Головне управління розвідки

Час читання:1 хвилина

Головне управління розвідки Міністерства оборони – орган воєнної розвідки. Головна мета установи – здобуття та аналіз інформації про військовий потенціал інших країн та загрози військового характеру. За оцінками експертів ГУР МО входить до десятки найефективніших розвідок світу. Слабкою стороною ГУР є застаріла технічна база та низький рівень соціального забезпечення співробітників. ГУР МО хоч і входить до складу Міністерства оборони, проте фінансується окремим рядком у державному бюджеті і підпорядковане безпосередньо Президенту України. Співробітники ГУР МО діють в інших країнах світу зазвичай під видом аташе дипломатичних представництв.

Головне управління розвідки Міністерства оборони

 • Згідно із Законом України “Про розвідувальні органи України”  Головне управління розвідки Міністерства оборони України здійснює розвідувальну діяльність у воєнній, воєнно-політичній, воєнно-технічній, воєнно-економічній, інформаційній, екологічній сферах.

  На розвідувальний орган Міністерства оборони України покладаються такі завдання:

  – добування, аналітична обробка та надання визначеним Законом України “Про розвідувальні органи України” органам державної влади розвідувальної інформації;

 • – здійснення спеціальних заходів, спрямованих на підтримку національних інтересів і державної політики України в економічній, політичній, воєнній, військово-технічній, екологічній та інформаційній сферах, зміцнення обороноздатності, економічного і науково-технічного розвитку, захисту та охорони державного кордону;

  – участь у боротьбі з тероризмом, міжнародною організованою злочинністю, незаконним обігом наркотичних засобів, незаконною торгівлею зброєю і технологією її виготовлення, незаконною міграцією у порядку, визначеному законом;

  – вжиття заходів протидії зовнішнім загрозам національній безпеці України, життю, здоров’ю її громадян та об’єктам державної власності за межами України.

  Згідно із Законом України “Про розвідувальні органи України” та Указом Президента України інформаційні та інформаційно-аналітичні матеріали Головного управління розвідки Міністерства оборони України надаються Президенту України, Голові Верховної Ради України, Прем’єр-міністру України, Міністру оборони України, начальнику Генерального штабу – Головнокомандувачу Збройних Сил України та іншим визначеним споживачам.

  СТРУКТУРА ГУР МО

 • Департамент стратегічної розвідки

  Здобуває розвідувальну інформацію і сприяє здійсненню державної політики України, посиленню обороноздатності, економічного та науково-технічного розвитку України.
  Спільно з розвідувальними та правоохоронними органами України департамент бере участь у боротьбі з міжнародною злочинністю, у тому числі – тероризмом, незаконним обігом наркотиків, незаконною міграцією, незаконною торгівлею зброєю та його виготовленням.

  Департамент розвідувального забезпечення Генерального штабу

 • Департамент здійснює управління силами та засобами розвідки видів Збройних Сил України. На нього покладено розвідувальне забезпечення стратегічного планування застосування Збройних Сил України, оперативної і бойової підготовки військ та заходів, що здійснюютьсяв Збройних Силах України. Здійснює розвідувально-інформаційне забезпечення миротворчих контингентів Збройних Сил України в міжнародних операціях.

  Департамент інформаційного забезпечення

  Департамент здійснює аналітичну обробку здобутих даних про реальні та потенційні можливості, наміри і дії іноземних держав, організацій та окремих осіб, що загрожують інтересам України, оцінює військово-політичну ситуацію довкола України, виявляє загрозу національній безпеці держави. Здобуту інформацію готує для представлення вищому керівництву держави і військовому керівництву.

  Департамент реалізації кадрової політики

  Департамент виконує задачі з підбору, підготовки та розподілу особового складу Головного управління розвідки та підпорядкованих частин, втілюючи в життя військову кадрову політику. До сфери компетентності департаменту відноситься визначення потреб у спеціалістах розвідувальних спеціальностей, організація їх підготовки в навчальних закладах. Департамент організовує перепідготовку та підвищення кваліфікації військовослужбовців і службовців Головного управління розвідки та підпорядкованих частин.

  Департамент матеріально-технічного забезпечення

  Департамент організовує всебічне забезпечення діяльності Головного управління і підпорядкованих частин, забезпечує частини розвідки Збройних Сил України засобами розвідки. На нього покладається формування державного замовлення в інтересах воєнної розвідки, організації розробки сучасних засобів розвідки, їх експлуатації та ремонту. Департамент вирішує питання капітального будівництва та розквартирування, забезпечує пожежну безпеку Головного управління та підпорядкованих частин.

  Штаб ГУР МО розташований у центрі Києва на Рибальському півострові. За це за організацією закріпилася неофіційна назва «Острів».

  тел. (044) 428-62-81

  адреса в Інтернеті http://gur.mil.gov.ua/ 


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Інформація принесла користь?:

  1 votes, 0 avg. rating

  Коментар

  1. construction 11 грудня, 2016 at 02:12 -

   Thank you for your blog post.Really looking forward to read more. Really Great.

  2. Chang Leman 23 листопада, 2016 at 19:46 -

   I like this site so much, bookmarked.

  3. Isaac Weinzinger 23 листопада, 2016 at 19:29 -

   naturally like your web site but you have to take a look at the spelling on several of your posts. Many of them are rife with spelling problems and I to find it very troublesome to tell the truth however I’ll certainly come back again.

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: