ВПС Естонії отримали від США перший С-145А Skytruck

На військовій базі Емарі в Естонії відбулась церемонія передачі США до Військово-повітряних сил Естонії першого легкого транспортного літака С-145А Skytruck.

Про це повідомляє посольство Польщі у Естонії

Літаки передаються в рамках американської програми передачі надлишків військового майна Excess Defense Articles (EDA) на безоплатній основі.

У США С-145А Skytruck експлуатувались в 318-й та 551-й ескадрильях спеціального призначення, які після виведення з експлуатації знаходилися на зберіганні.

С-145А Skytruck – американське позначення польського літака PZL Mielec М28 Skytruck, що постачались на озброєння до США та є подальшим розвитком літака Ан-28, який серійно виготовлявся на авіазаводі PZL Mielec.

В ході модернізації транспортного Ан-28 було замінено компоненти, що виготовлялись в СРСР на західні аналоги, так на літаку встановлені турбогвинтові двигуни  Pratt & Whitney Canada PT6A-65B з пропелерами Hartzell HC-B5MP-3M10876ASK, авіоніка Standard Silver Crown від компанії AlliedSignal та нова радіолокаційна станція RDR-2000.

Перший С-145А Skytruck для ВПС Естонії Фото: Посольство Польщі в Естонії

Розробки літака були розпочаті у 1991 році, а перший політ – в липні 1993 року. В березні 1996 року літак пройшов польську сертифікацію і цього ж року отримав перше замовлення.

Літаки C-145A Skytruck, які надійдуть до Естонії, були виготовлені в 2009 році та знаходяться у гарному технічному стані. Другий літак має надійти до кінця року та з переданим напередодні замінять Ан-2, що наразі використовують ВПС Естонії.


Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


  • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


    Авторизація
    *
    *
    Генерація паролю