Волкер: Зброя США допоможе Україні захиститися у разі подальших кроків РФ на її території

Думка, що постачання Україні зброї спровокує Росію, хибна, заявив спеціальний представник США щодо України Курт Волкер. У Кремлі на його заяви відреагували погрозою.

У Вашингтоні обговорюється можливе постачання Україні зброї для захисту від російської агресії. Про це повідомив спеціальний представник США щодо України Курт Волкер у інтерв’ю проекту “Настоящее Время”, витяги з якого оприлюднені на його сайті у вівторок, 25 липня.

Думка, що постачання Україні зброї спровокує Росію, неправильна, заявив Волкер. За його словами, Росія “вже перебуває в Україні з усім своїм тяжким озброєнням”. “Там зараз більше російських танків, ніж є в усіх країн Західної Європи, разом узятих. Це дуже й дуже великий військовий контингент”, – заявив спецпредставник США.

Ще більший контингент, за його словами, зосереджено на російській території поблизу кордону з Україною. Росія має на це право, оскільки це її територія, зауважив Волкер. “Тож це рішення (щодо постачання зброї Україні. – Ред.) ніяк не спровокує Росію зробити щось, чого вони ще не зробили. І це ніяк не може змінити баланс сил”, – підкреслив представник Вашингтона.

Спецпредставник США заявив і про можливі наслідки постачання зброї Україні. “Якщо ми ухвалимо таке рішення, це дасть можливість Україні захистити себе в тому випадку, якщо Росія вдасться до подальших кроків на українській території, – підкреслив Волкер. – Росія каже, що “не робить” нічого такого і не збирається цього робити. Якщо це так, постачання захисного озброєння не несе ні для кого жодного ризику”.

Реакція Кремля

У Кремлі на заяви Волкера відреагували погрозою. “Ми неодноразово говорили, що будь-які дії, які провокуватимуть напруження на лінії зіткнення на Донбасі (…), лише віддалятимуть нас від моменту врегулювання цього внутрішньоукраїнського питання”, – заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Курт Волкер нещодавно відвідав прифронтову Авдіївку. Під час відвідин Донбасу він заявив, що там триває “не заморожений конфлікт, а гаряча війна”.

DW 

 • Автор публікації

  Офлайн 2 години

  admin

  Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту:

  Адреса: mail.milinua@gmail.com

  Коментарі: 8Публікації: 6490Реєстрація: 20-06-2016

  Інформація принесла користь?:

  0 votes, 0 avg. rating

  Поширити:

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: