планує збільшувати. А скорочення суми порівняно з першопочатковою лише вказує на витрати, які вже встигли здійснити.

Підсумовуючи. Сподіваємося проект документу, який підготував конгресовий Комітет Палати представників з бюджетних асигнувань  не втратить під час голосування “летальне озброєння”. А Трамп не заветує, як Обама свого часу, проголосований закон із таким формулюванням. Будьмо уважні!

Держдепартамент США США Трамп