Росія досліджує Азовське море – Україна не проти

Жовтень 2018 року – на 30-у сесію російсько-української комісії з питань риболовства в Азовському морі до Києва прибула делегація за участі російської ФСБ.

На жаль це не жарт і на законних підставах в Україну на сесію приїхали три офіцера країни агресора з Прикордонної служби Федеральної Служби Безпеки РФ. Як це взагалі могло статись та чому це не добре по-порядку.

Угода про рибний промисел

 • Між Державним комітетом України з рибного господарства та рибної промисловості та Комітетом Російської Федерації з рибальства з питань рибальств ще у 1993 році була підписана угода, що регулює вилов риби в Азовському морі.

  Метою  цієї  Угоди було започаткування спільного використання живих   ресурсів   басейну   Азовського моря – так йдеться у тексті угоди.

  Відповідно до Угоди прикордонні відомства обох країн мають контролювати процеси вилову та інше.

  В практичній площині це проявляється доглядом суден рибалок прикордонниками, на що складається Акт визначеного зразка на факт незаконного промислу та дослідження акваторії Азовського моря щодо.

 • Дослідження акваторії Азовського моря

  Дослідження здійснюються профільним російським Азовським науково-дослідним інститутом рибного господарства, що після анексії Криму, також є відповідальним за рибний промисел в прибережних водах окупованого півострова:

  Зона відповідальності Азовського науково-дослідного інституту рибного господарства з їх офіційного сайту

  Роботи здійснюються судном «Володимир Усков» проекту.1328, тип «Балтика» (маломірний риболовний траулер рефрижераторний).

  Це судно було побудовано у 2005 році на ВАТ «Сосновський суднобудівний завод», у Кіровській області РФ. До 2011 року судно майже не використовувалось та прийшло до занедбаного стану, коли вперше став на ремонт на «Азовская судоверфь» у місті Азов та мав занедбаний стан:

  Судно «Владимир Усков» на «Азовская судоверфь» у 2011 році

  На Азовській судноверфі здійснювались заходи щодо ремонту обладнання, які закінчені не були.

 • Кошти на ремонт знайшлись у 2017 році, тоді «Росриболовство» надало кошти у розмірі 13 781 684 рублів для проведення ремонту та переобладнання МРТК «Володимир Усков» для проведення спеціалізованих наукових досліджень в Азовському та Чорному морях.

  Вигляд судна «Владимир Усков» після проведення відповідних робіт у 2017 році

  Короткі технічні характеристики судна:

  Водотоннажність: 36 тонн
  Валова ємкість: 143 тонн
  Довжина: 25,46 метрів
  Ширина: 7 метрів
  Осадка: 2,37 метрів
  Вантажопідйомність: 26,2 т
  Температура в трюмах: -0,5…-2°С
  Швидкість: 9,5 вуз
  Автономність плавання по запасам палива: 6 діб
  Кількість ліжкових місць: 5
  Потужність ГД: 1×220 кВт

 • Відповідно до вищезазначеної угоди це російське судно, або орендоване для потреб досліджень може пересуватись у територіальних водах України та здійснювати дослідження.

  Ось деякі ділянки узбережжя для яких передбачений доступ дослідницьких суден Російської Федерації для досліджень у відповідності до протоколу минулорічної сесії російсько-української комісії з питань риболовства в Азовському морі :

  Ділянка №1
  Ділянка №2

  Маршрут руху судна «Владимир Усков» 10 червня 2018 року від керівника проектів “Майдану закордонних справ”, “Інституту Чорноморських стратегічних досліджень” та BlackSeaNews Андрія Клименко:

  Маршрут руху судна «Владимир Усков» 10 червня 2018 року Мапа: Андрій Клименко

  Як зазначив Андрій Клименко це судно поза територіальних вод рухається у супроводі плавзасобів Прикордонної служби ФСБ РФ.

  Так само як і деякі інші риболовецькі сайнери, наприклад «Илия», що є на особливому контролі плавзасобів Прикордонної служби ФСБ РФ:

 • Маршрут руху сейнера «Илия» з 11 по 13 липня 2018 року у Азовському морі Мапа: Андрій Клименко

  Тобто на законних підставах російські дослідні судна без огляду українськими прикордонниками можуть вільно заходити в українські територіальні води та здійснювати дослідницьку діяльність районів, що визначені як потенційно небезпечні та використані для подальшої російської агресії з моря.

  На фоні гібридної економічної блокади українських портів, через зупинку цивільних торговельних суден російськими прикордонниками перед Керченською протокою та у Азовському з метою зірвання доставки вантажів у Бердянськ та Маріуполь, дія цієї Угоди виглядає як саботаж українських інтересів.

  І при чому ця діяльність ще і підтримуються такими українськими установами як Державне агентство рибного господарства України. В свою чергу Морська охорона ДПСУ вже відмовилась від участі у комісії, яка зараз проходить у Києві.


  Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

  Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


 • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю