Модернізована техніка для бойових плавців

На цьогорічній виставці продукції оборонно-промислового комплексу “Зброя та безпека-2018” , НВО “Київський завод автоматики” представив модернізований  підводно-надводний “Протон”.

“Протон” призначений для транспортування  водолазів-розвідників (бойових плавців) у підводному та надводному положенні.

 •  

   

  “Протон” на пам’ятнику водолазам-розвідникам на острові Майський

  “Протон” був розроблений у 1979 році, і до сьогодні  стоїть на озброєнні України та ряду країн. В Росії ці буксирувальники намагались замінити більш сучасними зразками. Для цього в 2007 році був створений “Протон-С”, який у 2012 році міністерство оборони РФ закупило у кількості 23 одиниці, на суму 45 млн. рублів.

 • В 2015 році російські розробники створили  новий варіант цього буксирувальника -“Протон-СН”, проте навіть нові версії буксирувальників поступались західним зразкам, і тому зараз російські військові закуповують іноземні підводні буксирувальники, зокрема німецькі “Rotinor”.

  бойовий плавець з буксирувальником “Rotinor”

   

  Фото модернізованого  буксирувальника “Протон” на виставці “Зброя та безпека-2018”:

   

 •  

  Український варіант модернізації буксирувальника “Протон” полягає у встановленні нового електродвигуна  ДПК-УМ, з більш високими характеристиками:

   

 •  

   

  В Україні, за часів СРСР, підводні буксирувальники  не розроблялась, та не виготовлялась, тому освоєння ремонту і часткова модернізація є дуже гарною новиною.
  Звісно “Протон” морально застарів,  але його модернізація дозволить морським підрозділам ССО мати хоч якісь підводні буксирувальники до повного переходу на західні зразки.

   

  Автор MARINER

   

 •  

   


 • Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю