Вже дев’ять українських моряків оголосили себе військовополоненими

Адвокат Сергій Новіков відвідав військовополоненого українського моряка з малого броньованого артилерійського катера «Нікополь» Сергія Цибізова. Той під протокол записав, що вважає себе військовополоненим і відмовився давати інші свідчення.

Про це повідомив у Facebook адвокат Микола Полозов.

«Військовополоненого українського моряка Сергія Цибізова відвідав адвокат нашої команди захисту військовополонених українських моряків Сергій Новіков. Сергій Цибізов заявив слідчому, що вважає себе військовополоненим. Він став дев’ятим моряком, хто заявив про себе як про військовополоненого під протокол», -пише Полозов.

Адвокат уточнив, що «від дачі інших свідчень Цибізов відмовився».

Полозов зазначив, що настрій українського моряка бадьорий. Тиску на нього не чинять. Тримають його в двомісній камері з людиною на ім’я Дмитро, з яким «вони практично не спілкуються». Також Цибізов повідомив, що отримав передачу з продуктами і теплим чорним спортивним костюмом.

Однак у моряка є проблеми зі здоров’ям – періодично болить серце. Він звернувся до лікаря СІЗО “Лефортово”. Сподівається, що в найближчі дні його оглянуть.

Сергій Цибізов став дев’ятим українським військовим моряком, що відмовився давати свідчення російським слідчим окрім тих, що він є військовополоненим.

Раніше у протоколі допитів ще восьмеро моряків заявило, що вважають себе військовополоненими.

Відповідно до діючих конвенцій [Положення про закони і звичаї сухопутної війни (додаток до 4-ої Гаазької конвенції 1907) і Женевська конвенція 1949 про поводження з військовополоненими] військовополонені знаходяться у владі ворожого уряду, а не окремих осіб або військових частин, і вони потребують гуманного поводження, яке категорично забороняє будь-яке насильство над ними та дискримінацію за ознаками раси, національності, віри, статі, політичних поглядів, майнового стану тощо. Після закінчення воєнних дій військовополонені звільняються і репатріюються.


Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


  • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


    Авторизація
    *
    *
    Генерація паролю