Стало відомо яке судно незабаром передадуть ВМС України

Як повідомляє «Думская», аварійно-рятувальний буксир проекту 2262 «Олександр Охрименко», що належить Адміністрації морських портів України (АМПУ) та знаходиться в порту «Южний», передадуть до складу Військово-Морських Сил ЗС України.

Зараз судно знаходиться під арештом в рамках кримінального провадження, яке відкрили за фактом розкрадання коштів при здійснені ремонту судна.

У 2016 році АМПУ провела тендер по визначенню підрядника ремонту судна. Перемогла компанія ТОВ «Міленіум Меритайм», яка зобов’язалася відремонтувати його за 49 млн. грн. Після завершення ремонту АМПУ перерахувало гроші, але не всі – кілька мільйонів «зникли».

Аварійно-рятувальне судно Олександр Охріменко Фото: Думская

29 серпня 2017 року департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України та Головне управління контррозвідки СБУ заявили про початок досудового розслідування за фактом заволодіння та розтрати державних коштів в особливо великих розмірах. Відповідальність за це діяння передбачено частиною 5 статті 191 КК України.

«Реалізуючи злочинну схему, спрямовану на заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах, частина зазначених коштів в сумі 5 мільйонів гривень було перераховано на банківські рахунки інших суб’єктів господарювання, які не чинили жодних послуг з ремонту морського судна-буксира «Олександр Охрименко», і надалі через ряд підприємств з ознаками фіктивності переведені в готівку і розподілені між учасниками протиправної оборудки», – йдеться в повідомленні прес-служби ГПУ.

Судно було заарештовано.

Не дочекавшись залишку грошей за фактично завершений ремонт, «Міленіум Меритайм» звернулося до господарського суду з позовом про стягнення заборгованості та виграло судову справу. Обидві інстанції підтвердили: АМПУ заборгувало фірмі більше 3 млн грн.

Аварійно-рятувальне судно Олександр Охріменко Фото: Думская

Однак замість того, щоб виконати рішення суду і розплатитися з підрядником, Адміністрація вирішила передати судно військовим. За даними сайту «Думская», домовленість про це була досягнута приблизно рік тому. Зараз процес вийшов на фінішну пряму.

Побудоване на сінгапурській судноверфі Keppel Fels для СРСР. Спущений на воду був у 1987 році як «Светломор-4».

Наприкінці 1992 року його зарахували до складу експедиційного загону аварійно-рятувальних і підводно-технічних робіт Чорноморського морського пароплавства, а в 2012 році воно отримало нове ім’я «Олександр Охрименко» і перейшло до складу Морської аварійно-рятувальної служби (МАРС). Пізніше буксир передали в розпорядження Адміністрації морських портів України.

Аварійно-рятувальне судно Олександр Охріменко Фото: Думская

Короткі технічні характеристики судна:

Водотоннажність: 2260 тонн

Довжина: 61 метр

Ширина: 14 метрів

Осадка: до 4 метрів

Двигуни: два дизельні по 1300 кВт

Екіпаж: 26 осіб

Автономність: 30 діб при дальності ходу у 5800 миль

Нагадаємо, що раніше в інтерв’ю для BBC Україна Командувач ВМС ЗС України Ігор Воронченко анонсував отримання спеціального судна від порту “Южний”:

Щодо суден забезпечення – ще маємо отримати багатофункціональне пошуково-рятувальне судно з порту Южне. Дуже вдалий варіант. Воно замінить чотири судна забезпечення, які відслужили свій термін.


Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


  • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


    Авторизація
    *
    *
    Генерація паролю