fbpx
Відбувся перший водолазний навчальний курс прикордонників в Академії Федеральної поліції Німеччини.

Відбувся перший водолазний навчальний курс прикордонників в Академії Федеральної поліції Німеччини.

Водолазна підготовка ДПСУ Морська охорона Співпраця Флот

У період з 9 по 27 жовтня 2017 року у рамках двосторонньої прикордонної співпраці між Україною та Федеративною Республікою Німеччина військовослужбовці Одеського та Маріупольського загонів Морської охорони взяли участь у практичному навчальному курсі з водолазної підготовки, який відбувся в Академії Федеральної поліції Федеративної Республіки Німеччина (м. Любек)

Підготовку українських водолазів здійснювали висококваліфіковані німецькі викладачі, які мають значний практичний досвід виконання поліцейських завдань під водою.

Прес-служба Державної прикордонної служби повідомляє, що це перший такий курс.

Навчання було побудоване за принципом від простого до складного де значну увагу приділено командній роботі та заходам безпеки.

У ході виконання практичних вправ прикордонники здійснювали занурення під воду із застосуванням водолазного спорядження Федеральної поліції Німеччини (Aqualahg Special Forces) у басейні академії, а також у відкритих водоймах (Балтійське море, район Нойштадт-ін-Гольштайн, озеро Крайдзее м. Геммор).

Метою навчання було ознайомлення українських прикордонників із водолазною службою Федеральної поліції Німеччини, зокрема завданнями, які виконують поліцейські водолази, умовами безпечної роботи під водою, нормами положення про водолазну службу Федеральної поліції ФРН та інше.

Вправи стосувались відпрацювання правильної техніки роботи під водою, вирівнювання положення водолаза на визначеній глибині із предметами різної плавучості, плавання без апарату із затримкою дихання, орієнтування під водою за компасом у складі групи, виконання різних способів пошукових заходів під водою, здійснення пошуку та маркування предметів під водою, їх підйом на човен, плавання за сигналами з причалу та з човна, переміщення важких та габаритних предметів під водою із застосуванням підйомного спорядження, порядку огляду, фото- і відеозйомки підводної частини судна, занурення на глибину до 20 м у складі групи та інше.

Крім цього, завдяки постійним тренуванням з евакуації аварійного водолаза, учасники навчань відпрацювали уміння швидкого реагування у разі нещасного випадку.

 

Водолазна підготовка ДПСУ Морська охорона Співпраця Флот