ООН розглядатиме резолюцію щодо мілітаризації Росією Криму

Сьогодні 17 грудня, Генеральна Асамблея ООН голосуватиме за ініційований Україною проект резолюції «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів».

Про це розповів у ексклюзивному коментарі Укрінформу повідомив речник Постійного представництва України про ООН Олег Ніколенко.

“Резолюція, серед іншого, робить наголос на прогресуючій мілітаризації Російською Федерацією як державою-окупантом Кримського півострова, що створює загрози не тільки для безпеки та стабільності України, а й ширшого регіону Європи, а також вимагає від Москви вивести свої збройні сили з Криму та негайно припинити тимчасову окупацію території України”, – сказав він.

Дипломат нагадав, що документ поданий на розгляд Генасамблеї не лише Україною, його співавторами стали 40 держав. Він переконаний, що саме зараз необхідний чіткий сигнал Кремлю від міжнародної спільноти.

 • “Якщо апетити Кремля не вгамувати зараз, Кримом і Чорним морем вони не обмежаться. Міжнародна спільнота має дати чітку відповідь агресору про те, що його дії в Криму та акваторіях Чорного й Азовського морів є незаконними, неприйнятними і за них доведеться відповідати” – зауважив він.

  Окрім того, у проекті документа міститься вимога припинити утиски свободи судноплавства у регіоні, згадується останній напад на українські кораблі ВМС.

  “У документі також засуджується зростаюча військова присутність Росії в частинах Чорного та Азовського морів, утиски (щодо пересування – ред.) комерційних кораблів та перешкоджання міжнародному судноплавству, а також міститься вимога негайно звільнити захоплені 25 листопада поблизу Керченської протоки три кораблі ВМС ЗС України разом з їхніми екіпажами” – наголосив Ніколенко.

  Дипломат також повідомив, що до складу делегації України, яка представлятиме проект, входять заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця та уповноважений Президента у справах кримськотатарського народу народний депутат Мустафа Джемілєв.

  Засідання розпочнеться о 22.00 за київським часом. Трансляція буде доступна на сайті ООН.


  Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

  Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


 • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


 • Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю