У Національній Гвардії закуповують речові мішки які мало змінились конструктивно з ХІХ століття.

В мережі з’явились матеріали за якими Національна Гвардія України закуповує речові мішки розроблені для  потреб бійців кінця ХІХ століття:

З “Енциклопедичного словника Брокгауза та Ефрона” він мав вміщати в собі:

 • 2 сорочки
 • спідні штани
 • 2 пари онуч(портянок)
 • рушник
 • дві пари рукавиць (одна — тепла);
 • 5 фунтів сухарів
 • 1/8 фунта солі
 • туалетне приладдя
 • чашка
 • 24 патрони

За часів СРСР це інвентарне майно доопрацювали, додавши лямки для переносу плащ-намету та кишеню під туалетне приладдя. Також у радянській армії для повітряно-десантних військ був впроваджений окремий речовий мішок РД-54(рюкзак десантника зразка 1954 року), що виконував ті ж функції, але був більш зручний та вміщував додаткові предмети в інвентарю бійця.

Оскільки на початку свого впровадження речовий мішок був багатофункціональним – зберігання майна, перенос індивідуального запасу продовольства, боєзапасу та інших речей під час бойових дій і у мирний період, то згодом у провідних арміях світу розділили ці функції. Так речовий баул для зберігання речей у польових умовах та віддалено від пункту постійної дислокації став більш об’ємний у 90-120 літрів, де військовослужбовець може зберігати своє майно – додатковий комплект форми, запас туалетного приладдя та інше. Натомість під час виконання бойових завдань використовуються тактичні рюкзаки на 35-75 літрів, де бійці зберігають необхідні речі на декілька днів, продовольство та боєзапас.

Американські військові з речовими мішками під час перебування на одній з військових кампаній 
Бійці італійської парашутно-десантної бригади “Фольгоре”

Але як бачимо за більше ніж століття для потреб військових формувань України виготовляють застарілі зразки речового забезпечення. Тактичні рюкзаки із закупівлею яких у 2015 році розгорівся скандал якщо і поступають до бійців то їх кількість явно не відповідає потребі.

Що ж до виробника ТОВ “Німфея” то слідчі Національного антикорупційного бюро у двох(№1 та №2) випадках по справі №760/8385/16-к, в якому вище вказаний виробник згаданий як виконавець робіт, за судовим рішенням отримали ухвалу суду про тимчасовий доступ до речей і документів по підписанню цього договору та наскільки розуміємо слідство у цій справі триває.

На жаль є інформація по забезпеченню подібним майном і військовослужбовців Збройних Сил України, щоправда там ці речові мішки не закуповуються, а видаються з наявних на складах запасів.

Доповнено станом на 16:00

Vasyl Sakovets співробітник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ надав коментар щодо забезпечення Збройних Сил України бойовими рюкзаками та транспортними сумками:

МОУ в цьому році планує закупити 40 000 рюкзаків бойових індивідуальних та 40 000 сумок транспортних індивідуальних. Оскільки термін служби цих виробів згідно норм в ППД 5 років,/бойова обстановка 3 роки, а також зважаючи на загальну потребу біля 120 000 (не всім спеціалістам належить за нормою) таких виробів беручи до уваги асигнування, що виділені з бюджету для забезпечення усієї потреби по речовому майну, планується забезпечення здійснювати поступово впродовж 3 років. Перші вироби підуть в частини, що проходять відновлення боєздатності після виходу з зони АТО.

Ось такий зовнішній вигляд мають ці вироби:

Сумка транспортна індивідуальна (баул)
Рюкзак бойової індивідуальний.

Доповнено 17:00

Згідно з інформації на ресурсі Zакупівлі 2.0 військова частина 3078(Центральна база забезпечення Нацгвардії) провела закупівлі цих речових мішків у 2015 році із застосування переговорної процедури закупівлі.

Перша закупівля відбулась 2 жовтня 2015 року на суму 6 336 000 (шість мільйонів триста тридцять шість тисяч) гривень у кількості 22 тисяч штук

Друга закупівля відбулась 8 грудня 2015 року на суму 6 220 800 (шість мільйонів двісті двадцять тисяч вісімсот) гривень у кількості 21.6 тисяч штук

В обох випадках вартість виробу в перерахунку складала 288 гривень.

 • Автор публікації

  Офлайн 2 дні

  admin

  Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту:

  Адреса: mail.milinua@gmail.com

  Коментарі: 8Публікації: 6490Реєстрація: 20-06-2016

  Поширити:

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: