Армія США підписали контракт на розробку та виготовлення нових десантних катерів - Український мілітарний портал

Армія США підписали контракт на розробку та виготовлення нових десантних катерів

В листопаді минулого року Військо-морські сили США розіслали запит суднобудівельним компаніям на розробку нового десантного катеру, який покликаний замінити використовуваний з часів війни у В’єтнамі LCM-8(Landing Craft Mechanized).

Використовуваний з часів війни у В’єтнамі десантний катер LCM-8

Програма розробки нового десантного катеру отримала назву Maneuver Support Vessel (Light) або скорочено MSV(L), згідно з наявною інформацію вона розрахована на 10 років, що складається з 3-х етапів:

 1. 3 роки відводиться на проектування катеру
 2. 2 роки на виготовлення дослідної партії
 3. 5 років на серійне виробництво MSV(L)

Бюджет перших двох етапів з виготовленням 4-х зразків – 43 млн долари, після чого армія США планує замовити ще 32 таких десантних катера.

Вчора стало відомо, що суднобудівельна компанія Vigor за результатами тендеру уклала з армією США контракт загальною вартістю майже 1 млрд доларів – 979.39 млн доларів на розробку та серійне будівництво десантних катерів типу MSV(L).

Очікується що проектні роботи будуть завершені до кінця вересня 2021 року, до 2023 року армія США має отримати 4 катери на досліду експлуатацію та решту 32 катерів мають побудувати у наступні 5 років.

Зазначається, що це найбільший за всю історію компанії контракт, який дозволить забезпечити постійною роботою більше 200 кваліфікованих робітників верфі, що виконуватиме замовлення.

Дизайн майбутнього MSV(L)

Відповідно до вимог міністерства оборони США, довжина нового катеру має бути більшою 30 метрів, ширина – 9 метрів, при цьому максимальна осадка не має перевищувати 1.2 метри. Його швидкість – не менше 18 вузлів та мати запас ходу у 360 миль.

Також передбачається, що катер зможе брати на борт один танк M1A2 Abrams вагою 62 тони або два бронетранспортера Stryker, або чотирьох легкоброньованих машин з причепами. Окрім того катер буде мати протикульний захист та оснащуватись двома дистанційно керованими  бойовими модулями.


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Поширити:
  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: