Ключові моменти виступу Ф. Могеріні по Азову в ЄП 23.10.2018

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні під час пленарного засідання Європарламенту 23 жовтня, на якому розглядається ситуація в Азовському морі, заявила, що  Європейський союз стоїть на боці України у ситуації на Азовському морі , де Росія створює перешкоди для судноплавства і здійснює мілітаризацію.

Головні тези виступу:

1.Будівництво керченського мосту було ще одним (після анексії Криму) порушенням суверенітету і територіальної цілісності України з боку РФ. Міст перешкоджає проходу суден до українських портів на Азові.

 • 2. Введені Росією нові правила інспекцій значно збільшили затримки суден, що спричинило ріст збитків не лише для українських експортерів, а й суден під європейським прапором.

  3. Викликає занепокоєння мілітаризація Азова. РФ нещодавно почала передислокацію в Азовське море військових кораблів, а Україна частково відповіла на це збільшенням військової присутності.

  4. В мілітаризації Азова не зацікавлен ніхто, і це лише дестабілізує делікатну безпекову ситуацію в широкому Чорноморському регіоні.

  5. ЄС готовий розглянути пропозиції України щодо необхідної допомоги.

 • 6. Ми знаємо, що Україна подала на РФ до суду, використовуючи Конвенцію ООН з морського права. Ми довіряємо міжнародним судам та у випадку з Конвенцію ООН з морського права підтримуємо її юрисдикцію.

  7. ЄС ввів санкції щодо низки осіб та компаній, що брали участь у будівництві мосту. Єврокомісія одностайно приймає такі рішення, але їх імплементація належить до компетенції країн-членів ЄС.


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam • Інформація принесла користь?:

  0 votes, 0 avg. rating

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: