fbpx
У Національній Гвардії закуповують речові мішки які мало змінились конструктивно з ХІХ століття.

У Національній Гвардії закуповують речові мішки які мало змінились конструктивно з ХІХ століття.

НАБУ НГУ Речове забезпечення (Уніформа)

В мережі з’явились матеріали за якими Національна Гвардія України закуповує речові мішки розроблені для  потреб бійців кінця ХІХ століття:

З “Енциклопедичного словника Брокгауза та Ефрона” він мав вміщати в собі:

  • 2 сорочки
  • спідні штани
  • 2 пари онуч(портянок)
  • рушник
  • дві пари рукавиць (одна — тепла);
  • 5 фунтів сухарів
  • 1/8 фунта солі
  • туалетне приладдя
  • чашка
  • 24 патрони

За часів СРСР це інвентарне майно доопрацювали, додавши лямки для переносу плащ-намету та кишеню під туалетне приладдя. Також у радянській армії для повітряно-десантних військ був впроваджений окремий речовий мішок РД-54(рюкзак десантника зразка 1954 року), що виконував ті ж функції, але був більш зручний та вміщував додаткові предмети в інвентарю бійця.

Оскільки на початку свого впровадження речовий мішок був багатофункціональним – зберігання майна, перенос індивідуального запасу продовольства, боєзапасу та інших речей під час бойових дій і у мирний період, то згодом у провідних арміях світу розділили ці функції. Так речовий баул для зберігання речей у польових умовах та віддалено від пункту постійної дислокації став більш об’ємний у 90-120 літрів, де військовослужбовець може зберігати своє майно – додатковий комплект форми, запас туалетного приладдя та інше. Натомість під час виконання бойових завдань використовуються тактичні рюкзаки на 35-75 літрів, де бійці зберігають необхідні речі на декілька днів, продовольство та боєзапас.

Але як бачимо за більше ніж століття для потреб військових формувань України виготовляють застарілі зразки речового забезпечення. Тактичні рюкзаки із закупівлею яких у 2015 році розгорівся скандал якщо і поступають до бійців то їх кількість явно не відповідає потребі.

Що ж до виробника ТОВ “Німфея” то слідчі Національного антикорупційного бюро у двох(№1 та №2) випадках по справі №760/8385/16-к, в якому вище вказаний виробник згаданий як виконавець робіт, за судовим рішенням отримали ухвалу суду про тимчасовий доступ до речей і документів по підписанню цього договору та наскільки розуміємо слідство у цій справі триває.

На жаль є інформація по забезпеченню подібним майном і військовослужбовців Збройних Сил України, щоправда там ці речові мішки не закуповуються, а видаються з наявних на складах запасів.

Доповнено станом на 16:00

Vasyl Sakovets співробітник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ надав коментар щодо забезпечення Збройних Сил України бойовими рюкзаками та транспортними сумками:

МОУ в цьому році планує закупити 40 000 рюкзаків бойових індивідуальних та 40 000 сумок транспортних індивідуальних. Оскільки термін служби цих виробів згідно норм в ППД 5 років,/бойова обстановка 3 роки, а також зважаючи на загальну потребу біля 120 000 (не всім спеціалістам належить за нормою) таких виробів беручи до уваги асигнування, що виділені з бюджету для забезпечення усієї потреби по речовому майну, планується забезпечення здійснювати поступово впродовж 3 років. Перші вироби підуть в частини, що проходять відновлення боєздатності після виходу з зони АТО.

Ось такий зовнішній вигляд мають ці вироби:

Доповнено 17:00

Згідно з інформації на ресурсі Zакупівлі 2.0 військова частина 3078(Центральна база забезпечення Нацгвардії) провела закупівлі цих речових мішків у 2015 році із застосування переговорної процедури закупівлі.

Перша закупівля відбулась 2 жовтня 2015 року на суму 6 336 000 (шість мільйонів триста тридцять шість тисяч) гривень у кількості 22 тисяч штук

Друга закупівля відбулась 8 грудня 2015 року на суму 6 220 800 (шість мільйонів двісті двадцять тисяч вісімсот) гривень у кількості 21.6 тисяч штук

В обох випадках вартість виробу в перерахунку складала 288 гривень.

НАБУ НГУ Речове забезпечення (Уніформа)