Використання на гелікоптерах ракет різного типу

Учорашня публікація щодо встановлення ракети Р-73 на гелікоптері  Мі-8 викликала критику про нерозуміння доцільності її використання на цьому виді літальних апаратів, адже базово вони використовуються на реактивних літаках.

У своєму матеріалі ми зробили припущення, що ймовірно таким чином відпрацьовувалась можливість застосування з Мі-8 авіаційних ракет різного призначення та перевірялись льотні характеристики гелікоптера.

Україна далеко не перша хто експериментує та встановлює різного роду ракети на гелікоптери, так в Ірані на транспортний Мі-171 розмістили протикорабельну ракету середньої дальності Noor (китайська YJ-83, що постачається на експорт як C-802), що виготовляється в Ірані за ліцензією:

Іранський Мі-171 та ракета С-802

С-802 має значно більшу за Р-73 вагу у 715 кг, та радіус дії у 15-120 км, проте цей гелікоптер має аналогічну з Мі-8 вантажопід’ємність.

Вперше інформація про ці експерименти з’явилась у 2007 році, а у жовтні 2015 був показаний зразок зі знімку. В подібних випробуваннях з подібною вагою навісного озброєння завжди відбувається взаємодія кількох організацій – виробників самих гелікоптерів та озброєння на протязі тривалого часу.

Так «Helibras» та «Airbus Helicopters» на замовлення ВМС Бразилії у 2014 році провели випробування прототипа гелікоптера EC725 оснащеного двома протикорабельними ракетами MBDA Exocet AM39

Прототипа гелікоптера EC725(UH-15A), з протикорабельною ракетою MBDA Exocet AM39

Тоді було здійснено більше 20 випробувальних польотів, які відбувались у різних режимах за програмою випробувань. Відповідно до повідомлень ВМС Бразилії випробування пройшли успішно.

Гелікоптер UH-15A з ракетою MBDA Exocet AM39

Протикорабельна ракет Exocet AM39 класу “повітря-корабель” випускається з 1979 року є модифікацією ракети ММ39 класу “корабель-корабель”, що експлуатується більш ніж 25 країнах. Максимальний радіус дії AM39 – 70 км.

Прикладом вже реалізованого проекту можна рахувати гелікоптер NH-90 з протикорабельними ракетами Marte Mk2 виробництва OTO Melara на озброєнні італійської армії.

Вага ракети складає близько 300 кг, а її максимальний радіус дії – 25 км.

Протикорабельна ракета Marte Mk2 на гелікоптері NH-90

 

Щодо використання ракет класу “повітря-повітря” на гелікоптерах, то на них покладаються завдання знищення повітряний цілей противника у радіусі дії ракет.

Для ракет ближньої дії для гвинтокрилів США в корпусі морської піхоти до озброєння Bell AH-1 Cobra входить ракета AIM-9 класу “повітря-повітря”

Пуски AIM-9 з Bell AH-1 Cobra

Вага ракети AIM-9 складає 91 кг, радіус дії – 18 км. Для порівняння Р-73 важить 105 кг та радіус дії 20 км.

Також для ближнього радіусу дій використовують ракети Mistral чи FIM-92 Stinger, які здатні вражати повітряні цілі в радіусі до 6 км:

Mistral на гелікоптері Eurocopter Tigre HAP

Нещодавно в подібному діапазоні було продемонстровано китайську розробку TY-90:

TY-90 на китайському гелікоптері

Було наведені основні види озброєнь, відповідно з яких можна зробити висновок, що будь який із варіантів експериментів зі встановленням ракети Р-73 на гелікоптер Мі-8 має право на життя у світовій практиці.

 • Автор публікації

  Офлайн 3 дні

  admin

  Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту:

  Адреса: mail.milinua@gmail.com

  Коментарі: 8Публікації: 6490Реєстрація: 20-06-2016

  Поширити:

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: