«Колібрі»: випробування вітчизняного ПЗРК розпочнуться у 2019 році

Під час засідання Ради національної безпеки та оборони України Президент України розказав, що у 2019 році буде завершено розробку та розпочнуться випробування вітчизняного переносного зенітно-ракетного комплексу (ПЗРК) «Колібрі».

Про це повідомляє Український мілітарний портал

Поки інших деталей про цю розробку не повідомляється.

 • Вперше про український ПЗРК «Колібрі» стало відомо у 2011 році, коли цю розробку розглядали як перспективне озброєння Протиповітряної оборони Сухопутних військ ЗСУ, що має надійти на озброєння до 2025-го року.

  Пізніше в Україні було розроблено проекти модернізації наявних на озброєнні ПЗРК «Стрела-2М» та «Ігла-1», що отримали найменування «Стрела-2ММ» і «Ігла-1М» відповідно.

  Тренажер для підготовки оператора ПЗРК “Ігла” в одному з Навчальних центрів ЗСУ

  Якісні характеристики модернізованих ПЗРК забезпечуються за рахунок нових модифікацій головок самонаведення (ГСН) розробки Казенного підприємства Центральне конструкторське бюро (ЦКБ) «Арсенал» – ОГС 36-45 для ПЗРК «Стрела-2ММ» та ОГС УА-424 для ПЗРК «Ігла-1М».

  Зазначені ГСН головним чином і забезпечують характеристики модернізованих комплексів. Так, «Стрела-2ММ» здатна ефективно вести вогонь по літаках і вертольотах на зустрічному курсі, оптична ГСН забезпечує комплексний захист від помилкових інфрачервоних (ІЧ) цілей і природних перешкод, підвищена боєздатність в умовах постановки організованих завад. ОГС УА-424 забезпечує для ПЗРК «Ігла-1М» ефективний захист від завад, створюваних ІЧ-пристроями, підвищену ймовірність ураження цілі, а головне – значне збільшення дальності стрільби по цілі на зустрічному курсі.

 • ПЗРК “Игла”

  В Україні також проведена модернізація ПЗРК «Ігла» у комплексі, який отримав найменування «336-24». Тут основу модернізації склало вдосконалення головної частини в ЦКБ «Арсенал». За розрахунками розробників ГСН, яка прийде на зміну інфрачервоної голівці самонаведення 9Е418, повинна забезпечити модернізованому ПЗРК підвищені тактико-технічні властивості в порівнянні з серійними зразками таких ПЗРК, як Stinger, «Ігла-1» і «Ігла», не кажучи вже про «Стрілу-2М». Наприклад, якщо у «Ігли», коефіцієнт ймовірності ураження цілі в складній завадовій обстановці складає 0,1, то для ПЗРК «336-24» він дорівнює 0,4 – 0,6. Дальність дії комплексу «336-24» складає 5200 м.


  Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

  Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


 • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю