Час читання:1 хвилина

Спецслужби – загальна неофіційна назва для державних органів та установ покликаних здійснювати оперативно-розшукову діяльність, розвідку та контррозвідку, спеціальні операції і диверсії в інтересах держави та національних інтересів. В недемократичних країнах спецслужби обслуговують правлячі еліти, займаються політичними репресіями та позасудовими убивствами. Спецслужби часто діють поза правовим полем своєї країни, а їх діяльність на території інших держав є протизаконною.

 •  

  У деяких країнах спецслужби мають особливу політичну вагу і можуть бути незалежним гравцем, впливати на політику та обрання (призначення) керівництва держави.Тенденція останніх років – посилення ролі спецслужб, дедалі більше втручання їх у приватне життя громадян та маніпуляція суспільними процесами. Спецслужби можна умовно розділити на дві групи: розвідувальні та внутрішньої безпеки. Завданням розвідувальних органів є здобуття важливої інформації та дезінформація аналогічних структур ворожих держав. Органи внутрішньої безпеки гарантують безпеку громадянам та стабільність владі країни. 

   

 •  

  Спецслужби гарантують:
  – аналіз усіх сфер дотичних до безпеки держави;
  – завчасне попередження кризових явищ;
  – державний кризовий менеджмент;
  – інформаційне забезпечення для планування бойових дій міністерства оборони;
  – захист власної конфіденційної інформації та інформації інших державних органів;
  – вплив на суспільні процеси з метою дотримання національних інтересів.

   

   

  В Україні функції спецслужб покладені на наступні структури:
  – ГУР – Головне управління розвідки Міністерства оборони (воєнна розвідка);
  – СЗР – Служба зовнішньої розвідки;
  – СБУ – Служба безпеки України (контррозвідка та внутрішня безпека).

 •  

  Певною мірою до спецслужб можна віднести і УДО (Управління державної охорони) – колишнє “9 управління КДБ СРСР”, що займається забезпеченням охорони перших осіб держави.

   

 • Усі українські спецслужби значно потерпають від корупції. Трапляються випадки використання офіцерами спецслужб свого положення для ведення власного бізнесу. Атмосфера в українських спецслужбах значною мірою визначається радянським минулим. Керівні посади в більшості структур займають колишні офіцери КДБ.

   


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: