ІНФОРМАЦІЙНИЙ ОГЛЯД НА РАНОК 25.10.2018

Операція об’єднаних сил / Joint Forces Operation:

Впродовж минулої доби, 24 жовтня, ситуація в районі проведення операції залишалася цілком контрольованою Об’єднаними силами. Російські окупанти 14 разів відкривали вогонь по позиціях наших військ. При цьому ворог 2 рази застосував озброєння, заборонене Мінськими домовленостями. 
Один військовослужбовець Об’єднаних сил зазнав поранення. 

За даними розвідки, протягом доби, було знищено трьох окупантів.


Ситуація довкола України:

Тимчасово окуповані території:

Автономна Республіка Крим:

Про припинення співробітництва з російськими компаніями в АР Крим:Італійський енергетичний концерн Eni,  внаслідок загрози застосування санкцій, вийшов із спільного  проекту з російською «Роснефтью» щодо пошуків вуглеводнів на шельфі Чорного моря. По другій ділянці співробітництва  – шельфу Баренцева моря, тривають перемови щодо “тимчасового призупинення співробітництва”

Про зустріч Міністрів закордонних справ Польщі та України:23.10.2018 МЗС Польщі Я.Чапутовіч та МЗС України П.Клімкін зустрілися у м.Варшава (Польща) для обговорення актуальної зовнішньої політики, двосторонніх відносин країн та перспективних дій України в умовах агресії РФ .

МЗС Польщі Я.Чапутовіч заявив: “Варшава підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, а також виступає за збереження санкцій проти РФ.”

Про заяву голови Бюро національної безпеки Польщі П.Солоха:24.10.2018 голова Бюро національної безпеки Польщі П.Солох на Варшавському безпековому форумі (“Warsaw Security Forum-2018”; Варшава, Польща) заявив, що Захід повинен об’єднатися проти РФ.

Пряма мова: “РФ — це стратегічний виклик для безпеки. Не тільки для безпеки Польщі і регіону, а й для всього континенту, а також цей виклик має світовий масштаб”.

Про заяву Міністерства юстиції РФ про виплату грошової компенсації Україні за втрачений капітал на ТОТ АР Крим:24.10.2018 Міністерство юстиції РФ відмовилося визнавати рішення  Міжнародного арбітражного суду (Гаага, Нідерланди) щодо виплати грошової компенсації Україні за втрачений капітал на ТОТ АР Крим. РФ планує клопотати з приводу скасування рішення Міжнародного арбітражного суду.

Довідково: 02.05.2018 Міжнародний арбітражний суд виніс рішення щодо відшкодування РФ близько 140 млн.дол. за майно, що було залишено в ТОТ АР Крим компаніям України. 

Про заяву генерального секретаря НАТО Й.Столтенберга:24.10.2018 генеральний секретар НАТО Й.Столтенберг на прес-конференції в м.Брюссель (Бельгія) заявив, що ситуація в Азовському морі є причиною тривоги для НАТО.

Пряма мова: “Дії РФ на Азовському морі — це частина її моделі поведінки, яку ми бачимо на протязі тривалого часу, починаючи з незаконної анексії Криму, будівництва моста, дестабілізаційної активності на Донбасі. Україна повинна мати вільні морські канали, що важливо і для кораблів країн НАТО, які мають торгові відносини з Україною. Це проблема, якою ми займаємося”.

Крім того,  генеральний секретар НАТО Й.Столтенберг заявив, що країни НАТО не розглядають можливість розміщення нових ядерних ракет на території Європи у відповідь на нарощування ракетного потенціалу РФ.

Про резолюцію щодо посилення санкцій проти РФ:25.10.2018 Європарламентом буде затверджено резолюцію про посилення санкцій проти РФ у зв’язку із загостренням РФ ситуації в Азовському морі. У резолюції буде прописано, що “адресні санкції проти РФ посиляться в разі подальшого загострення конфлікту в Азовському морі”.

Військова сфера:

Про підготовку до спільних навчань РФ та Республіки Білорусь “Щит Союзу-2019”:24.10.2018 МО РБ генерал-лейтенант А.Равков під час спільного засідання представників міністерств оборони РФ та РБ (Мінськ, РБ) повідомив про початок проведення підготовки до спільних навчань “Щит Союзу-2019”.

Довідково: Згідно заяви МО РФ генерала армії С.Шойгу навчання будуть проведені на території РФ та матимуть оборонний характер.  Вперше спільні навчання ЗС РФ та ЗС РБ “Щит Союзу” пройшли 17-25.06.2006 на території РБ (полігон Обуз-Лєсновський, Брестська область). У 2006 році в навчаннях також взяли участь представники об’єднаного штабу ОДКБ з метою перевірки Єдиної системи ППО РФ і РБ. З 2009 року спільні військові навчання проводяться один раз на два роки — “Захід” на території РБ і “Щит Союзу” на території РФ.

Навчання ЗС РФ:

24.10.2018 в рамках підсумкової перевірки за 2018 навчальний рік батальйонні тактичні групи 7 ВБ ПдВО ЗС РФ (Гадаута, Абхазія) відпрацювали навчання на полігоні Нагвалоу (Абхазія).

Склад учасників: близько 1,5 тис.військовослужбовців, близько 400 од. ОіВТ (танки Т-72Б3, бронеавтомобілі “Тигр”, РСЗВ 9К51 “Град”, САГ 2С3 “Акація”.

24.10.2018 в рамках здачі контрольної підсумкової перевірки за 2018 навчальний рік підрозділи БПЛА 42 мсд (Ханкала, Шалі, Чеченська республіка) 58 А ПдВО ЗС РФ провели навчання.

Склад учасників: близько 500 військовослужбовців, близько 30 од. БПЛА (“Елерон”, “Гранат-4”, “Груша”, “Застава”, “Орлан-10”, “Леєр”).

24.10.2018 відповідно до плану бойової підготовки на 2018 навчальний рік підрозділи РЕБ 205 омсбр (Будьоновськ, Ставропольський край) 49 А ПдВО ЗС РФ провели навчання на полігоні Ніколо-Олександрівський (Ставропольський край).

Склад учасників: підрозділи РЕБ 49 А ПдВО ЗС РФ.

 Міжнародні новини:

Про  поставки США партії зрідженого природного газу (ЗПГ) до КНР:24.10.2018 не зважаючи на торговий конфлікт між країнами, корпорацією “Cheniere Energy” (Х’юстон, Техас, США) було відправлено партію ЗПГ з терміналу “Sabine Pass” (кордон шт.Техас та Луізіана, США) до КНР.  Перша партія газу США, що відправлена після введення мита США в розмірі 10% на товари з КНР, повинна прибути до КНР 11.11.2018.

Про затвердження проекту нової редакції Стратегії державної національної політики РФ:25.10.2018 Рада з питань міжнаціональних відносин при президенті РФ розгляне нову редакцію Стратегії державної національної політики, розроблену Федеральним агентством у справах національностей (ФАСН). В документі прописано положення про “державотворчу роль російського народу” та про єдиний культурний код, що об’єднує сучасне російське суспільство.

Довідково: у 2016 році голови національних республік у складі РФ виступили проти закону “про єдину російську націю”, заявивши, що прийняття подібного закону призведе до зникнення етносу.

 Про звинувачення у шпигунстві громадян РФ:24.10.2018 Федеральна прокуратура Швейцарії розпочала кримінальне провадження проти громадян РФ за підозрою в шпигунстві, два співробітника спецпідрозділу ГРУ РФ — О.Моренець та Є.Серебряков звинувачуються в шпигунстві за посадовими особами Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) у вересні 2016 року в одному з готелів м.Лозанна.

Новини військово-промислового комплексу:

Про розробку нового приладу РЕБ:Компанія “ZALA AERO”, що входить в концерн “Калашников”,  представила радіоелектронний модуль, призначений для вимкнення супутникових навігаційних систем GPS / ГЛОНАСС на відстані до 5 км. Як повідомили в компанії, модуль розміщується в крилі безпілотного апарату та повністю придушує сигнали супутникових навігаційних систем в радіусі 5 кілометрів, а також блокує роботу всіх приладів, які використовують сигнали супутникової навігації в своїй роботі.

Про надходження транспортно-штурмового вертольоту Мі-8АМТШ “Термінатор” на озброєння  ВПС і ППО ПдВО ЗС РФ:24.10.2018  надійшов на озброєння до 16 бригади армійської авіації (Зерноград, Ростовська обл.) 27 змад 4 А ВПС і ППО ПдВО ЗС РФ один транспортно-штурмовий вертоліт Мі-8АМТШ “Термінатор”.

Про виготовлення чотирьох двигунів НК-32-02 для установки на модернізовані ракетоносці Ту-160М2:До кінця 2018 року ПАТ “Кузнєцов” (Самара, РФ) виготовить 4 двигуни НК-32-02 для установки на модернізовані ракетоносці Ту-160М2. У оновлений двигун НК-32 буде на 10% більш економічним, що дасть можливість збільшити дальність польоту стратегічного бомбардувальника приблизно ще на 1000 км (до 13 3000 км ).

Про передачу трьох багатофункціональних винищувачів Су-35С на озброєння 159 авіаційного полку ВПС ЗхВО ЗС РФ:23.10.2018 159 вап (м.Петрозаводськ, ае Бєсовєц, Карелія) 105 змад 6 А ВПС ЗхВО ЗС РФ отримав 3 багатофункціональні винищувачі Су-35С. Таким чином наразі 159 вап налічує 26 літаків Су-35С.


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam • Інформація принесла користь?:

  0 votes, 0 avg. rating

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю