Генпрокуратура показала корупційну схему пов’язану з підприємствами “Укроборонпрому”

Генеральний прокурор України Юрій Луценко опублікував у себе на сторінці Facebook схему, за якою, ймовірно, вимивалися кошти з підприємств державного концерну “Укроборонпром”. Мова йде про епізоди, які згадувалися у сюжеті журналістів “Наші гроші”.

Зі схеми випливає, що прокурори розслідують провадження щодо епізодів у яких грошвоий оборот складає 141 млн грн (в розслідуванні “Наших грошей” мова йшла про приблизно 250 млн.

Кошти підприємств Укроборонпрома (Харківський бронетанковий завод, Київський бронетанковий завод, Житомирський бронетанковий завод, Харківський завод спеціальних машин, Ізюмський приладобудівний завод, Красилівський агрегатний завод, держпідприємство “Антонов”), приватного акціонерного підприємства “Завод кузня на Рибальському” та ТзОВ Ренал надходили ТзОВ “Оптимумспецдеталь” за поставку продукції. А звідти перераховувалася підприємствам з ознаками фіктивності та тим, чия діяльність перевіряється (загалом 67 підприємств).

Втім, на схемі не вказано, що ГПУ розслідує штучне завищення ціни. Злочин про який пише Юрій Луценко – несплата податків на суму 26,6 млн грн (відрізняється від тієї, яка вказана на схемі – 22 млн).

Генпрокурор написав:

Як я заявляв раніше, справа ГПУ про кримінальну діяльність Оптимумспецдеталь при поставці товарів Оборонпрому вийшла на фінал. Після отримання остаточного Акту податкової перевірки керівнику фірми було оголошено про підозру в ухиленні від сплати податків на суму 26,6 млн грн. Після експертизи переписки Рогози можливими стануть і підозри іншим фігурантам провадження.

Нагадаємо, що цю схему журналісти “Наших грошей” пов’язують із заступником Секретаря РНБОУ Олегом Гладковським (звільнений Президентом) та його сином Ігорем. Було продемонстровано фрагменти переписки, які ілюструють їхню особисту матеріальну зацікавленість у схемах, які передбачали контрабанду запчастин з території РФ та перепродаж українським підприємствам по ціні завищеній у кілька разів. Гладковські все заперечують.


Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


  • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


    Авторизація
    *
    *
    Генерація паролю