Туреччина проявляє інтерес до британського вертольотоносця HMS Ocean

У відповіді на парламентський запит, міністерство оборони Великої Британії підтвердило, що Туреччина веде перемовини про продаж HMS Ocean (L12), повідомляє Navaltoday

Раніше у британському міністерстві оборони оголосили про наміри списати HMS Ocean, що є флагманом Королівських ВМС у Середземномор’ї.

HMS Ocean (L12) був закладений у 1994 році, у 1995 його спустили на воду. Через три рокb після проведення всіх необхідних робіт та випробувань вертольотоносець увійшов до складу Королівських військово-морських сил Великої Британії.

Спуск на воду у 1995 році вертольотоносця HMS Ocean

Вертольотоносець HMS Ocean (L12) здатен розмістити до 18 гелікоптерів на своєму борту і до 800 морських піхотинців.

Схема розміщення обладнання на HMS Ocean (L12)

Окрім того в нього на борту є 4 рампи для десантних катерів LCVP Mk5 здатних перевозити до 35 бійців у повному споряджені:

Рампа для десантного катеру LCVP Mk5

Короткі технічні характеристики

Водотоннажність: 23 700 тонн(повна)

Довжина: 203.4 метри

Ширина: 35 метрів

Осадка: 6.5 метрів

Екіпаж: 285 осіб + 180 осіб авіаперсоналу

Максимальна швидкість: 18 вузлів

Озброєння: чотири 30 мм автоматичних гармати, три 6-ти ствольні 20-мм гармати, чотири великокаліберні кулемети калібром 12.7 мм та вісім кулеметів калібром 7.62 мм

До цього корабля також проявляють інтерес у ВМС Бразилії, за інформацією оприлюдненою у ЗМІ зараз вертольотоносець коштує близько 80 млн фунтів стерлінгів.

 • Publication author

  Офлайн 38 хв.

  admin

  Коментарі: 5Публікації: 5810Реєстрація: 20-06-2016

  Поширити:
  • Dima Katyukhin

   Пишут, что из-за того что новые авианосцы оказались очень дорогими, британы решили избавиться от всех своих вертолетоносцев. При том что корабли совсем не старые.

   • bxm

    бриты АПЛ канибалят… денег нет…

   • the_Jesh

    Про вертольотоносці в них думка, що менш функціональні за універсальні десантні кораблі. Так тепер флагманом на Середземномор’ї буде HMS Bulwark, що хоча має менше авіакрило, але натомість окрім легких десантних катерів LCVP Mk5 містить ще 4 LCU Mk.10 що може переміщувати техніку.

    • Dima Katyukhin

     Так в англоязычной вики написано что и Бульвэк и Альбион тоже идут в расход! Мало им что танков уже меньше чем в ОРДИЛО, так теперь и флот решили подсократить.

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: