ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ 27.12.2018

Операція об’єднаних сил / Joint Forces Operation:

26 грудня російські окупаційні війська 7 разів порушили режим припинення вогню. При цьому зафіксовано 1 випадок застосування озброєння, забороненого Мінськими угодами. Зокрема, ворог здійснив обстріл з мінометів калібру 82 мм позицій Об’єднаних сил в районі населеного пункту Гнутове на Маріупольському напрямку. Протягом минулої доби жоден військовослужбовець Об’єднаних сил не постраждав.

За даними розвідки, 26 грудня двох окупантів було знищено та одного

 

Ситуація довкола України:

Про заяву державного міністра з національної політики Угорщини:Картинки по запросу державний міністр з національної політики Угорщини А.Потапі26.12.2018 державний міністр з національної політики Угорщини А.Потапі заявив, що уряд країни “не збирається йти на жодні поступки щодо вступу України до НАТО до тих пір, поки не будуть вирішені всі проблемні питання угорців Закарпатської області”. Він зазначив, що “угорський уряд вважає збереження угорських шкіл та культурного простору стратегічним питанням для існування угорської громади на Закарпатті”. Він також наголосив, що останнім часом відмічено значне зменшення тиску на угорців, що є “ознакою позитивних зрушень”. Державну програму підтримки угорців за кордоном у 2019 році буде також продовжено.

Про антиукраїнський проект “Від Криму до Риму”:

Приклад інформаційного супроводу акції “Від Криму до Риму”

В рамках спеціального проекту “Від Криму до Риму” журналістами видання “Україна.ру” організовано проведення опитувань громадян в країнах Європи на предмет того, чи є необхідність зближення країн з РФ та відміни антиросійських санкцій. В рамках проекту організовано поїздки до таких країн, як Польща, Угорщина, Австрія, Італія та ФРН, у більшості з яких найбільший відсоток проросійського населення. У ФРН, зокрема, проведено інтерв’ю з активістом проросійської партії “Альтернатива для Германії”. Результатом даного проекту стало висвітлення у вищезазначеному виданні позитивного ставлення респондентів до РФ, підтримки відновлення з останньою дипломатичних відносин, визнання АР Крим частиною РФ, яка “вдихнула в півострів нове життя”, та зняття з РФ обмежувальних заходів.

Обстановка на тимчасово окупованих територіях України:

АР Крим:

Про  економічний занепад на ТОТ АР Крим:Картинки по запросу Крім в Кризисе

За наявною інформацією, протягом поточного року більшість галузей на території АР Крим продемонстрували або стагнацію, або падіння. Зокрема, виробництво автотранспортних засобів впало на 71%, обладнання — на 52%, меблів — на 36%, металургійних виробів — на 28%. Третина всіх підприємств є збитковою, при цьому, в окремих регіонах склалася катастрофічна ситуація — зі збитками протягом року працювали 60% організацій м.Судак та Нижньогірського району, 67% підприємств Ленінського району та 75% Роздольненського району. Найбільший економічний занепад зафіксовано у сфері зовнішньої торгівлі — зовнішній товарообіг ТОТ АР Крим порівняно з 2013 роком скоротився у 21 раз, експорт — у 31 раз, імпорт — у 16,4 рази.

Про черговий перерозподіл власності на ТОТ АР Крим:Полікурівський пагорб в Ялті. Ілюстративне фотоРосійські чиновники Криму нарахували на півострові 1600 об’єктів, що не відповідають чинному законодавству. За словами головного російського архітектора Криму Ірини Соловйової, їх знесуть або вигадають якесь «інше рішення». Підконтрольна Москві влада Ялти вже оприлюднила «чорний список» під знесення ‒ це більше сотні недобудованих і вже готових житлових комплексів, зведених на найдорожчій у Криму землі. Якщо власникам не вдасться довести їхню законність, будівлі можуть зрівняти з землею.

Луганська та Донецька область:

Про чергові дезінформаційні заходи РФ:Картинки по запросу депутат госдумы сергей марков

Колишнім депутатом Державної думи РФ С.Марковим на своїй сторінці в соціальній мережі “Facebook” було опубліковано уривок зі статті журналіста М.Беннетса (видання “The Times and The Sunday Times”, Великобританія), в якій зазначається, що в районі м.Маріуполь розташовано чеченський батальйон, члени якого набули навичок в таборах “ІДІЛ” на території Іраку та САР. За твердженням автору статті, даний “батальйон воює за Україну проти сепаратистів, яких підтримує Кремль, тому що Путін — загальний ворог, який несе тільки зло”. Дану статтю було дубльовано в багатьох ЗМІ РФ. Слід зазначити, що М.Беннетс вже протягом 15 років проживає в м.Москва та неодноразово виступав в якості автору дезінформаційних статей про Україну в таких виданнях, як “The guardian”, “The observer”, “Newsweek”, “Politico”, “Sunday Times”, “Foreign Policy”.

Про доповідь спеціаліста з питань Євразії стосовно дезінформації РФ за 26.12.2018:

26.12.2018 спеціалістом з етнічних та релігійних питань Євразії, колишнім співробітником ЦРУ П.Гоблом, в рамках діяльності з виявлення та викриття дезінформації РФ, опубліковано доповідь “Медіа-платформи Москви одностайно пишуть про підготовку Україною хімічної атаки на Донбасі”. Зокрема, ним зазначено, що за результатами моніторингу соціальних мереж та публікацій в ЗМІ, 26.12.2018 опубліковано мінімум 82 статті, в яких, з посиланням на заяву заступника голови “МВС ДНР” Е.Басуріна, повідомляється про “прибуття на станцію Красногорівка вагонів з бочками синього кольору, що містять сильно діючу хімічну отруйну речовину”. Автор доповіді зазначає, що жодних підтверджень даній заяві немає, та пропонує відстежувати подібні “заходи нагнітання антиукраїнської істерії” у зв’язку з тенденцією представників уряду РФ завчасно звинувачувати інших в тому, що вони самі мають не меті здійснити.

ПРРМ:

Про навчання  антитерористичного підрозділу ОГРВ:

26.12.2018 антитерористичним підрозділом та інженерно-саперного батальйону ОГРВ в ПРРМ проведено ТСН. Питання, що відпрацьовувались:

перешкоджання проникненню умовних НЗФ на територію ПРРМ;

блокування відходу умовних НЗФ з їх подальшим знищенням зі стрілецької зброї та БРДМ-2;

пошук та знищення саморобних вибухових пристроїв.

Склад сил та засобів, що залучались: близько 100 в/сл., 15 од. ОіВТ.

Воєнна сфера:

Про заяву головнокомандувача ВМФ РФстосовно застосування корабельного складу  РФ в океанській зоні в 2019 році:

Головнокомандувач ВМФ РФ С.Корольов заявив, що основу угруповань кораблів в океанській зоні у 2019 році складуть фрегати з ракетним озброєнням  та великі десантні кораблі. Він зазначив, що на даний момент розглядається питання продовження будівництва великих десантних кораблів пр.11711. Він також зазначив, що у ближній морській зоні виконання основних завдань буде покладено на малі ракетні кораблі  пр.21631.

Обстановка в інших країнах світу:

РФ:

Про плани РФ щодо застусування кліматичної зброї: ÐšÐ°Ñ€Ñ‚инки по запросу Климатическое оружие

Прорив радіальної дайки ісландського вулкана Снайфельсйокюдль термоядерним зарядом зкине південно-західний схил з льодовиком в Атлантичний океан і як наслідок спровокує розворот течії Гольфстрім, води якого затоплять східне узбережжя Північної Америки, пише “Військово-промисловий кур’єр РФ”.

“Зсув, що виникне,  сформує потужну течію води в улоговині Ірмингерского моря до Лабрадорської шельфу, де глибина  від  300 метрів до   двох кілометрів. Тим самим отримаємо довгу хвилю в південно-західному напрямку. Наскільки далеко вона просунеться по осі Мирамиши — Вашингтон, залежить від тиску”, — вважає автор публікації Чоро Тукембаев.

Тукембаев заявляє, що у разі застосування російського підводного безпілотника “Статус-6” (“Посейдон”) наслідки суперцунами посилить радіоактивна вода. Також автор розглянув можливість затоплення Європи, для чого буде потрібно створити хвилю в “природному каналі”, який починається від вулканічного острова Ян-Майєн і досягає Амстердама.

Публікація Тукембаева — “відгук” на статтю заступника президента з інформаційної політики Російської академії ракетних і артилерійських наук (РАРАН) доктора військових наук Костянтина Сівкова. У матеріалі Сівкова пропонується для знищення США скинути на Єллоустонський супервулкан або розломи тихоокеанського узбережжя ядерні боєприпаси гиперкалибра (понад сто мегатонн у тротиловому еквіваленті).

Про доповідь Російської ради з міжнародних питань:Картинки по запросу Россия санкции

25.12.2018 експертами Російської ради з міжнародних питань опубліковано доповідь, в якій проаналізовано поточну обстановку та представлено аналітичний прогноз стосовно розвитку ситуації в РФ в 2019 році. Основні тези доповіді:

“ступінь тиску на РФ буде залежати від ряду політичних та правових факторів, при чому зростаюча політична невизначеність в світі здатна загострювати кризові ситуації, що, у свою чергу, сприятиме виникненню нових хвиль санкцій”;

“обмежувальні заходи з боку США відносно РФ в 2019 році значно посиляться, що обумовлено відсутністю змін у підходах до найгостріших проблем як з боку США, так і з боку РФ”;

“навіть часткове послаблення санкцій не матиме значного позитивного ефекту для РФ (лише точковий позитивний ефект в деяких секторах та галузях) у зв’язку із застарілою економічною моделлю, що й досі використовується РФ та є причиною уповільненого розвитку економіки”;

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

“пропагандистські заходи РФ марні, а авантюристична політика РФ на даний момент має негативний вплив на саму РФ”;

“динамічний розвиток країни, анонсований президентом та урядом РФ, є мало вірогідним найближчим часом”.

Про зростання рівня кредитної заборгованості громадян РФ:Картинки по запросу Россия в Кризисе

За результатами дослідження Федеральної служби державної статистики та відповідно до даних Центрального банку РФ, середній рівень закредитованості населення РФ складає 45% (відношення заборгованості перед банками до річного доходу на одного працюючого громадянина). Станом на 01.11.2018 обсяг кредитів мешканців РФ склав 14,4 трлн. рублів, що на 22% більше показника 2017 року. Найбільш високі показники закредитованості відмічено у Республіці Калмикія (82,7%), Республіці Адигея (69,4%) та Чуваській Республіці (68,9%). Найнижчі показники зафіксовано в АР Крим та м.Севастополь, що пояснюється відсутністю багатьох великих банків в даних регіонах. За абсолютним кредитним навантаженням на одного працюючого громадянина лідирують північні регіони, а саме — Ямало-Ненецький автономний округ з заборгованістю в обсязі 422 тис. рублів. Подібна ситуація склалася також в м.Ханти-Мансійськ, Республіці Якутія та Тюменській області, де середній борг громадянина перед банками — близько 300 тис. рублів.

Довідково: в дослідженні враховувалась середньорічна заробітна плата та чисельність економічно активного населення у період 01.11.2017 — 01.10.2018.

Про рост інфляції в РФ:Картинки по запросу Россия инфляция

За даними Федеральної служби державної статистики РФ, інфляція в РФ за період 18-24.12.2018 склала 0,3%. У період 01-24.12.2018 інфляція склала 0,8%, з початку року — 4,2%, що значно вище офіційного прогнозу уряду на весь 2018 рік, ухваленого в кінці вересня та закладеного до поправок в бюджет на 2018 рік (3,4%). Такий рівень інфляції відповідає переглянутому 14.12.2018 Центральним банком РФ прогнозу (3,9-4,2%). Середньодобова інфляція станом на 24.12.2018 склала 0,033% (за аналогічний період минулого року — 0,017%). Рівень інфляції на кінець листопада поточного року — 3,8%, станом на 17.12. – 3,9%, станом на 24.12. – 4,2%. Перевищення рівня інфляції позначки у 4% останнім разом було зафіксовано в червні 2017 року.

Слід також зазначити, що голова Федеральної служби державної статистики РФ О.Сурінов пішов у відставку (обіймав дану посаду з 2009 року). Не виключається, що це пов’язано з публікаціями про різке погіршення макроекономічних показників в РФ. На дану посаду буде призначено керівника департаменту державного управління Міністерства економічного розвитку РФ П.Маркова.

РФ – КНР:

Про остаточну відмову КНР від розгляду питання стосовно розрахунку в національних валютах:Картинки по запросу Россия  и Китай враги

Голова Міністерства фінансів РФ А.Силуанов заявив, що спроба залучити КНР до дедоларизації та формально закріпити перевід взаємної торгівлі  в національні валюти не зазнала успіху. Він зазначив, що представники політичного керівництва КНР відмовились від підписання міжвідомчої угоди з РФ щодо розрахунку в національних валютах. Він також наголосив, що запропонований РФ альтернативний варіант — меморандум про наміри — керівництвом КНР також не став розглядатись.

Воєнно-технічна сфера:

Про терміни передачі великого десантного корабля пр.11711 “Петр Моргунов” до складу ВМФ РФ:За наявною інформацією, 26.12.2018 на борту вдк пр.11711 “Пьотр Моргунов” здійснено запуск першого дизель-генератора. Представник прес-служби АТ “Прибалтійський суднобудівний завод” зазначив, що проведення швартових випробувань заплановано на весну 2019 року, передача даного вдк до складу ВМФ РФ – на вересень 2019 року.

Довідково: вдк пр.11711 “Пьотр Моргунов” було закладено на АТ “Прибалтійський суднобудівний завод” в червні 2015 року, спущено на воду — 25.05.2018. Слід зазначити, що даний вдк може стати останнім представником пр.11711 у зв’язку із зацікавленістю МО РФ в десантних кораблях більшої водотоннажності.

Про будівництво катерів класу “Legend” для потреб берегової охорони ВМС США:Картинки по запросу Kimball” (WMSL 756)

Підрозділом “Ingalls Shipbuilding” компанії “Huntington Ingalls Industries” укладено 2 контракти з ВМС США на будівництво двох додаткових од.  катерів класу “Legend”. Вартість обох контрактів склала близько 930 млн. доларів. Зазначається, що сьоме судно даного класу “Kimball” (WMSL 756) буде здано в експлуатацію береговій охороні ВМС США 19.01.2019. Восьме судно “Midgett” (WMSL 757) та дев’яте “Stone” (WMSL 758) на даний момент перебувають на різних стадіях будівництва.

Основні тактико-технічні характеристики: водотоннажність, т — 4500, довжина, м — 127, ширина, м — 16, осадка, м — 6,9, швидкість, вуз — 28, дальність плавання, миль — 1200, автономність, діб — 60, екіпаж, осіб — 113.

Про будівництво 82-го есмінцу КРЗ класу “Arleigh Burke” для потреб ВМС США:Картинки по запросу Arleigh Burke

25.12.2018 між підрозділом “Bath Iron Works” компанії “General Dynamics” та ВМС США укладено контракт на будівництво 82 ем КРЗ (DDG-132) класу “Arleigh Burke”. Вартість контракту склала 910,72 млн. доларів.

Довідково: у вересні поточного року між МО США та підрозділом “Bath Iron Works” було укладено контракт на будівництво 4 од. ем КРЗ класу “Arleigh Burke”. На даний момент на верфі компанії (штат Мен, США) на різних етапах будівництва перебувають 5 од. ем КРЗ даного класу: “Деніел Іноуе”, “Карл М. Левін”, “Джон Бейзілон”, “Харві К. Барнум” та “Патрік Галлахер”. У складі ВМС США на даний момент нараховують 66 од. ем КРЗ класу “Arleigh Burke”.


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam • Інформація принесла користь?:

  0 votes, 0 avg. rating

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: