Що там в Сирії – хроніка подій за 3-4 березня

Туреччина: Нарешті прийшла інформація про початок протидії Туреччини жаху який влаштували асадити в Ідлібі. Кажуть, що представники ВСІХ опозиційних угруповань (і ХТШ теж) прибули до Туреччини. Турки запевнили, що наступ сил асада та іранських найманців не можливий поки 12 турецьких оглядових пунктів все ще знаходяться в Ідлібі. Представники повстанців були попереджені, що ситуація буде загострюватись і надалі, і вони повинні відповідати на бомбардування. Скоріш за все турки також пообіцяли військову допомогу і встановили координацію. Зайвих коментарів з обох боків не було, що свідчить про порозуміння. Також про порозуміння свідчать практичні кроки опозиції, про що нижче.

Курди продовжують терор проти про-турецьких сил. Згідно оприлюдненої заяви, курди вбили 12 бійців ВСА в селі Кіл-Джибрін в Афріні і Азаз 1 березня. Також вони пообіцяли і надалі продовжувати свої військові дії проти турецької окупації та її найманців у різних частинах північної Сирії.

 

Міністр МЗС Чавушоглу: «Не існує іншого або альтернативного рішення питання по територіям на схід від річки Євфрат в Сирії, лише “очищення” від ополчення». А поки до сирійських кордонів надходять нові підрозділи турецьких ЗС.

І не зважаючи на запланований вихід – американські сили повернулися до патрулювання біля річки Сакур в Манбіджі, яка виступає лінією розколу між опозицією, що підтримується Туреччиною, і СДС, що підтримуються США.

Залісся: Коняка лавров прибув до Катару в рамках туру по країнах Перської затоки, спрямованого на обговорення питань двосторонньої торгівлі, енергетики, інвестицій та регіональних питань, включаючи Сирію, Ємен, Лівію і Палестину. Там воно пробекало наступне: «Сирійське питання розглядається в рамках платформи Астани успішно і немає необхідності формувати іншу робочу групу».
Як на мене, необхідність такого турне була викликана викиданням геть свинособачого писку з Сирії та Ближнього Сходу. Тут рашка – п’яте колесо у возі. Імовірно, подальше сидіння русні в Сирії, буде підпорядковане бажанням втриматись в Сирії і після асада. Для чого вони активізують конституційний процес. І остання заява лаврова про чергову перемогу над ІДІЛ, дасть підставу русні закритися в мушлі та вичікувати.

Сирія: Ідліб палає. Вчора під вогонь попали традиційно Кхан Шейкхун, села Хувейн, Умм Джалал і Умм аль-Халахіл на південний схід від Ідліба.
Сьогодні сили асада бомбардують місто Сарабек у східному Ідлібі реактивними системами, міста і села Джазарія, Заммар, Хавір і Таль Ваджар в південному Алеппо з артилерії. В Маарат аль-Нуман і Кхан Шейкхун стріляли касетними боєприпасами. Пошкоджені будинки, є жертви серед цивільних.

Опозиція отримавши «добро» на активні дії провела ряд рейдових операцій на території ворога. Найсуттєвішим, був напад групи «Ансар Аль-Таухід» на КПП в Аль-Массасне в Північній Хама. Під час бою, за підтвердженими даними, САА втратили 21 вбитими та ще до 20 пораненими. Повстанцям ця перемога вийшла теж дорого – загинули 10 бійців. Решта нападників відійшла, суттєва перевага ворога в силі не дала змоги забрати тіла загиблих. На фото – асадити демонструють патч повстанців біля тіл загиблих.

В північно-східній місцевості Латакії: в Джебал Туркман бійці ХТШ під час рейду знищили іранського офіцера, а також поранили 4 солдатів. Самі втратили одного інгмасі;

ще вдало здійснили напад на асадівських посіпак в Джабал Абу Алі, де було знищено 1 солдата САА і 6 поранено.

Ісламська держава: Погіршення погодних умов і питання гуманності забезпечили невеличку паузу в операції Демократичних сил на півдні Дейр Ез Зор. Під час паузи ще 150 бойовиків ІДІЛ, частина з них тяжкопоранені та їх сім’ї, всього до 500 людей здалися в полон і вже прямують в табори для переміщених осіб.


Операція триває далі. На позиціях бійців СДС в н.п. Багуз Фувкані, з яких ведеться обстріл бойовиків Ісламського держави на березі р. Євфрат, помічені фахівці ВС Франції – наводчики і снайпери.

На фото робота літаків ВПС США по залишкам позицій ІДІЛ.

Ну я сказав лавров – ІДІЛ переможене, але не до кінця. На відео потрапив вибух міни під автомобілем, що належить силам асада в Бадії поровінції Дейр Ез Зор.

Далі буде…


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


  Інформація принесла користь?:

  0 votes, 0 avg. rating

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: