fbpx
В Україні розробляють високомобільну контрбатарейну РЛС

В Україні розробляють високомобільну контрбатарейну РЛС

Зброя та безпека КП «НВК «Іскра» ОПК РЛС Укроборонпром

Під час цьогорічної Міжнародної спеціалізованої виставки засобів захисту, озброєння, військової та спеціальної техніки, технологій і товарів подвійного використання «Зброя та безпека 2018» Державний концерн “Укроборонпром” на своєму стенді представив високомобільний радіолокаційний комплекс розвідки вогневих позицій 1Л221Е розробки та виробництва НВК “Іскра”.

Про це повідомляє Український мілітарний портал

На відміну від раніше представленої на військовому параді до Дня Незалежності України комплексу 1Л220УК високомобільний радіолокаційний комплекс розвідки вогневих позицій 1Л221Е розробляється зі встановлення безпосередньо на шасі автомобіля колісною формулою 8×8, а не у причіпному варіанті. Це дозволяє  скоротити час розгортання та згортання машини до 5 хвилин, що підвищує її мобільність та живучість.

Ймовірне шасі майбутнього комплексу – КрАЗ-7634НЕ, одне з таких було помічено під час візиту радника Президента України та Міністра оборони – Юрія Бірюкова:

Шасі спеціальне КрАЗ-7634НЕ призначено для монтажу різного обладнання військовогопризначення, та використовується по всім видам доріг та бездоріжжю.

Загальний вигляд шасі:

Короткі технічні характеристики шасі:

Колісна формула: 8х8
Повна маса автомобіля: 32000 кілограм
Вантажопідйомність: 18800 кілограм
Двигун: дизельний з турбонаддувом
Потужність: 400…420 к.с.
Максимальна швидкість: 100 км/год
Максимальний підйом, що долається: 25 %
Радіус повороту: 14 метрів

Загальне призначення контрбатарейних РЛС – ведення артилерійської розвідки та коригування вогню артилерії. Вони виявляють артилерійські снаряди, випущені однією або кількома гарматами, гаубицею, мінометом, або ракетною установкою, та за їх траєкторією обчислює місце знаходження зброї.

Як і у 1Л220УК новий радіолокаційний комплекс розвідки вогневих позицій 1Л221Е матиме наступні технічні характеристики:

Дальність розвідки/контролю:

• артилерії: 23/28 км
• мінометів: 20/25 км
• РСЗВ: 35-38/40-45 км
• тактичних ракет: 55/80 км

Сектор електронного огляду:

• за азимутом: 60°(±30°)
• за кутом місця: 40° (±25°/-15°)

Розрахунок в одну зміну: 4 особи

Також важливим аспектом нової контрбатарейної РЛС є можливість роботи в складі однієї апаратної машини.

Про розробку вітчизняних контрбатарейних радарів стало відомо у листопаді 2017 року коли на полігоні навчального артилерійського центру у смт. Дівички було продемонстровано плакати з новими контрбатарейними радіолокаційними станціями.

У червні 2018 року під час візиту Президента України Петра Порошенка на завод “Іскра”, для передачі нових радіолокаційних станцій військовослужбовцям Збройних сил України, в кадр потрапили нові українські контрбатарейні РЛС. Згодом відбулась демонстрація комплекс на параді до Дня Незалежності України.

Зброя та безпека КП «НВК «Іскра» ОПК РЛС Укроборонпром