Інформаційний дайджест 9 січня 2019 року

Операція об’єднаних сил / Joint Forces Operation:
8 січня російські окупаційні війська 1 раз порушили режим припинення вогню. При цьому випадків застосування озброєння, забороненого Мінськими угодами не обліковано. Протягом минулої доби, жоден військовослужбовець Об’єднаних сил не зазнав поранень. У відповідь на провокації противника підрозділи Об’єднаних сил застосовували чергові вогневі засоби.
За даними розвідки, 8 січня, два окупанти загинуло та один отримав поранення.

Ситуація довкола України:

Про заяву екс-радника президента РФ В.Путіна А.Ілларіонова:Картинки по запросу Андрей Илларионов

08.01.2019 екс-радник президента РФ В.Путіна (2000-2005 рр.) А.Ілларіонов заявив, що за 5 років гібридного протистояння між Україною та РФ Кремль витратив близько 150 млрд.дол.:

 • 1) так звані “ЛДНР” – щорічні витрати становлять близько 6 млрд.дол.;

  2) надходження до ТОТ АР Крим становить близько 2 млрд.дол.

  Для порівняння, влада РФ на ПРРМ, Осетію та Абхазію виділяє близько 1 млрд.дол. на рік.

  Також зазначив, що загальні витрати РФ на підтримку всіх військових конфліктів та надання соціальної допомоги населенню окупованого Донбасу досягають 7% від загального бюджету РФ. Такі витрати ставлять під загрозу стабільний ріст економіки РФ, адже за останні роки він істотно сповільнився, а військовий бюджет, навпаки, зростає. З 6 млрд.дол., що виділяються так званим “ЛДНР”, на надання соціальної допомоги населенню витрачається близько 3 млрд.дол., решта коштів — це військові витрати.

 • Про обговорення “мирного плану” у питанні України:Картинки по запросу Пол манафорт

  Видання “The New York Times” (Нью-Йорк, США) повідомило, що прокурори США звинуватили екс-голову передвибочого штабу президента США Д.Трампа — П.Манафорта — у тому, що у 2016 році він ділився даними щодо передвиборчої кампанії президента США Д.Трампа з українцем, пов’язаним з розвідкою РФ, К.Килимником.

  Розкриття даних відбулось з документів, які підготували та подали адвокати П.Манафорта на розгляд у суд. У документі було зазначено про можливість неодноразового обговорення “мирного плану” щодо України з К.Килимником. Слідчі з’ясовують, чи намагалася РФ вплинути на команду президента США Д.Трампа, щоб домогтися дозволу військових дій між РФ і Україною. Також розглядались інші так звані “мирні плани” щодо України, зокрема, один із них передбачав скасування санкцій США проти РФ. П.Манафорт і К.Килимник роками працювали у тісній співпраці задля інтересів України, орієнтованих на РФ.

  Довідково: У березні 2018 року ЗМІ повідомляли, що українець К.Килимник може стати головним свідком у розслідуванні зв’язків президента США Д.Трампа з РФ. Раніше повідомлялося, що очоливши передвиборчий штаб президента США Д.Трампа, Манафорт сам намагався зв’язатися з олігархом РФ О.Дерипаскою через близького до адміністрації В.Януковича К.Килимника. Влітку 2018 року спецпрокурор США Р.Мюллер звинуватив К.Килимника у змові з П.Манафортом. 21.08.2018 суд присяжних у м.Александрія (шт.Вірджинія, США), визнав П.Манафорта винним за 8 пунктами звинувачення із 18. 10 пунктів залишились невизначеними. Під час судового засідання захист Манафорта відмовився викликати свідків, бо боявся, що прокуратура отримає компрометуючу інформацію під час перехресного допиту. У фокусі справи, за якою його вперше судили П.Манафорта — це робота на українських політиків з 2005 по 2014 рік. Тоді він консультував “Партію регіонів” та В.Януковича, а також співпрацював із олігархами України — Р.Ахметовим, С.Льовочкіним та ін.

  Про придбання РФ танків Т-34-85 у Лаоса для проведення парадів:Похожее изображение

 • Чергове загострення “побєдобесія”, або до Росії повернулися тридцять танків Т-34, переданих раніше  Лаосу. Танки доставили морем до Владивостока, а далі їх залізницею відправлять в Московську область. Як зазначили в МО РФ,  “тридцятьчетверки”, до недавнього часу стояли на озброєнні лаосской армії, повністю справні. Передану техніку планується використовувати при проведенні Парадів Перемоги, а також для оновлення музейних експозицій та зйомок історичних фільмів про  війну. Про повернення танків в Росію вдалося домовитися в ході візиту міністра оборони Сергія Шойгу в Лаос в січні минулого року.

  Обстановка на тимчасово окупованих територіях України:

   АР Крим:

 • Про чергове підвищення тарифів на водопостачання в окупованому Севастополі:Картинки по запросу вода єто дорого

  Державне унітарне підприємство Севастополя «Водоканал» на своєму офіційному сайті опублікувало нові затверджені тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, а також на технічну воду на 2019 рік.

  З 1 січня 2019 року  один кубічний метр питної води для населення буде коштувати 39,28 рубля (16,26 грн) (з ПДВ 20%), для бюджетних організацій та інших споживачів – 32,73 рубля (13,55 грн) (без ПДВ). За водовідведення тепер в Севастополі будуть платити: населення – 29,27 (12,11 грн) (з ПДВ 20%), бюджетні організації та інші споживачі – 24,39 рубля (10,09 грн) (без ПДВ).

  Змінився тариф і на технічне водопостачання. Для населення він тепер становить 10,18 рубля (4,21 грн) (з ПДВ 20%), а для інших підприємств і організацій – 18,58 рубля (7,69 грн)  (без ПДВ).

  Тобто разом для побутових споживачів вартість одного кубічного метру води буде складати  68,55 рубля (28,37 грн).

 • Довідково: Для порівняння, одесити, які проживають в багатоквартирних будинках, будуть платити протягом 2019 року 23,5 грн / куб. м, з яких 12,7 грн / куб. м – за централізоване водопостачання і 10,8 грн / куб. м – за централізоване водовідведення. Підвищення тарифів на воду у 2019 році не планується.

  Воєнна сфера:

  Про проходження курсу інтенсивної загальновійськової підготовки з елементами виживання військовослужбовців служби за контрактом 49 загальновійськової армії ПдВО ЗС РФ, які прибули із запасу:

  08.01.2019 близько 100 військовослужбовців служби за контрактом 49 ЗВА (Ставрополь) ПдВО ЗС РФ, які прибули із запасу, вибули в навчальний Центр  бойової підготовки (Ашулук, Астраханська область) ПдВО ЗС РФ для проходження курсу інтенсивної загальновійськової підготовки з елементами виживання.

  Протягом місяця військовослужбовці освоять навички життєзабезпечення в екстремальній обстановці. До кінця 2019 року в 49 ЗВА (Ставрополь) ПдВО ЗС РФ курси повинні пройти близько 1,5 тис.осіб.

 • Про зміну  флагмана Другої постійної морської групи НАТО (SNMG 2):Картинки по запросу фрегат “De Zeven Provinciën”

  08.01.2019 фрегат КРЗ (HNLMS F805) “Evertsen” класу “De Zeven Provinciën” ВМС Нідерландів прибув у порт Ден-Хелдер (Нідерланди) для зміни фр КРЗ (HNLMS F804) “De Ruyter” класу “De Zeven Provinciën”. Термін патрулювання Середземного і Чорного морів становитиме 6 місяців.

  Тактико-технічні характеристики:

  Ракетне озброєння: 2х4 ПУ ПКР “Harpoon”, ЗКР “Стандарт-2” (32), ПУ “Си Спарроу” RIM 162B (32); артилерійске озброєння: 1×1 127мм АУ “Oтобреда”, 1×7 30мм АУ Голкіпер”, 2×1 12,7мм кулемета “Браунинг”; мінно-торпедне озброєння: 2х2 324-мм. ТА Mk. 32; авіаційна група: 1 вертольот NH90.

  Обстановка в інших країнах світу:

 • РФ:

  Про припинення транзитного постачання газу РФ до Калінінградської області:Картинки по запросу (ПРГУ) “Маршал Василевский”Голова ПАТ “Газпром” (Москва, РФ) О.Міллер відзвітував перед президентом РФ В.Путіним про припинення транзитного постачання газу РФ через газопровід Мінськ-Вільнюс-Каунас-Калінінград до Калінінградської області, у зв’язку з чим постачання до віддаленого регіону буде здійснюватись через поставки скрапленого газу.  Також, було представлено введені в експлуатацію морський термінал з прийому природного газу і плавучу регазифікаційну установка (ПРГУ) “Маршал Василевський” в рамках реалізації проекту за альтернативним варіантом газопостачання Калінінградської області.

  Термінал і ПРГУ забезпечують можливість отримання природного газу морським транспортом в обсязі до 3,7 млрд.куб.м в рік і здатні, при необхідності, задовольнити поточні потреби області.

  Газ для першого завантаження ПРГУ “Маршал Василевський” ПАТ “Газпром” (Москва, РФ) купив в Сінгапурі по 282 дол. за 1 тисячу кубометрів, тоді як регульована ціна газу для споживачів області становить менш 70 дол. за 1 тисячу кубометрів.  В свою чергу, президент РФ В.Путін повідомив, що ціна на газ для споживачів області змінюватися не буде – незалежно від того, як прийшов газ: морем або сушею.

  Довідково:   фінальний бюджет капітальних витрат за проектом перевищив 60 млрд.руб., складається з 42 млрд.руб. на берегові об’єкти і 295 млн.дол. на регазифікаційне судно. У 2008 році вартість реалізації проекту чиновники РФ оцінювали в 3,96 млрд.руб., що в 15 разів менше, ніж було витрачено.  Будівництво берегових об’єктів здійснювало ПАТ “Стройтранснефтегаз” олігарха РФ Г.Тимченко, близького до президента РФ В.Путіна.

 • Воєнно-технічна сфера:

  КНР — РФ:

  Про недоліки ЗРК С-400 (РФ):Картинки по запросу С-400 недостатки

  Видання “Sina” (КНР) повідомляє про ряд серйозних недоліків ЗРК С-400 (РФ) перед винищувачами “F-35” і “F-22” (США). Зокрема, зазначено, що ЗРК С-400 (РФ) добре проявили себе під час випробувань, проте було встановлено, що комплекс з радіусом виявлення цілей в 600 км, ефективний проти винищувачів “F-35” і “F-22” (США) лише на дистанціях до 200 км. Тому актуальне питання в здатності враження ЗРК С-400, виробництва РФ, винищувачів “F-35” і “F-22” (США) залишається під сумнівом.

  Експерти КНР зазначають, що ЗРК С-400 (РФ) може відстежити політ винищувачів “F-35” і “F-22” (США), але збити здатна в межах 200 км. Але озброєння, яким володіють винищувачі США, здатне завдавати ударів з більш великих відстаней, а, отже, комплекси ЗРК С-400 (РФ) не зможуть протистояти цим літакам.

  Довідково: Бойовий радіус на внутрішньому паливі: “F-35А” – 1239 км, “F-35В” – 935 км, “F-35С” – 1241 км; “F-22” – 852 км. Радіус дії ракетного озброєння винищувачів “F-35” становить близько 400 км; “F-22” – близько 200 км.


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam • Інформація принесла користь?:

  0 votes, 0 avg. rating

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю