ІНФОРМАЦІЙНИЙ ОГЛЯД НА РАНОК 16.11.2018

Операція об’єднаних сил / Joint Forces Operation:

Впродовж минулої доби, 15 листопада, ситуація в районі проведення операції залишалася цілком контрольованою Об’єднаними силами. Окупанти 16 разів відкривали вогонь по позиціях наших військ. При цьому противник 8 разів застосував озброєння, заборонене Мінськими угодами.
У ході бойових дій два військовослужбовці зі складу Об’єднаних сил отримали поранення.
За даними розвідки, 15 листопада, трьох бойовиків російських окупаційних військ знищено та ще п’ятьох – поранен

Ситуація довкола України:

Про лицемірні заяви МЗС РФ:Російська Федерація в черговий раз вдається до спроб обману,  коментуючи ситуацію в Азовському морі, штучно загострюючи її потужною мілітаризацією та перебуваючи у пошуках приводу для подальшої ескалації.

 • Статс-секретар, заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін заявиви, що Росія не планує нарощувати військову міць в Азовському морі у відповідь на посилення там української присутності.  За його словами, “істеричні, нахабні побудови Києва не мають під собою ніякої основи”. Доступ в Азовське море і прохід по Керч-Єнікальським каналом абсолютно залишилися незмінними у порівнянні з періодом до 2014 року, а всі міркування з приводу деяких нібито мають місце затримок з оглядами, з формуванням караванів для проходу не мають під собою фактичного підстави.

  Пряма мова: “У нас на Азові немає військових баз, військові кораблі в основному забезпечують безпеку Кримського моста, – сказав він. Ніякого нарощування військової потужності в Азові ми не плануємо. Однак Україна створює в Азовському морі “тривожну ситуацію”. Заява Києва щодо намірів створити в Бердянську військово-морську базу, їх періодичні військово-морські навчання, які перекривають зону Азовського моря, мають місце, це підтверджено. Тому ситуація небезпечна, і нагрівається вона Києвом”.

  Довідково: Як ми вже зазначали, за останні два місяці  (вересень-жовтень) Російська Федерація вже перекинула до акваторії Азовського  та Чорного моря лише для ПС ФСБ РФ 5 нових прикордонних сторожових кораблів (“Сыктывкар”, “Кизляр”, “Керчь”, “Безупречный”, “Балаклава”),  нове аварійно-рятувальне судно “Капитан Гурьев”. Пскр “Петропавловск – Камчатский” – знаходиться на ходових випробуваннях та планується до переходу внутрішними річковими шляхами в Азов до кінця 2018 року. Ще два прикордоних сторожових катери проекту 1496М1 шифр «Ламантин» з будівельними № 01410 та № 01411 наразі перебазовані до  порту Азов (РФ). Загалом угрупування кораблів та катерів (в основному ПС ФСБ РФ) складає в Азовському морі до 100 одиниць. 

  У свою чергу член комітету Ради Федерації з оборони Франц Клінцевич заявив, що Росія може взагалі перекрити Азовське море для всіх українських плавзасобів. Таким чином він прокоментував затримання Україною 15 суден за відвідування  закритих портів ТОТ Криму.

 • Про аналіз намірів РФ стосовно подальших дій в Європі:14.11.2018 незалежним виданням “EUobserver” було опубліковано статтю, в якій зазначається, що РФ цілеспрямовано намагається створити осередки нестабільності уздовж кордонів ЄС та викликати розбіжності з питання санкцій, щоб домогтись їх відміни. В статті також зроблено акцент на тому, що у РФ з’явилась “мережа союзників”, в тому числі і Угорщина, при цьому європейські лідери “до цих пір не помічають загрози”. На думку автора статті Д.Уілсона, головною “стратегічною метою спонсорства РФ” стало Угорщина.

  Про заяви прем’єр-міністра Угорщини:15.11.2018 прем’єр-міністр Угорщини В.Орбан заявив, що “на даний момент  влада країни вже контактує з потенційними переможцями на виборах в Україні з питань необхідних змін, які можуть бути впроваджені після зміни влади”. Він зазначив, що досягнення домовленостей з діючим політичним керівництвом України не є можливим. Також він наголосив, що Україна на даний момент не має перспективи вступу до НАТО чи ЄС.

   Про рішення Одеської єпархії УПЦ МП:15.11.2018 ході собору єпископів УПЦ МП Одеська єпархія відмовилась від участі у створенні єдиної помісної церкви та підтримала розрив євхаристичного спілкування з Константинопольським патріархатом. Зазначається, що дане рішення обумовлене думкою більшості стосовно надання томосу про автокефалію, яке є “штучним та нав’язаним ззовні”. Митрополіт Одеський та Ізмаїльський Агафангел був в числі 83 архієреїв, які проголосували проти створення помісної церкви.

  Довідково:  На засідання Собору Української православної церкви Московського патріархату в Києві 13 листопада приїздив митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар (Ростислав Швець), який раніше вітав Сергія Аксьонова з посадою ватажка анексованого півострова та неодноразово співпрацював з окупаційною владою. Митрополит неодноразово був присутнім на заходах, організованих окупаційною владою Криму.

  Зокрема, 23 лютого 2015 року з нагоди першої річниці створення так званого “ополчення Криму” митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар провів молебень та освятив пам’ятний камінь “самообороні Криму”.

 •  

  Про схвалення проекту резолюції стосовно АР Крим:

  15.11.2018 третім комітетом Генеральної асамблеї ООН було схвалено оновлений проект резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна». За проект резолюції проголосували 67 країн, проти – 26, утрималися – 82. Проект буде спрямований на розгляд Генеральної асамблеї ООН, де голосування очікується в грудні 2018 року.

 • Обстановка на тимчасово окупованих територіях України:

  АР Крим:

  Про знищення археологічних пам’яток:У Бахчисарайському районі розпочато знищення археологічних пам’яток, а саме середньовічного печерного міста та монастиря “Качі-Кальйон”. На місці останнього ведуться роботи з будівництва трапезної церкви та їдальні на 200 осіб для РПЦ МП.

  Довідково: “Качі-Кальйон” – середньовічний печерний монастир, налічує близько 250 штучних печер, які датуються VI-VIII ст.

  Луганська та Донецька область:

 • Про використання ТОТ Донецької та Луганської областей у якості полігону для утилізації застарілих  зразків ОіВТ:

  РФ продовжує використовувати ТОТ Донецької та Луганської областей в якості полігону для утилізації застарілих та випробування нових зразків ОіВТ. За наявною інформацією, в листопаді “ЗС ЛНР/ДНР” отримали від РФ чергову партію боєприпасів. При цьому, більшість відправлених артилерійських снарядів та мін зазнали пошкоджень в результаті неналежних умов зберігання та є непридатними для застосування. За наказом командування окупаційних військ понад 2/3 боєприпасів 1970 року виготовлення були утилізовані шляхом підриву.   Крім того, РФ  продовжує випробовувати новітні засоби зв’язку, комплекси РЕБ та РЕР. Зокрема, триває випробування в реальних бойових умовах комплексів “Реппелент-1” та “Силок”. Зазначені розробки перевіряються на можливості протидіяти БПЛА.

  Військова  сфера:

  Про створення судноплавної компанії МО РФ:

  14.11.2018 Група компаній “Оборонлогістика”  (входить до структури МО РФ) повідомила, що в жовтні поточного року в ході реорганізації судноплавних компаній ТОВ “СК- АРКТИКА” та ТОВ “СК-ЮГ” у складі Групи компаній “Оборонлогістика” сформовано дочірнє підприємство “ОБЛ-Шипінг”. Мета змін — підвищення ефективності управління флотом компанії, рівня планування робіт з партнерами, збільшення частки мультимодальних та проектних перевезень, що дозволить оптимізувати затрати, підвищити рентабельність та збільшити прибуток холдингу.

 • Довідково: на даний момент флот ТОВ “Оборонлогістика”складається з 8 од. суден: суховантажі «Спарта», «Спарта II», «Спарта III», «Спарта IV», «Піжма», а також морські пороми «Марія», «Лаврентій» та «Амбал».

  Навчання ЗС РФ:       

  15.11.2018 на полігоні “Кадамовський” 381 артилерійським полком 150 мсд 8 А ПдВО ЗС РФ проведено навчання із використанням БПЛА.

  Склад сил та засобів, що залучались: близько 300 в/сл., 40 од. ОіВТ (в тому числі 152-мм 2А65 “Мста-Б”, РСЗВ 2Б26 “Град”.

  15.11.2018 на полігоні “Гудаута”, “Цабал” та “Навгалоу” проведено навчання 7 військової бази з РХБЗ (м.Гудаута, Республіка Абхазія) 49 А ПдВО ЗС РФ.

 • Обстановка в інших країнах світу:

  Республіка Молдова – ЄС:

  Про резолюцію Європейського парламенту:

  14.11.2018 в м.Страсбург в ході пленарного засідання Європейського парламенту було прийнято резолюцію, в якій запропоновано не відновлювати виділення РМ замороженої в поточному році макрофінансової допомоги ЄС до парламентських виборів в країні, які заплановані на лютий 2019 року. Дане рішення обумовлено “відступом РМ від демократії та верховенства права”, “концентрацією політичної та економічної влади в руках невеликих груп людей, які здійснюють вплив на парламент, уряд, політичні партії, державні інститути та ЗМІ”.

  РФ – Греція:

 • Про створення “карти церков” для прочан з РФ:

  Комітетом Державної думи РФ з розвитку громадянського суспільства, питань громадських та релігійних об’єднань запропоновано сформувати карту з позначенням храмів та монастирів Греції, які можна відвідувати паломникам з РФ у зв’язку із розривом відносин РПЦ з Константинопольськім патріархатом.

  РФ:

  Про спрощення процедури отримання громадянства РФ:

  15.11.2018 в ході прес-конференції на тему: “Оновлена міграційна концепція РФ: можливості для співвітчизників за кордоном” депутат Державної думи РФ Д.Бєлік заявив, що для мешканців ЛНР, ДНР, а також тих, “хто зазнає репресій на території України”, необхідно впровадити спрощений порядок отримання громадянства РФ. Він зазначив, що де-які програми РФ, в тому числі з переселення співвітчизників, є недосконалими, тому уряду РФ “необхідно чітко прописати спрощене отримання громадянства для російськомовних мешканців України”.

  Воєнно-технічна сфера:

  Про замовлення 4 од. фр КРЗ пр. 22350 “Адмірал Горшков”:

  ВМФ РФ планує замовити до 4 од. фр КРЗ пр.22350 “Адмірал Горшков”, розпочато консультації з АТ “Сєвєрноє проектно-конструкторське бюро”. За повідомленням одного з конструкторів АТ “Сєвєрноє проектно-конструкторське бюро”, спочатку планувалось замовити 8 од. фр КРЗ до 2020 року, в подальшому серію було скорочено до 4 од. через брак коштів. На даний момент у ВМФ РФ здійснюються заходи з відновлення будівництва фр КРЗ  в інтересах ВМФ ЗС РФ.


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam • Інформація принесла користь?:

  0 votes, 0 avg. rating

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю