ПКР “Нептун” авіаційного базування необхідний раніше морського

Створення модифікації протикорабельної ракети “Нептун”, яка дозволяє застосування її з повітряних носіїв є більш реалістичною та пріоритетною задачею ніж аналог для базування на надводних кораблях і катерах. Таку позицію в ефірі програми “Лінія оборони” від 6 грудня на 5 каналі озвучив голова правління “Українського мілітарного центру” Тарас Чмут. За його словами пріоритет номер один це створення мобільного берегового комплексу “Нептун”. Однак, “морському” варіанту має передувати саме авіаційний.

“На другому місці я би все ж таки робив ставку на авіацію і авіаційну ракету. Оскільки, у нас є Су-27, у нас є Су-24, які можливо довести під протикорабельну зброю. І у нас на сьогодні немає надводних сил, які могли би розмістити таку зброю”, – аргументував Т. Чмут.

За його словами, модернізація фрегата “Гетьман Сагайдачний”, яка б дозволила розміщення на ньому ПКРів це “складний і недешевий” процес. До того ж, “сама боєготовність фрегата викликає великі питання”. З іншого боку, перспектива отримання нових ракетних катерів або добудови корвету є “туманною” в короткостроковій перспективі, на думку експерта. Так, попри анонсовану закладку головного малого ракетного катеру проекту “Лань” (“Веспа”) до кінця року цього досі не сталося. Враховуючи темпи будівництва значно менших катерів проекту 58155, за оцінкою Чмута, процес побудови, випробування та приймання до складу ВМСУ такого ракетного катера може розтягнутися і на 5 років, тоді як ПКР на озброєнні ЗСУ потрібні вже.


 • Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

  Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


 • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю