Служба безпеки України

Час читання: 2 хвилин

Служба безпеки України має статус державного правоохоронного органу спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України. Вона також є спеціально уповноваженим органом державної влади у сфері контррозвідувальної діяльності, охорони державної таємниці та головним органом у сфері боротьби з тероризмом.

На СБ України покладається у межах визначеної законодавством компетенції захист державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, економічного, науково-технічного і оборонного потенціалу України, законних інтересів держави та прав громадян від розвідувально-підривної діяльності іноземних спеціальних служб, посягань з боку окремих організацій, груп та осіб, а також забезпечення охорони державної таємниці.

Її завданнями як спеціально уповноваженого органу державної влади у сфері контррозвідувальної діяльності є:

1) добування, аналітична обробка та використання інформації, що містить ознаки або факти розвідувальної, терористичної та іншої діяльності спеціальних служб іноземних держав, а також організацій, окремих груп та осіб на шкоду державній безпеці України;

 • 2) протидія розвідувальній, терористичній та іншій діяльності спеціальних служб іноземних держав, а також організацій, окремих груп та осіб на шкоду державній безпеці України;

  3) розроблення і реалізація заходів щодо запобігання, усунення та нейтралізації загроз інтересам держави, суспільства та правам громадян.

  Керівництво оперативно-службовою діяльністю Служби безпеки України, її Центральним управлінням здійснює Голова Служби безпеки України. Він несе персональну відповідальність за виконання завдань, покладених на Службу безпеки України. Голова Служби безпеки України призначається Верховною Радою України за поданням Президента України. Голова Служби безпеки України має заступників, які за його поданням призначаються Президентом України.

   

   Головним напрямом діяльності СБ України була і є контррозвідка. Українська спецслужба не використовує принцип “тотального” застосування контррозвідувального пошуку. Замість цього впроваджується диференційований підхід до організації протидії конкретним іноземним спецслужбам.

 • Інші напрями роботи: інформаційно- аналітичне забезпечення вищих і місцевих органів державної влади України; розробка стратегії і тактики захисту національних економічних інтересів, розкриття і припинення злочинів в економічній сфері; захист дипломатичних представництв України за кордоном (зокрема в Іраку); забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві; протидіятероризму, корупції, наркотогівлі.

  СТРУКТУРА СБУ

  Центральне управління

  Центральне управління Служби безпеки України відповідає за стан державної безпеки, координує і контролює діяльність інших органів СБ України. До його складу входять апарат Голови СБ України та функціональні підрозділи (департаменти):

 • – контррозвідки;

  – захисту національної державності;

  – контррозвідувального захисту економіки держави;

  – боротьби з корупцією та організованою злочинністю;

  – боротьби з тероризмом і захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів;

 • – досудового слідства;

  – охорони державної таємниці;

  – оперативно-технічних заходів;

  – оперативного документування;

  – зв’язку;

 • – організаційного, інформаційно-аналітичного, кадрового, правового, господарського, фінансового та інших видів забезпечення оперативно-службової діяльності СБ України.

  Начальників підрозділів Центрального управління СБ України: контррозвідки, військової контррозвідки, захисту національної державності, боротьби з корупцією і організованою злочинною діяльністю, інформаційно-аналітичного, оперативно-технічного, оперативного документування, слідчого, урядового зв’язку, по роботі з особовим складом, а також начальників регіональних органів – обласних управлінь СБ України призначає Президент України за поданням Голови СБ України.

  Регіональні управління СБУ

  З метою ефективного виконання визначених законом завдань в СБ України створені її регіональні органи: обласні управління СБ України, їх міжрайонні, районні та міські підрозділи, розміщення і територіальна компетенція яких можуть не збігатися з адміністративно-територіальним поділом України.

 • В інтересах державної безпеки органи й підрозділи Служби безпеки України можуть створюватися на окремих державних стратегічних об’єктах і територіях, у військових формуваннях.

  У своїй оперативно-службовій діяльності регіональні органи Служби безпеки України незалежні від органів місцевої державної адміністрації та місцевого самоврядування, посадових осіб, партій і рухів.

  Начальники регіональних органів СБ України призначаються Головою Служби безпеки України з відома глав місцевих державних адміністрації.

  Антитерористичний центр при Службі безпеки України

  Для організації і проведення антитерористичних операцій та координації діяльності суб’єктів, які ведуть боротьбу з тероризмом чи залучаються до антитерористичних операцій, згідно з Указом Президента України 11 грудня 1998 року створено Антитерористичний центр при СБ України.

  ;

  Положення про Антитерористичний центр при СБ України затверджує Президент України за поданням Кабінету Міністрів України. Після прийняття у 2003 році Закону України «Про боротьбу з тероризмом» у державі створено правову базу боротьби з тероризмом.

  Відповідно до Закону України «Про боротьбу з тероризмом» на АТЦ покладається:

  розробка концептуальних засад та програм боротьби з тероризмом;

  збирання, узагальнення, аналіз та оцінка інформації про стан і тенденції розвитку тероризму в Україні та за її межами;

  організація та проведення антитерористичних операцій, а також координація діяльності суб’єктів, що ведуть боротьбу з тероризмом або залучаються до конкретних антитерористичних операцій;

  організація та проведення командно-штабних навчань і тренувань;

  участь у підготовці міжнародних договорів України та надання пропозицій щодо вдосконалення законодавства України у сфері боротьби з тероризмом, фінансування проведення суб’єктами, що ведуть боротьбу з тероризмом, антитерористичних операцій, а також проведення заходів щодо попередження, виявлення та припинення терористичної діяльності;

  взаємодія зі спецслужбами, правоохоронними органами іноземних держав і міжнародними організаціями з проблем антитерористичної діяльності.

  Структурно АТЦ складається з Міжвідомчої координаційної комісії та Штабу, а також координаційних груп і їх штабів при регіональних органах Служби безпеки України.

   

  ІСТОРІЯ СБУ

  Після проголошення 24 серпня 1991 року незалежності України одразу постало питання про ліквідацію в республіці радянської системи органів державної безпеки і створення нових державних інституцій, покликаних захистити її суверенітет та вирішувати інші завдання у сфері забезпечення національної безпеки. Одним із перших кроків на цьому шляху стало створення комісії з розроблення Концепції органів державної безпеки України.

  Враховуючи її напрацювання, а також роботу Комісії Верховної Ради по реорганізації органів державної безпеки, 20 вересня 1991 року парламент ухвалив постанову “Про створення Служби національної безпеки України” (СНБ України). Цією ж постановою ліквідовано Комітет державної безпеки УРСР. На початковому етапі побудови цього органу було призначено керівництво Служби та її основних структурних підрозділів. Далі розпочалося комплектування їх особового складу, який прийняв присягу на вірність Українському народу.

  Діяльність особового складу СНБ України спрямовувалась на вирішення найважливіших питань державної безпеки й інформаційно-аналітичного забезпечення керівництва країни. Водночас швидкими темпами розв’язувалися організаційно-штатні завдання, створювалася нормативно-правова база для розгортання повноцінної оперативно-службової діяльності.

  У період з листопада 1991-го по лютий 1992 року у складі Служби були створені Головне управління розвідки, Головне управління контррозвідки, Управління „К” (боротьби з корупцією і організованою злочинною діяльністю), низка інших основних та допоміжних підрозділів (інформаційно-аналітичний, слідчий, оперативно-технічний, урядового зв’язку, військово-медичний, мобілізаційний, оперативного документування, міжнародних зв’язків, роботи з особовим складом, громадських зв’язків, інспекторських тощо), Інститут підготовки кадрів СНБ України, а також управління СНБ України в областях і Служба національної безпеки Кримської АРСР (нині – Головне управління СБУ в АР Крим). У грудні 1991 року відповідно до Указу Президента України розпочалося створення системи органів і підрозділів військової контррозвідки СНБ-СБ України. Таким чином розв’язувалася проблема забезпечення державної безпеки у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах та інших військових формуваннях України.

  25 березня 1992 року Верховна Рада прийняла Закон “Про Службу безпеки України”, і подальша розбудова Служби відбувалась на достатньо чіткому правовому підґрунті.

  Адреса:

  вул. Володимирська, 33, м. Київ

  За номером 8 (044) 253-32-14 громадяни можуть звернутися в разі наявності інформації щодо корупційних дій з боку державних службовців

  За номером 8(044) 255-50-22 громадяни можуть звернутися з питань, що заслуговують на увагу контррозвідки і стосуються особливо небезпечних злочинів проти держави, зокрема державної зради і шпигунства

  Сторінка в інтернетіhttp://sbu.gov.ua

   


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Інформація принесла користь?:

  0 votes, 0 avg. rating

  Коментар

  1. home builder 11 Грудень, 2016 at 01:16 -

   Major thanks for the article post.Really looking forward to read more.

  2. find 3 Грудень, 2016 at 01:32 -

   whoah this blog is excellent i love reading your articles. Keep up the good work! You know, lots of people are hunting around for this information, you could help them greatly.

  3. apartment renters insurance cost 2 Грудень, 2016 at 22:21 -

   I regard something really special in this site.

  4. homeowners insurance ratings california 2 Грудень, 2016 at 20:28 -

   I am often to blogging and i really appreciate your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information.

  5. home and auto insurance quotes 2 Грудень, 2016 at 18:41 -

   Wow, incredible weblog format! How long have you been blogging for? you make running a blog glance easy. The total glance of your site is excellent, as well as the content material!

  6. cheap insurance for teens 2 Грудень, 2016 at 17:19 -

   I have been absent for a while, but now I remember why I used to love this site. Thanks, I’ll try and check back more frequently. How frequently you update your site?

  7. Mens Ugly Christmas Sweater 2 Грудень, 2016 at 08:11 -

   Great blog! Do you have any helpful hints for aspiring writers? I’m hoping to start my own blog soon but I’m a little lost on everything. Would you advise starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I’m totally overwhelmed .. Any tips? Kudos!

  8. video seo baltimore 2 Грудень, 2016 at 01:02 -

   Hello! I just wanted to ask if you ever have any issues with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing many months of hard work due to no data backup. Do you have any methods to prevent hackers?

  9. mobile home insurance 1 Грудень, 2016 at 22:21 -

   This design is wicked! You most certainly know how to keep a reader amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Great job. I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool!

  10. Great post and right to the point. I don’t know if this is in fact the best place to ask but do you guys have any thoughts on where to employ some professional writers? Thx :)

  11. real minneapolis singles 1 Грудень, 2016 at 12:04 -

   I absolutely love your blog and find many of your post’s to be just what I’mlooking for. Would you offer guest writers to write contentfor you personally? I wouldn’t mind creating a post or elaborating on some of the subjects you write regarding here.Again, awesome blog!

  12. abogado para accidente Ga 1 Грудень, 2016 at 10:36 -

   Hello there! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche. Your blog provided us valuable information to work on. You have done a marvellous job!

  13. cheap car insurance military 1 Грудень, 2016 at 09:21 -

   I got what you intend, appreciate it for posting.Woh I am happy to find this website through google.

  14. mobile home insurance florida 1 Грудень, 2016 at 07:21 -

   I was very pleased to find this web-site.I wanted to thanks for your time for this wonderful read!! I definitely enjoying every little bit of it and I have you bookmarked to check out new stuff you blog post.

  15. renters insurance compare rates 1 Грудень, 2016 at 05:14 -

   I have read several good stuff here. Definitely worth bookmarking for revisiting. I surprise how much effort you put to make such a excellent informative website.

  16. abogado de accidentes atlanta 1 Грудень, 2016 at 02:26 -

   Can I just say what a aid to seek out somebody who really knows what theyre speaking about on the internet. You undoubtedly know how you can carry an issue to gentle and make it important. Extra folks have to learn this and understand this aspect of the story. I cant believe youre not more fashionable because you positively have the gift.

  17. https://youtube.com/watch?v=GsowY4ST5N4 1 Грудень, 2016 at 01:30 -

   I like this site so much, saved to favorites. “Nostalgia isn’t what it used to be.” by Peter De Vries.

  18. abogado de accidentes en albuquerque nm 30 Листопад, 2016 at 21:44 -

   Ԍood info. Lucky me I reсently found youг site bʏ chance (stumbleupon).I’ve book marked іt for later!

  19. Pre Launch Embassy Springs 30 Листопад, 2016 at 21:06 -

   I like this blog so much, saved to bookmarks. “Respect for the fragility and importance of an individual life is still the mark of an educated man.” by Norman Cousins.

  20. beton lave 29 Листопад, 2016 at 22:59 -

   Exactly what I was looking for, thanks for posting.

  21. safe magnesium for constipation 29 Листопад, 2016 at 15:57 -

   Hi there! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew where I could find a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having trouble finding one? Thanks a lot!

  22. sell house fast in baltimore 29 Листопад, 2016 at 08:41 -

   I’ve been absent for a while, but now I remember why I used to love this web site. Thanks, I’ll try and check back more often. How frequently you update your site?

  23. https://www.youtube.com/watch?v=9vkgQE-iyR4 29 Листопад, 2016 at 04:23 -

   Nonetheless, there are people who still suffer from acne way beyond their adolescentyears.

  24. Check 29 Листопад, 2016 at 03:03 -

   I am often to blogging and i really appreciate your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information.

  25. sell house fast arkansas 29 Листопад, 2016 at 00:49 -

   Someone necessarily assist to make severely posts I would state.This is the first time I frequented your web page and to this point?I amazed with the analysis you made to create this actual submit amazing.Fantastic job!

  26. Background 28 Листопад, 2016 at 23:18 -

   great issues altogether, you just won a brand new reader. What would you suggest in regards to your put up that you made a few days ago? Any positive?

  27. Kroger Background Check 28 Листопад, 2016 at 19:31 -

   With havin so much content and articles do you ever run into any issues of plagorism or copyright infringement? My website has a lot of completely unique content I’ve either authored myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over the internet without my permission. Do you know any techniques to help reduce content from being ripped off? I’d truly appreciate it.

  28. casita de abogados dallas 28 Листопад, 2016 at 06:29 -

   Hey! I just wanted to ask if you ever have any issues with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing a few months of hard work due to no back up. Do you have any solutions to stop hackers?

  29. mesothelioma lawyers in pennsylvania 28 Листопад, 2016 at 00:10 -

   The very core of your writing whilst sounding agreeable originally, did not really sit perfectly with me after some time. Somewhere throughout the sentences you managed to make me a believer unfortunately just for a very short while. I still have a problem with your leaps in assumptions and one might do well to fill in those gaps. When you actually can accomplish that, I could undoubtedly be impressed.

  30. asphalt 8 apk download 27 Листопад, 2016 at 17:23 -

   Interesting blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A theme like yours with a few simple adjustements would really make my blog jump out. Please let me know where you got your design. Thanks

  31. best mesothelioma compensation lawyers 27 Листопад, 2016 at 12:44 -

   I really enjoy reading on this internet site, it has wonderful content.

  32. youtube video 27 Листопад, 2016 at 12:25 -

   Hello there! This post could not be written any better! Reading this post reminds me of my previous room mate! He always kept chatting about this. I will forward this page to him. Pretty sure he will have a good read. Thank you for sharing!

  33. 24 hour lawyer new york 27 Листопад, 2016 at 10:41 -

   Si. Porque bastantes dueños de c6 han comentado en este mismo blog que el motor de gasolina no es más que un generador de ruído y consumo. Frase para la posteridad: Las ventas totales del C6 marcan un dato: el número de personas en el mundo que entienden de coches”. Experiencia en posicion identica(Supervision responsable de equipo) en depositos Centros de Distribucion.

  34. web design company new haven ct 27 Листопад, 2016 at 10:35 -

   Hello.This post was really interesting, particularly because I was browsing for thoughts on this matter last Monday.

  35. abogados de accidentes de auto en san jose ca 27 Листопад, 2016 at 09:13 -

   Just desire to say your article is as astounding. The clarity in your post is simply nice and i could assume you are an expert on this subject. Well with your permission let me to grab your RSS feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the gratifying work.

  36. check dedicated server prices 26 Листопад, 2016 at 23:13 -

   I have recently started a web site, the information you provide on this site has helped me tremendously. Thank you for all of your time & work.

  37. seo 25 Листопад, 2016 at 15:50 -

   My brother recommended I might like this website. He was entirely right. This post truly made my day. You can not imagine just how much time I had spent for this info! Thanks!

  38. seo hero lukas 25 Листопад, 2016 at 11:37 -

   Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide credit and sources back to your site? My blog is in the very same area of interest as yours and my users would truly benefit from some of the information you present here. Please let me know if this alright with you. Many thanks!

  39. lice treatment directions 24 Листопад, 2016 at 22:34 -

   This is a very good tips especially to those new to blogosphere, brief and accurate information… Thanks for sharing this one. A must read article.

  40. Kip Rary 23 Листопад, 2016 at 19:47 -

   I rattling happy to find this website on bing, just what I was looking for : D likewise saved to bookmarks.

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: