ККБ “Луч” уклало на IDEX три контракти

Державне Київське конструкторське бюро (ДККБ) “Луч”  у рамках участі в минулій в лютому міжнародній оборонній IDEX-2019 (Абу-Дабі, ОАЕ) уклало три нові контракти в сфері ВТС.

Про це повідомляє агенція Інтерфакс-Україна

“На виставці в Еміратах (ми) відразу підписали три контракти”, – повідомив О.Коростильов журналістам в ході прес-конференції у вівторок у Києві.

Він не уточнив замовників і наповнення нових домовленостей ДККБ “Луч” у сфері ВТС, але дав зрозуміти, що йдеться про постачання інозамовникам нового українського високоточного протитанкового озброєння.

“Я можу пишатися тим, що українська кооперація забезпечила створення високотехнологічної зброї, яка відповідає найкращим світовим тактико-технічним характеристикам”,зазначив Коростильов, додавши: “Ні в “Стугні”, ні в “Корсарі” (нова українська ПТРК-ІФ), ні зараз в “Нептуні” (нова українська протикорабельна крилата ракета ІФ), або “Вільха” (нова українська РСЗВ) ніяких іноземних складових частин, окрім електроніки загального застосування, яку можна купити в Німеччині, Америці, на Тайвані, або ще де-небудь. Ми завжди ставили питання так: вузли, які є унікальними військовими системами (в складі озброєння-ІФ) … мають бути вітчизняними”.

“Так вважаємо не тільки ми, так роблять у всьому світі”, – пояснив генконструктор ДККБ “Луч”, зазначивши: “західний ОПК, безумовно, працює в рамках більш глибокої кооперації, що склалася за останні 70 років після закінчення Другої світової війни.”

“Ми до цього прагнемо, шлях до цього тернистий, (він) непростий, він вимагає вкладення коштів, навчання людей”, – розказав Коростильов, уточнивши, що вироблена ДККБ “Луч” в пострадянські роки установка в частині орієнтації на національну промкооперацію при створенні нових зразків ОВТ, була і залишається гарантом відсутності залежності оборонного виробництва від іноземного постачальника.

За словами О.Коростильова, він завжди пам’ятав, що “як тільки я почну купувати (комплектуючі) в РФ, Польщі, то мені в будь-який момент завищать у 10-20 разів ціну, якщо захочуть, або просто скажуть: “Та ні, ми тобі не постачаємо”.

“Тому у нас у КБ імпортозаміщення немає … Ми ні від кого не залежимо”, – додав він.

Як писав раніше військовий експерт Сергій Згурець,  ОАЕ вивчали можливість закупівлі ПТРК “Стугна-П” калібру 155 мм і дальністю 5,5 км, а також носимого ПТРК “Корсар” калібру 107 мм і дальністю 2,5 км, розробки і виробництва ДККБ “Луч”.

Сьогодні на близькосхідному регіональному ринку озброєнь українські високоточні протитанкові комплекси вже закуповують Саудівська Аравія і Йорданія.

Йорданія налагодила ліцензійне виробництво українських ракет на своїй потужностях.


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


  • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


    Авторизація
    *
    *
    Генерація паролю