Польоти американських літаків та БПЛА вздовж окупованих територій 15 березня

Сьогодні поблизу окупованих територій України та Молдови здійснювали моніторингові польоти літаки та безпілотний літальний апарат Сполучених Штатів Америки.

Про це повідомляє Український мілітарний портал

Близько 9-ї години ранку у повітряний простір України увійшов безпілотний розвідувальний апарат RQ-4B-40 Global Hawk Військово-повітряних сил США.

Він здійснив політ вздовж лінії розмежування на Донбасі та після 15-ї направився до акваторії Чорного моря де здійснював обліт узбережжя окупованого Криму:

Маршрут польоту БПЛА RQ-4B Black Hawk 15 березня 2019-го року на Донбасі Мапа: planeradar
Маршрут польоту БПЛА RQ-4B Black Hawk 15 березня 2019-го року вздовж окупованого Криму Мапа: planeradar

По результатам роботи цих БПЛА американський уряд надає інформацію Міністерству оборони України.

RQ-4 Global Hawk — стратегічний розвідувальний безпілотний літальний апарат. Перший політ здійснив 28 лютого 1998 року з авіабази Військово-повітряні сили США в Каліфорнії. Перший апарат Global Hawk був переданий військово-морським силам США в 2004 році та приступив до виконання бойових завдань в березні 2006 року.

Безпілотний літальний апарат RQ-4 Global Hawk ВПС США

Подібні польоти США здійснюють регулярно, зокрема нещодавно літаки військово-повітряних та військово-морського флоту моніторили ситуацію поблизу АР Крим

Близько 8:30 до повітряного простору України на Одещині увійшов літак-розвідник ВПС США MC-12W Liberty.

Близько 11:30 політ вздовж кордону з Молдовою, що контролює так звана “Придністровська Молдавська Республіка” був завершений та літак повернувся до Констанци у Румунії:

Маршрут польоту MC-12W Liberty 15 березня 2019 року Мапа: planeradar

Літак Beech MC-12W Liberty оснащений потужним радіо-електронним обладнанням, також оптико-електронною системою на універсальній шарнірній підвісці L-3 Wescam MX-15Di (AN-AAQ-35), яка включає тепловізор третього покоління з матричною решіткою InSb 640×480 діапазону MWIR.

Окрім того він оснащений лазерним далекоміром, лазерною підсвідкою цілей, телекамеру зі спеціальним об’єктивом та інше спеціальне обладнання, що дозволяє здійснювати рекогносцування місцевості.

Літак-ровіздник USAF Beechcraft MC-12W Liberty Фото: Austin Carlson

Також сьогодні близько 16:00 протичовновий патрульний літак Військово-морського флоту США Boeing P-8A Poseidon розпочав спостережний політ поблизу узбережжя окупованого Кримського півострова

Базується цей літак на військовій базі Сіногела в Італії.

Маршрут польоту Boeing P-8A Poseidon 15 березня 2019 року Мапа: Planeradar

Boeing P-8A – патрульний протичовновий літак, який призначений для виявлення та знищення підводних човнів противника в районах патрулювання. Також він може здійснювати розвідку та брати участь в протикорабельних та рятувальних операціях.

Boeing P-8A Poseidon Фото: UK Defence Forum


Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


  • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


    Авторизація
    *
    *
    Генерація паролю