Контррозвідка викрила агентурну мережу Росії на Миколаївщині

Контррозвідники Служби безпеки України викрили агентурну мережу російської розвідки у місті Очаків Миколаївській області та затримали її керівника, якому оголошено підозру за ст. 111 Кримінального кодексу (державна зрада) та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці.

Про це 27 грудня повідомив представник Департаменту контррозвідки СБУ Володимир Нестюк.

Операція була проведена під процесуальним керівництвом Головної військової прокуратури.

 • «Зокрема, 20 грудня було затримано її керівника, громадянина України 1961 р.н., капітана першого рангу ЗСУ в запасі, який також має російське громадянство. Було встановлено, що він був завербований кадровим співробітником ГРУ генштабу ЗС РФ у Севастополі та неодноразово виїжджав до анексованого Криму для проведення агентурних зустрічей», – зауважив Нестюк.

  За даними СБУ, він та його посібники здійснювали збір та передачу інформації з обмеженим доступом про функціонування підрозділів на території Очаківського гарнізону Миколаївської області, а також їхнє залучення до проведення операції Об’єднаних сил на сході України.

  Представник Департаменту контррозвідки СБУ повідомив, що останнє завдання від російських кураторів полягало у створенні та подальшому керуванні на території Очаківського району підпілля для проведення різного роду заходів з дестабілізації ситуації в регіоні.

  «За місцем проживання агента було зібрано документальні матеріали скоєння ним злочину – засоби зв’язку з російськими розвідниками, комп’ютерну техніку, електронні накопичувачі інформації, на яких оброблялися зібрані відомості, а також документальні матеріали, у тому числі з обмеженим доступом», – сказав Нестюк.

   


  Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

  Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


 • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


 • Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю