США відправляють корабель до Чорного моря

США мають намір відправити військовий корабель до Чорного моря в зв’язку зі зростанням напруженості після захоплення Росією українських військових моряків у нейтральних водах Чорного моря 25 листопада 2018 року.

Про це повідомляє телеканал CNN з посиланням на власні джерела у Пентагоні

За даними джерел, Пентагон звернувся до Державного департаменту США з питання отримання у Туреччини дозволу на прохід у Чорне море в рамках конвенції Монтре.

 • Відповідно до конвенції Монтре від 1936 року, країни, що не мають виходу до Чорного моря мають завчасно – за 15 діб отримати у Туреччини дозвіл на прохід військових кораблів через протоки Босфор та Дарданели.

  Раніше речник з економічних питань фракції Християнсько-демократичного (ХДС) та Християнсько-соціального союзу (ХСС) у німецькому парламенті Йоахім Пфайффер (Joachim Pfeiffer) сказав, що після інциденту в Керченській протоці Північноатлантичний альянс (НАТО) має відправити в район протоки свої кораблі.

  Нагадаємо, що 25 листопада три військових корабля ВМС ЗС України були захопленні російськими військовими у нейтральних водах Чорного моря під час здійснення планового переходу з порту базування в місті Одеса до порту базування в місті Маріуполь. Цим Росія порушила міжнародне морське право та угоду про спільне користування Азовським морем між країнами, яку було підписано у 2003 році.


  Працюємо для Вас. Підтримати Мілітарний можна через карту ПриватБанку: 5168 7422 1101 4877

  Також підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegram


 • Редакція Українського мілітарного порталу. З пропозиціями та зауваженнями пишіть нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


 • Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю