Що там в Сирії – хроніка подій за 27-28 січня

Туреччина: Ердоган: західні країни намагалися боротися з однією терористичною організацією, озброюючи іншу.

Ізраїль: Спеціальний представник рашки в Сирії олександр лаврентьєв і заступник міністра закордонних справ сергій вершинін провели переговори з ізраїльськими чиновниками щодо ситуації в регіоні на тлі виведення військ США з Сирії.

Залісся: Все більше джерел розкривають подробиці внутрішніх протиріч між асадом та руснею. Syrian Observer: «Відношення між Сухайлем аль-Хасаном та Махером аль-Асадом дуже напружені, тому що Махер вважає, що Хасан є бунтівником під владою бази Хмеймім. При цьому відзначається, що Хасан не отримує ніяких наказів від міністра оборони Сирії, і він знаходиться виключно на базі Хеймемим, і що танки і війська були виведені зі складу Четвертої дивізії і відправлені в П’ятий корпус Хасана».
“Конфлікт дійшов до стадій бойових дій між послідовниками Махера Асада і Пятого корпусу, який перебуває під контролем Росії.

З початком боїв Махер кілька раз просив зустріч з базою Хмеймім, але москва неодноразово відмовлялася, підсилюючи конфлікт між ними».
З П’ятим корпусом зрозуміло, а що уявляє з себе така структура, як 4-а дивізія САА Махера Асада. Ця дивізія перетворилася в якогось монстра, чия чисельність перевищує в багато разів штати інших дивізій. При цьому наявна проіранська спрямованість цього формування, в штат якого включені численні шиїтські джихадистськи угруповання, як то іракська “Ліва імам Хусейн”, сирійська філія іракської “Хезболла ал-Нуджаба”, “Ліва Сейф аль-Махді” та ін.
Крім того 4-а дивізія поповнюється як різними місцевими племінними формуваннями, так і “примиреними” угрупованнями місцевої опозиції. При цьому самі ці фракції аж ніяк не розчиняються в дивізії, зберігаючи власну структуру, командування і навіть (у шиїтських угруповань) особливі канали додаткового фінансування.
Таким чином “4-а танкова дивізія” це якась мережева структура, яка охопила всю Сирію і має власні регіональні командування. Тобто фактично це ціла особиста армія Махер Асада, яка лише формально перебуває в САА.
Подібні процеси йдуть і в 5-м добровільному корпусі або в Силах Тигра, які є головними конкурентами 4-ї дивізії і також намагаються поповняться за рахунок різних парамілітарних структур, які увійшли під їх “парасольку”. Фактично ці сполуки вже не можна вважати інтегральними частинами САА- це вже якісь самостійні силові блоки, чия участь в САА дає такі переваги як легальний статус військовослужбовців і додаткові канали фінансування.

Ще трохи про Хмеймім. Повідомляється, що рашистська база в Латакії попала під атаку дронами, аналогічно попереднім атакам. Протиповітряна оборона відкрила вогонь. Поки про наслідки атаки не повідомляється. Але це перша атака дронами з літа 2018року.


Також повідомляють, що ХТШ та союзні угруповання перекидають підкріплення ближче до Латакії.

Сирія: Макрон після зустрічі з президентом Єгипту Абдул-Фаттахом Халил Ас-Сісі: врегулювання відносин з Дамаском не буде прийнятним без прогресу у вирішенні конфлікту в Сирії. Єгипет і Франція поділяють спільне бачення щодо вирішення ситуації в Сирії.
Сам Абдул-Фаттахом Халил Ас-Сісі заявив, що ми з президентом Франції розглянули невирішені питання Близького Сходу, особливо ситуацію в Сирії, Лівії і також палестинське питання.

Надаю свіжу інфографіку по контролю територій у Великому Ідлібі. ХТШ 72 %, Національний фронт визволення (протурецький) – 23 %, Джейш ал-Ізза (союзник ХТШ)- 3 %, Ісламська партія Туркістану (союзник ХТШ)- – 2 %,
По регіонам (Синій – ХТШ, червоний – НФВ).

Війна в Ідлібі триває. Сирійська армії, бомбила околицю міста Хабіт на півдні Ідлібу, місто Морек та село Заках на півночі Хама. В місті Азаз в Алеппо вибухнуло заміноване авто, постраждали цивільні.

Студенти Університету Ідлібу організували акцію протесту, щоб висвітлити злочини уряду асада і необхідність залучити його до відповідальності за ці злочини проти людства.

Сирійська філія військової розвідки сирійського режиму в провінції Дараа вчора заарештувала колишнього лідера опозиції. Це відбулося на тлі збільшення повстанських настроїв серед населення та появи численних анти асадівських написів на будівлях і стінах в провінції.

Ісламська держава: Опозиційний ресурс Deiralzur 24 повідомив про вдалу засідку організовану бойовиками ІДІЛ на конвой сил асада у пустелі міста Майадім на схід від Дейра Ез-Зора. Атака призвела до вбивства 20 військовослужбовців асада і захоплення двох пікапів. Кореспондент Deiralzur 24 повідомив, що такі напади повторювалися протягом декількох днів: раніше три дні тому вантажний автомобіль з водієм та двома солдатами був атакований в тій же області, що призвело до зникнення автомобіля і солдат.

Після боїв у сільських селах Дейр Ез-Зор, на схід від іракського кордону, ісламська держава контролює дуже маленькі частини села Аль-Марашида і Аракоб і деякі сади міста Ас-Сус. Триває їх чистка.

Місто Ель-Багуз-Фаукані і місто Аш Шайлах все ще залишалися під контролем ісламістів.
Велика кількість цивільних осіб опинилися в пастці зазначених районів, які досі перебувають під контролем організації після того, як вони були змушені втекти від недавніх боїв.
Варто зазначити, що на додаток до нещодавніх втрат бойовиків, в них зараз спостерігається серйозна нестача боєприпасів і продуктів харчування, велика кількість лідерів також втікла або намагається втекти. ISIS контролює територію, що охоплює не більше 4 км² у східній частині Сирії.

Бійці СДС захопили сьогодні близько 40 полонених, велику кількість зброї та техніки бойовиків.

Один з них броньований джихад-мобіль, замаскований у пустельний камуфляж.

Військовий чиновник Іраку підтвердив, що спеціальні війська США перетнули територію Сирії, після отримання інформації про присутність лідера ІДІЛ Абу Бакра Аль-Багдаді в оточених СДС районах на півдні Сирії.

Далі буде…


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


  Інформація принесла користь?:

  0 votes, 0 avg. rating

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: