Час читання:3 хвилин

 

128 окрема гвардійська механізована Туркестансько-Закарпатська двічі Червонопрапорна бригада Сухопутних військ Збройних Сил України — з’єднання механізованих військ України, що організаційно підпорядковане 13-му армійському корпусу; штаб дивізії знаходиться в місті Мукачево, підрозділи дислокуються на території Закарпатської області України. Створена в 2004 році на базі 128-ї окремої гвардійської механізованої Туркестансько-Закарпатської двічі Червонопрапорної дивізії.

 • Історія цієї військової частини починається з Туркестанських стрілецьких полків Російської імператорської армії, окремі з яких були засновані ще в XVIII ст. Дивізія отримала статус гвардійської під час Другої світової війни, визволяла Крим, Закарпаття, Чехословаччину. Брала участь у вводах радянських військ до Угорщини в 1956 р. та до Чехословаччини у 1968 р.

  Доба Російської імперії

  Час підкорення Російською імперією середньоазійських земель відзначився великою кількістю військових конфліктів та війн, змальованих пензлем В. В. Верещагіна. Для боротьби у складних, вірніше незвичних для тодішньої російської імператорської армії (РІА), кліматичних умовах формуються особливі військові частини. Згідно даних сучасного українського історика Я. Тинченка ще розпорядженням від 19 квітня 1769 р. було створено перші чотири Оренбурзькі батальйони, призначені для захисту середньоазійських кордонів імперії. Вони формувалися з гарнізону Казані, тому отримали «казанське» старшинство з 1711 р. Через два роки починається формування спеціальних прикордонних батальйонів Оренбурзької лінії. Вони отримали козацькі назви Верхньо-Яїцький, Звіроголовський, Кизилівський та Кизлярський. Ці підрозділи поступово перетворюють на Оренбурзькі лінійні батальйони.

  Цікаво, що в 3-й роті 5-го Оренбурзького лінійного батальйону (створений у 1837 р. з колишнього Верхньо-Яїцького) починав свою військову службу Тарас Шевченко. Пізніше Тарас Григорович служив у 1-му та 4-му ОЛБ. Згодом з цих батальйонів було сформовано Туркестанські стрілецькі батальйони РІА. У 1910 р. Туркестанські та деякі інші (Закаспійські, Західно-Сибірські тощо) стрілецькі батальйони було переформовано з включенням резервних піхотних батальйонів та місцевих команд у 22 Туркестанські стрілецькі полки РІА.

 • Революційна доба

  30 квітня 1918 р. було створено Туркестанську автономну республіку, а вже 4 травня — відновлено Середньоазіатський військовий округ (у РІА був створений у 1874 р.). Весною 1918 р. новою комуністичною владою було здійснено спробу створити на основі Туркестанських стрілецьких полків нові підрозділи — вже Робітничо-Селянської Червоної Армії. Наприклад, 3-й Туркестанський стрілецький полк РСЧА був сформований у 1918 рр. в Ташкенті з решток 1-ї Туркестанської стрілецької дивізії РІА. Ця дивізія воювала під час Першої світової війни на території сучасної України у складі Південно-Західного фронту проти німецьких та австро-угорських військ. В ній служив начальником кулеметної команди 2-го Туркестанського стрілецького полку поручик Євген Маланюк, згодом — видатний український поет та публіцист, яскравий представник т.зв. «празької школи». Начальником штабу 1-ї Туркестанської сд у 1917 р. був полковник генштабу РІА Євген Мешківський, згодом — генерал-хорунжий ДА УНР (загинув у бою з більшовиками під Чорним Островом у червні 1920 р.). Командиром роти кінної розвідки 1-го стрілецького полку 1-ї Туркестанської дивізії 1-го Туркестанського корпусу в 1916 р. був Яків Гальчевський, який згодом став командиром 61-го полку ім. Симона Петлюри ДА УНР, повстанським отаманом.

  Згідно з директивою Головного Командування РСЧА № 3986/оп від 25 серпня 1919 р. в підпорядкування командувача Туркестанським фронтом (створений згідно з директивою ГК № 1165/ш від 11 серпня 1919 р.) передавалися усі місцеві формування, що діяли на території Туркестану. Згідно з наказом від 26 жовтня 1919 р. у Самарі та Оренбурзі почалося формування 1-ї Туркестанської та 2-ї Мусульманської радянських стрілецьких дивізій. Однак ці підрозділи були нечисельними та небоєздатними, тому незабаром з’являється наказ про формування нових з’єднань. 22 листопада 1919 р. командувач Туркестанським фронтом М. Фрунзе видав у Самарі наказ № 11 про перетворення, зокрема, групи військ Закаспійського фронту Туркестанської Радянської Федеративної Республіки на 1-шу Туркестанську стрілецьку дивізію (сд). Штаб Закаспійського фронту (м. Полторацьк) став тимчасовим управлінням дивізії — до прибуття з Самари штатного управління, що саме формувалося (наказ військам Туркфронту № 81 від 01.12.1919 р.).

  Цю та інші дивізії формували безпосередньо на фронті з вояків вже існуючих частин. Так до 1-ї Туркестанської сд увійшли рештки 5-ї Ашхабадської Туркестанської дивізії та 5-го (Самарканд), 7-го (Чарджоу), 12-го (Самарканд) Туркестанських стрілецьких полків РІА. 2-га Туркестанська (на початку іменувалася Ферганською окремою) сд була сформована на Ферганському фронті з вояків 1-ї Ташкентської дивізії, 7-го та 8-го Туркестанських стрілецьких полків РІА. 20 грудня того ж року було створено також 3-ю Туркестанську стрілецьку дивізію РСЧА з підрозділів, що раніше входили до складу Семиріченського Північного фронту ТРФР.

  З листопада 1919 р. по лютий 1920 р. дивізія воювала з білогвардійцями на красноводському напрямі, звільняли м. Красноводськ та острів Челекен. 1 лютого 1920 р. бійці 1-ї Тсд вступили в м. Хіва — столицю Хівинського ханства. Відтак — ліквідовує басмацькі загони Джунаід-хана. 29 серпня — 2 вересня 1920 р. дивізія бере участь в Бухарській операції (штурм Старої Бухари).

 • У травні-вересні 1921 р. зі складу трьох Туркестанських стрілецьких дивізій було відокремлено (сформовано) дві окремі Туркестанські стрілецькі бригади. Так, згідно з наказом військам Туркфронту № 1144/581 від 18.09.1921 р. з 1-ї Тсд в безпосереднє підпорядкування фронту виокремлювалася 1-ша Туркестанська стрілецька бригада, що розташовувалася у Закаспії та чий штаб виконував функції штабу військ Туркменської області (цим же наказом на штаб 1-ї Тсд покладено функції штабу військ самаркандської області).

  Згідно з наказом по військах фронту № 948/389 від 12.07.1922 р. 1-ша Туркестанська стрілецька бригада була розгорнута в 1-шу Туркестанську сд, її управління виконувало функції штабу військ Туркменської (колишньої Закаспійської) області (натомість існуюче на той час управління 1-ї Тсд перетворювалося на управління заново створюваної 3-ї Туркестанської сд). Формування нової 1-ї Тсд проводилося у м. Полторацьк (нині — м. Ашхабад, Туркменістан). Першим командиром дивізії став Сергій Тумошков. Саме 12 липня 1922 р. вважалося офіційною датою заснування 128-ї дивізії. З жовтня 1922 р. дивізія входить до складу 13-го стрілецького корпусу.

  У 1921-22 рр. підрозділи бригади, а відтак дивізії залучені до ліквідації басмачів у Самаркандській області. У 1923-26 рр. дивізія бере активну та успішну участь в боях з басмачами в районі Середньої Бухари та у Ферганській долині. У 1924-25 рр. з огляду на сильну посуху та некомпетентність дій місцевої влади басмацький рух знову набирає силу, особливо в Таджикистані, де його очолює Ібрагім-бек, озброєний англійською розвідкою. Але вже навесні 1925-го його війська були розгромлені підрозділами Червоної Армії, у тому числі 1-ю Туркестанською сд. Ліквідація залишків загонів басмачів була доручена міліції та загонам місцевої самооборони, а армійські підрозділи повернулися до місць своєї постійної дислокації. Згідно з наказом Реввоєнради СРСР № 304 від 04.06.1926 р. Туркестанський фронт був перетворений на Середньоазіатський військовий округ.

 • 1-а Тсд отримали за успішну боротьбу з басмачами Почесний Червоний Прапор ЦВК, фактично вищу відзнаку для військової частини у той час. Розвідувальна та саперна роти дивізії у 1923 р. були відзначені орденами Червоного Прапора Туркменії, батальйон 2-го Туркестанського стрілецького полку — Червоним Прапором Хорезмської республіки. У радянські часи в музеях деяких полків дивізії ще можна було побачити трофейну зброю басмачів та нагороди за боротьбу з ними.

  Гірськострілки у мирний час

  З 1925 р. дивізія дислокувалась у Таджикистані. Відтак її переводять в Киргизію, згодом — в Туркменію. Стратегічним призначенням з’єднань Середньоазійського ВО був захист південних кордонів СРСР. У 1929 р. дивізія була реорганізована у 1-у Туркестанську гірську. Гірськострілецькі дивізії Червоної Армії призначалися для ведення бойових дій у гірських, пустельних та важкодоступних місцях з нерозвинутою сіткою доріг, як правило, в умовах ізольованого чи частково ізольованого ТВД. Вони вирізнялися особливою організацією частин та підрозділів, спеціальним оснащенням, озброєнням, специфікою підготовки особового складу та включали по 3-4 гірськострілецькі полки, 1-2 артилерійські полки, окремий зенітний дивізіон, батарею протизенітних гармат та кавалерійський ескадрон, інші підрозділи. Бійці з’єднання проходять спеціальну гірськострілецьку підготовку, охороняють держкордон з Персією (Іраном). У 1932 р. підрозділи дивізії залучалися до боротьби з басмачами в Хівіно-Ташаузькому районі.

  Це була так звана кадрована дивізія, тобто вона мала скорочену чисельність командного та червоноармійського складу, а при мобілізації поповнювалися до штатів військового часу шляхом призову навчених контингентів з запасу. Згідно з наказом НКО СРСР № 072 від 21.05.1936 р. дивізія перейменована у 83-ю Туркестанську гірську стрілецьку (також зустрічаються такі дати зміни номера дивізії як 01.07.1935 р. та 01.07.1936 р.), за наказом НКО № 0150 від 16.07.1940 р. — у 83-ю гірськострілецьку Туркестанську дивізію.

  Велика Вітчизняна війна

  На момент початку ВВВ до складу 83-ї гірськострілецької дивізії (місця дислокації — Ашхабад, Красноводськ) 58-го стрілецького корпусу Середньоазійського ВО належали 45-й, 100-й (перейшов до складу дивізії 22.08.1941 р. з 68-ї гсд), 150-й Червонопрапорний Туркестанський, 230-й Червонопрапорний Туркестанський (виключений зі складу дивізії 22.08.1941) та 428-й гірськострілецькі полки, а також 67-й артилерійський полк, 568-й гаубичної артилерії полк (станом на листопад 1942 р. був виведений зі складу дивізії), 86-й окремий винищувальний протитанковий дивізіон, 42-й окремий кавалерійський ескадрон (у деяких джерелах під цим номером вказано розвідбатальйон), 139-й окремий саперно-понтонний батальйон, 137-й окремий батальйон зв’язку, 151-й окремий автотранспортний батальйон, 40-й медично-санітарний батальйон, 555-та окрема рота хімзахисту. Згодом, станом на листопад 1942 р., до них додадуться 128-а похідна хлібопекарня (48-й похідний хлібозавод), 659-й дивізійний ветеринарний лазарет, 208-а польова поштова станція, 218-й польовий пересувний шпиталь.

  25 серпня 1941 р. Ставка ВГК видала Директиву № 001196 для командувача військами СаВО «О формировании и вводе в Иран 53-й Отдельной Армии». Згідно з директивою створювалася [53-я армія (СРСР)|53-тя Окрема Середньоазійська армія]]6. Конкретно 83-тя гсд до 26 серпня повинна була розвернутися на кордоні з Іраном на Ашхабад-кучанському напрямі в районі Гаудана, гори Асельми, Яблоновського. До 27 серпня вона, разом з іншими частинами 53-ї армії повинна була забезпечувати кордон з Іраном, не допускаючи прориву противника на радянську територію. Відтак — перейти кордон та оволодіти низкою населених пунктів, в подальшому — бути готовою до наступу на Тегеран.

  83-тя дивізія охороняла ірансько-радянський кордон та проводила окупацію північного Ірану до жовтня 1942 р. Місцем дислокації дивізії у той час було м. Мешхед. Після цього дивізію переводять у резерв Ставки ВГК та спрямовують на Північний Кавказ, де Вермахт в той час наступав до нафтових родовищ Баку. 83-тя перебувала в діючій армії з 11 листопада 1942 р. по 11 травня 1945 р.

  16 жовтня 83-я гсд вирушила з м. Мешхеда, до 3 листопада вона прибула в район бойових дій та була зосереджена біля Туапсе в якості резерву Чорноморської групи радянських військ. На той момент кожен з чотирьох гірськострілецьких полків дивізії складався з 3 гірськострілецьких рот, роти автоматників, роти 82-мм мінометів, саперної роти, 76-мм гірсько-в’ючної артбатареї, взводів зв’язку та кінної розвідки.

  26 жовтня 1942 р. 83-я гсд вступила у перший бій. 22 листопада 1942 р. дивізія була передана у підпорядкування 18-й армії. Долаючи запеклий опір противника, зазнаючи значних втрат від дій ворожої авіації 83-я вперто просувалася вперед, долаючи до всього ще й складний рельєф місцевості в непростих умовах кавказької зими. Особливо відзначилися в тих боях 428-й гсп, артилеристи дивізії.

  З 1 січня 1943 р. гірські стрілки дивізії визволяють Кубань у складі 56-ї армії. Дивізія успішно діяла на Таманському півострові, воювала під Туапсе та проривала добре укріплену «Блакитну лінію» гітлерівців. У своїх мемуарах «Битва за Кавказ» А. Гречко відзначив внесок 83-ї та її командира О. Лучинського в зриві планів гітлерівців щодо прориву до Туапсе. У наказі Верховного Головнокомандувача від 9 жовтня 1943 р. № 31 було відзначено особливі заслуги при визволенні Таманського півострову 83-ї гсд. Цим же наказом дивізію було перетворено на 128-у гвардійську Туркестанську гірськострілецьку дивізію. Вона входила до складу 3-го гірськострілецького корпусу (з травня 1943 р. по травень 1944 р. ним командував О. Лучинський).

  22 жовтня 1943 р. частинам дивізії була присвоєна нова нумерація. Тепер до 128-ї входили 315-й, 319-й, 323-й і 327-й гвардійські гірськострілецькі полки, 331-й гвардійський артилерійський полк, 114-й гвардійський окремий винищувальний протитанковий дивізіон, 39-й гвардійський окремий зенітний артилерійський дивізіон, 109-та гвардійська розвідувальна рота, 119-й гвардійський саперний батальйон, 150-й гвардійський окремий батальйон зв’язку, 118-й медсанбат, 112-а гвардійська окрема рота хімзахисту, 111-а автотранспортна рота, 107-а похідна хлібопекарня, 115-й дивізійний ветеринарний лазарет, 208-а польова поштова станція, 218-а польова каса Держбанку.

  28 грудня 1943 р. дивізія форсує Керченську протоку та починає визволення Кримського півострову, визволяє Севастополь. 128-а розгромила частини 98-ї піхотної Вермахту та 3-ї румунської піхотної дивізій. За ці бої вона була нагороджена орденом Червоного Прапора (24 квітня 1944 р.), а її 327-й стрілецький полк здобув почесне найменування «Севастопольський». Комдив М. Колдубов був нагороджений орденом Кутузова ІІ-го ступеня та отримав звання генерал-майора. З травня по серпень 1944 р. дивізія, сильно потріпана у боях за Крим, проходить під Севастополем переформування. 6 серпня в Ялті відкрився відновлений міщанами та бійцями 128-ї гв гсд театр ім. Чехова, знищений під час окупації.

  8 серпня дивізія починає перебазування під Станіслав (нині — м. Івано-Франківськ). У складі 3-го гірськострілецького корпусу вона входить у підпорядкування 4-го Українського фронту. До середини серпня дивізія завершила переформування, перейшла на нові штати. У частинах 128-ї гсд велася підготовка до боїв в умовах гірсько-лісистої місцевості. У складі дивізії замість чотирьох полків ротного складу було сформовано три полки двобатальйонного складу. Кожен полк отримав по роті автоматників, розвідки, протитанкових рушниць, саперів, транспортній, санітарній, по батареї 76-мм гірських гармат та 107-мм мінометів, взвод зв’язку. Батальйон складався зі стрілецьких, кулеметної, мінометних рот і взвод зв’язку. Чисельність стрілецької роти сягнула 110 чоловік. В боях за визволення Закарпаття 331-й гвардійський артилерійський полк отримав почесне найменування «Карпатський» (наказ ВГК № 198 від 18.10.1944), ще один стрілецький полк дивізії став «Ужгородським» (наказ ВГК № 207 від 27.10.1944 р.).

  У ніч на 18 вересня дивізія перетнула радянсько-польський кордон, в районі м. Санок вона була передана 1-й гвардійській армії, якою командував генерал А. Гречко (згодом 128-а отримає його ім’я). Дивізія одночасно вела бої за визволення одночасно Польщі та Словаччини (тут її підрозділи були спрямовані на допомогу Словацькому національному повстанню). 21 вересня бійці 315-го та 327-го гв гсп визволили перший населений пункт Словаччини — с. Каленов, розгромивши німецький полк.

  У листопаді-грудні дивізія веде бої на кошицькому напрямі. У січні 1945 р. 327-й гв гсп захопив опорний пункт у Польщі — Живец Стар, заслуживши високу оцінку А. Гречка. У березні дивізія визволила польське місто Бельсько-Бяла. Тим буремним подіям присвячено книгу політпрацівника 327-го гв. гсп В. Малкіна «Карпатські орли».

  У березні-травні 1945 р. 128-а гв гсд брала участь в Моравсько-Остравській наступальній операції. 8 травня 128-а гв гсд штурмом взяла великий промисловий центр та стратегічний залізничний вузол — м. Оломоуц, зірвавши плани гітлерівців з організованого відступу на захід, в зону, зайняту американськими військами. Наказом Верховного Головнокомандувача № 365 було оголошено подяку за взяття Олмоуца, Москва салютувала звитяжцям 12 артилерійськими залпами зі 124 гармат — це був останній салют війни, присвячений визволенню міста. Після перемоги підрозділи дивізії продовжували воювати до 12 травня, переслідуючи війська фельдмаршала Фердинанда Шернера (на той момент — головнокомандувача сухопутними військами Рейха), що відмовилися капітулювати. Відтак 128-а перейшла на таборове становище, провадячи активну бойову підготовку. Група її бійців на чолі з комдивом М. Колдубовим взяла участь у Параді Перемоги у Москві. 29 червня 1945 р. М. Колдубову було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

  Від Перемоги до розпаду СРСР

  У червні 1945 р. дивізія отримала наказ повертатися на Батьківщину. 20 липня 327-й гв гсп (у пішому марші, з обозами він подолав біля 1000 км) першим урочисто, з розгорнутим Знаменом, увійшов до Ужгороду. Командир корпусу генерал-майор Вєдєнін склав рапорт голові Народної Ради Закарпатської України (на той час — вищого керівного органу на Закарпатті) Івану Туряниці. Дивізія увійшла до складу 38-го загальновійськової Червонопрапорної армії Прикарпатського Червонопрапорного військового округу (ПрикВО). Підрозділи дивізії були розташовані в Мукачеві, Ужгороді, Берегові, Сваляві, Перечині.

  15 листопада 1955 р. (за іншими даними — 4 серпня 1954 р.) 128-а гв гсд перейшла на штат стрілецької дивізії, після цього був розформований 323-й гв гсп. Станом на жовтень 1956 р. до 128-ї входили 315-й, 319-й та 327-й гвардійські стрілецькі полки, 398-й гвардійський танко-самохідний полк, 331-й гвардійський артилерійський полк, 114-й окремий гвардійський протитанковий винищувальний артилерійський дивізіон, 73-й окремий гвардійський розвідувальний батальйон, 150-й окремий гвардійський батальйон зв’язку та 284-я окрема рота хімзахисту. Комдивом тоді був полковник М. А. Горбунов.

  О 23.00 23 жовтня 1956 р. дивізію підняли по бойовій тривозі. Перед нею та ще однією дивізією зі складу ПрикВО, 11-ю гвардійською механізованою, було поставлено завдання увійти на територію Угорщини та зайняти великі адміністративні центри на сході країни — Дебрецен, Ясберень та Сольнок. У ніч на 24 жовтня стрілецький корпус ПрикВО у складі вказаних двох дивізій перетнув радянсько-угорський кордон. Вже ввечері 25 жовтня передові підрозділи дивізії підійшли до угорської столиці.

  У відкритих джерелах вказуються знайти прізвища 6 офіцерів та 35 солдатів і сержантів 128-ї, що загинули в Угорщині у 1956 році. Двом з них — командиру мотоциклетного взводу 73-го гв орб старшому лейтенанту Івану Карпову та начальнику постачання ПММ 315-го гв сп капітану Григорію Моісеєнкову 18 грудня 1956 р. було посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

  1957 року дивізія перейшла на штат мотострілецької й замість 319-го гвардійського Севастопольського Червонопрапорного сп (його перевели до складу 30-ї гв тд) створили 487-й мп. У 1950-ті рр. до складу дивізії також належав 2115-й артполк (згодом отримав номер 983).

  Цікавий факт — 128-а дивізія, вірогідно, єдине в світі з’єднання такого порядку, що практично повністю знялося у кіно. А саме — у відзначеній Оскаром кіноепопеї Сергія Бондарчука «Війна і мир», чиї батальні сцени знімалися у Закарпатті. При цьому гвардійці «воювали» і за французькі, і за російські війська.


  У 1968 р. підрозділи 128-ї гв мсд взяли участь в операції Організації Варшавського Договору «Дунай» з підтримки соціалістичного ладу в Чехословаччині. Підрозділи було піднято по тривозі вже 8 травня 1968 р., кадровані роти доукомплектовано призовниками Мукачівського та інших районів Закарпатської області.


  У грудні 1979-го 149-й гв мсп 128-ї гв мсд був піднятий по тривозі та переданий у розпорядження командувача Червонопрапорного Туркестанського ВО. Після докомплектації особовим складом з числа військовослужбовців інших підрозділів дивізії полк був терміново перебазований з Мукачева до м. Термез. У січні наступного року він був виведений зі складу 128-ї та увійшов у склад 201-ї мотострілецької Гатчинської Червонопрапорної дивізії, у складі якої увійшов у лютому 1980 р. до Афганістану. Там полк перебував аж до лютого 1989 р.

  8 травня 1985 р. дивізія була нагороджена другим орденом Червоного Прапора на честь 40-річчя Перемоги. На момент розпаду СРСР вона іменувалася 128-а гвардійська мотострілецька Туркестанська двічі Червонопрапорна дивізія ім. Маршала Радянського Союзу A. A. Гречка (маршал Гречко був у 1957-60 рр. головнокомандувачем сухопутними військами, у 1960-67 рр. — 1-м заступником міністра оборони, у 1967-76 рр. — міністром оборони СРСР).

  Доба незалежної України

  У 1991-му році тодішній командир дивізії генерал В. Гречанінов був першим комдивом, що оголосив про підтримку української державності. 19 січня 1992 р. особовий склад 128-ї склав присягу на вірність народу України. Того ж року вона була перетворена з мотострілецької на механізовану. Після реформування армій на корпуси дивізія стала складовою 38-го армійського корпусу ЗСУ.

  Командири 128-ї гв мд часів незалежності (список неповний):
  1989 — квітень 1992 — генерал-майор Віктор Федорович Гречанінов (згодом — заступник міністра оборони з тилу, начальник Штабу Цивільної оборони України, заступник Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи)
  1992 — полковник (з 31.12. — генерал-майор) В’ячеслав Григорович Заболотний (згодом — командувач 8-м АК, начальник Чернігівського гарнізону, перший заступник командувача військами Північного оперативного командування Сухопутних військ)
  1993 — Олександр Іванович Кузьмук (з 28.05.1990 р. був начальником штабу дивізії, згодом — командувач Національною гвардією, міністр оборони, народний депутат, віце-прем’єр-міністр України; генерал армії, почесний громадянин Мукачева)
  1995 — полковник (з 23.08. — генерал-майор) Сергій Олександрович Кириченко (згодом — командир 13-го АК, заступник начальника Генштабу, на 2008 рік — начальник Генерального штабу — Головнокомандувач ЗСУ; генерал армії)
  1998 — полковник (з 23.08. — генерал-майор) Олександр Семенович Масленчук (згодом — заступник командира 13-го АК)
  2001-02 — генерал-майор Геннадій Петрович Воробйов (згодом — начальник штабу 38-го АК, командир 13-го АК, на 2008 рік — перший заступник начальника Генерального штабу ЗСУ)
  2002-03 — полковник Сергій Вікторович Горошніков (згодом — начальник штабу та командир 13-го АК, командир 81-ї тактичної групи ЗСУ в Іраку)
  2004 — Василь Кока
  2007 — полковник Віктор Ганущак

  Церемонія прощання з прапором 398-го гв тп

  128-а незмінно посідала провідні місця серед інших з’єднань Збройних Сил України за рівнем бойової, виховної та фізичної підготовки. Зокрема, згідно з наказом Міністра оборони України від 24.10.1996 р. № 307 кращий рівень фізичної підготовки показав офіцерський склад управління військової частини А-1556 (Прикарпатський військовий округ) — саме такий номер мала 128-а мд. Військовослужбовці дивізії відзначилися самовідданою працею при ліквідації наслідків повеней в Закарпатті у 1994, 1998, 1999 та 2001 рр. 128-а налагодила дружні зв’язки та регулярний обмін досвідом з військовослужбовцями сусідніх держав — Словаччини, Угорщини, Румунії, Польщі. На базі дивізії регулярно відбувалися міжнародні спортивно-військові змагання. У 1998—2000 рр. на базі дивізії створювався український компонент спільного українсько-румунсько-словацько-угорського батальйону «Тиса», створеного з оперативного реагування військових сусідніх держав на загрози повеней, а також кваліфіковану, високопрофесійну боротьбу із наслідками стихійних лих, що постійно загрожують країнам Карпатського регіону.

   

  Зенітний ракетно-артиллерійський дивізіон

  27 травня 2000 р. міністр оборони України генерал армії Олександр Кузьмук (він певний час командував 128-ю) вручив дивізії Бойове Знамено та зачитав Указ Президента України про присвоєння дивізії почесного найменування «Закарпатська». Відповідний Указ був виданий 10 січня 2000 року під № 11/2000, згідно нього дивізія повинна була іменуватися 128-а гвардійська механізована Закарпатська двічі Червонопрапорна дивізія 38 армійського корпусу Західного оперативного командування Збройних Сил України.

  Мехбат

  У 2001 р. група військовослужбовців 128-ї гв. мсд, які брали участь у ліквідації наслідків стихійного лиха в Закарпатті, отримали нагороди з рук Президента України. Зокрема, орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено комдива генерал-майора Геннадія Воробйова та начальника інженерної служби дивізії підполковника Василя Сапігу, медаллю «За військову службу Україні» командира інженерної роти 230-ї артбригади дивізії капітана Олександра Стасюка, медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня командира танкової роти 398-ї тп дивізії старшого лейтенанта Олександра Волоха.

  Бригадна артиллерійська група

  Після розформування 38-го армійського корпусу дивізія увійшла до складу 13-го АК. З 1 грудня 2004 року 128-ма гв мд на підставі Директиви Міністра оборони України від 18.06.2004 року була переформована на 128-му окрему механізовану бригаду із збереженням усіх почесних найменувань та нагород. Сьогодні повне найменування цього з’єднання звучить як 128-а окрема гвардійська механізована Туркестансько-Закарпатська двічі ордена Червоного Прапора бригада


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


  Коментар

  1. st. george home builders 11 грудня, 2016 at 02:05 -

   Jade voyance tirage gratuit tarot de belline

  2. I was very pleased to find this web-site.I wanted to thanks for your time for this wonderful read!! I definitely enjoying every little bit of it and I have you bookmarked to check out new stuff you blog post.

  3. Ti faccio i miei complimenti per qusto fantastico post, continua così.

  4. Danish SEO Bureau 3 грудня, 2016 at 10:24 -

   Thank you for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do a little research on this. We got a grab a book from our area library but I think I learned more from this post. I’m very glad to see such excellent information being shared freely out there.

  5. Hosea Mundhenk 3 грудня, 2016 at 10:04 -

   Il nous arrive souvent d’aimer une personne, énormément et de ne malheureusement pas pourvoir recevoir la réciproque des sentiments en retour. Blackma reste je pense le meilleur endroit pour trouver des maitres spirituels, des marabouts sérieux pour vous aider à rompre ces forces négatives qui nous entourent et nous empêchent d’être heureux avec celui ou celle que nous aimons. Je vous conseille de visiter http://www.blackma.be

  6. obat alami ejakulasi dini 2 грудня, 2016 at 07:27 -

   I genuinely enjoy examining on this web site , it has superb articles . “For Brutus is an honourable man So are they all, all honourable men.” by William Shakespeare.

  7. kartu undangan pernikahan 2016 2 грудня, 2016 at 05:45 -

   Very interesting info !Perfect just what I was searching for! “I have a hundred times wished that one could resign life as an officer resigns a commission.” by Robert Burns.

  8. check this link right here now 1 грудня, 2016 at 16:18 -

   Please, I only like to have answer from articles expert/s. -Can you get penalized in search engines for submitting the same articles to multiple article submmision websites?. -What should I do to claim the copyright of my article/s? Should I post it on my website first before submit it to those websites? Will search engines consider the article content as duplicated ?. Thanks heap in advance!.

  9. service sofa bekasi 1 грудня, 2016 at 08:05 -

   As a Newbie, I am constantly searching online for articles that can be of assistance to me. Thank you

  10. panggung inspirasi 2015 1 грудня, 2016 at 06:56 -

   Merely wanna say that this is very helpful , Thanks for taking your time to write this.

  11. pregnancy miracles by lisa olson 1 грудня, 2016 at 05:50 -

   I conceive this site contains some real good info for everyone. “Anger makes dull men witty, but it keeps them poor.” by Francis Bacon.

  12. Abe Kave 1 грудня, 2016 at 05:38 -

   I have been browsing on-line more than 3 hours nowadays, but I never found any fascinating article like yours. It is lovely value sufficient for me. Personally, if all webmasters and bloggers made good content material as you probably did, the web shall be much more useful than ever before.

  13. Tinisha Kiner 1 грудня, 2016 at 03:35 -

   Pretty section of content material. I just stumbled upon your weblog and in accession capital to assert that I get truly enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently quickly.

  14. Dannie Grat 30 листопада, 2016 at 23:24 -

   Hi there, I found your blog via Google while looking for a related topic, your site came up, it looks good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

  15. Lauran Betson 30 листопада, 2016 at 18:10 -

   With havin so much content and articles do you ever run into any issues of plagorism or copyright infringement? My blog has a lot of completely unique content I’ve either created myself or outsourced but it seems a lot of it is popping it up all over the web without my agreement. Do you know any solutions to help protect against content from being ripped off? I’d truly appreciate it.

  16. escort services in delhi 30 листопада, 2016 at 16:43 -

   whoah this weblog is fantastic i like studying your posts. Stay up the good paintings! You know, lots of people are hunting round for this information, you can aid them greatly.

  17. Reinaldo Avey 30 листопада, 2016 at 12:13 -

   I have been browsing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me. Personally, if all site owners and bloggers made good content as you did, the web will be a lot more useful than ever before.

  18. judi bola online termurah 30 листопада, 2016 at 11:57 -

   Just wanna comment on few general things, The website layout is perfect, the written content is very fantastic : D.

  19. judi bola 123 30 листопада, 2016 at 09:46 -

   Terrific work! This is the kind of information that are meant to be shared around the internet. Shame on Google for no longer positioning this submit upper! Come on over and visit my site . Thank you =)

  20. Giovanna Brancheau 30 листопада, 2016 at 06:45 -

   Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article. I will be sure to bookmark it and return to read more of your useful info. Thanks for the post. I’ll certainly return.

  21. click for more info 30 листопада, 2016 at 06:03 -

   How soon do you think web crawler will pickup my blog posts?

  22. free online mmo shooter 30 листопада, 2016 at 04:05 -

   Es ist die wertvolle Antwort
   free online shooter game download http://rexuiz.top/

  23. Les Klipp 30 листопада, 2016 at 00:56 -

   I am now not positive where you are getting your information, but great topic. I needs to spend some time learning much more or understanding more. Thank you for excellent info I used to be in search of this information for my mission.

  24. Zina Linkert 29 листопада, 2016 at 19:58 -

   You made some respectable factors there. I regarded on the internet for the issue and located most people will associate with with your website.

  25. Boyd Llewellyn 29 листопада, 2016 at 14:02 -

   Useful information. Fortunate me I discovered your website by accident, and I’m shocked why this twist of fate didn’t took place earlier! I bookmarked it.

  26. judi bola 29 листопада, 2016 at 10:37 -

   Wow! This could be one particular of the most useful blogs We have ever arrive across on this subject. Basically Excellent. I’m also a specialist in this topic therefore I can understand your hard work.

  27. judi bola 29 листопада, 2016 at 08:33 -

   I went over this web site and I believe you have a lot of wonderful info, saved to fav (:.

  28. judi casino online android 29 листопада, 2016 at 07:06 -

   I’m still learning from you, while I’m making my way to the top as well. I absolutely love reading all that is written on your site.Keep the posts coming. I loved it!

  29. Oliva Witfield 29 листопада, 2016 at 04:47 -

   Hmm is anyone else having problems with the pictures on this blog loading? I’m trying to determine if its a problem on my end or if it’s the blog. Any responses would be greatly appreciated.

  30. Orlando Morta 29 листопада, 2016 at 04:14 -

   Greetings! Quick question that’s totally off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My site looks weird when viewing from my apple iphone. I’m trying to find a theme or plugin that might be able to resolve this issue. If you have any recommendations, please share. Many thanks!

  31. Vernia Stailey 29 листопада, 2016 at 02:39 -

   I really enjoy reading on this web site, it holds wonderful articles .

  32. delhi female escort 28 листопада, 2016 at 19:47 -

   Whats up this is kind of of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding knowledge so I wanted to get guidance from someone with experience. Any help would be greatly appreciated!

  33. Andrew Eppley 28 листопада, 2016 at 18:23 -

   Does your website have a contact page? I’m having problems locating it but, I’d like to send you an e-mail. I’ve got some ideas for your blog you might be interested in hearing. Either way, great website and I look forward to seeing it develop over time.

  34. Landon Awalt 28 листопада, 2016 at 17:49 -

   I’m not that much of a online reader to be honest but your blogs really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your website to come back down the road. Cheers

  35. Discover More 28 листопада, 2016 at 16:42 -

   I just bought business plan pro, but I still don’t quite understand how to estimate/compute the start-up costs for starting a business, in my case an online business at that. Is there a website that can assist me? Any suggestions? Thanks.

  36. judi casino singapura 28 листопада, 2016 at 13:56 -

   Dead indited content material , regards for entropy.

  37. judi casino 28 листопада, 2016 at 11:54 -

   You completed some fine points there. I did a search on the issue and found the majority of persons will have the same opinion with your blog.

  38. Elvis Bayley 28 листопада, 2016 at 10:10 -

   Thanks for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do a little research about this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more clear from this post. I’m very glad to see such wonderful information being shared freely out there.

  39. judi casino online android 28 листопада, 2016 at 09:39 -

   hello!,I really like your writing very a lot! proportion we keep in touch more approximately your post on AOL? I need a specialist on this area to unravel my problem. May be that is you! Taking a look ahead to see you.

  40. judi bola online w88 28 листопада, 2016 at 07:55 -

   Thanks for some other informative blog. The place else may I am getting that type of information written in such an ideal means? I have a mission that I’m simply now working on, and I’ve been at the glance out for such info.

  41. Lizeth Norquest 28 листопада, 2016 at 00:41 -

   I have been browsing on-line greater than 3 hours lately, yet I never discovered any interesting article like yours. It is lovely price enough for me. Personally, if all site owners and bloggers made just right content as you probably did, the internet will likely be much more helpful than ever before.

  42. Karrie Solimeno 28 листопада, 2016 at 00:15 -

   Good – I should definitely pronounce, impressed with your site. I had no trouble navigating through all the tabs and related information ended up being truly easy to do to access. I recently found what I hoped for before you know it in the least. Reasonably unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, website theme . a tones way for your client to communicate. Nice task..

  43. eebest8 back 27 листопада, 2016 at 22:50 -

   “I value the blog.Really looking forward to read more. Much obliged.”

  44. Jimmie Shim 27 листопада, 2016 at 14:47 -

   Hello there! Would you mind if I share your blog with my myspace group? There’s a lot of people that I think would really appreciate your content. Please let me know. Cheers

  45. Delhi escort 27 листопада, 2016 at 08:36 -

   Hi! I’ve been reading your web site for a while now and finally got the courage to go ahead and give you a shout out from Austin Tx! Just wanted to say keep up the good work!

  46. go here 27 листопада, 2016 at 06:00 -

   I have a blogspot account. I want to be able to see what state, country my visitors are from..

  47. Katharine Korby 27 листопада, 2016 at 05:27 -

   Great weblog right here! Also your website so much up very fast! What host are you the usage of? Can I get your associate hyperlink in your host? I wish my site loaded up as fast as yours lol

  48. Naomi Laford 27 листопада, 2016 at 04:47 -

   I’m extremely impressed with your writing skills as well as with the structure for your weblog. Is that this a paid subject matter or did you customize it yourself? Anyway keep up the excellent quality writing, it’s uncommon to look a great blog like this one nowadays..

  49. suba hentai 27 листопада, 2016 at 01:57 -

   RnPnb2 This very blog is no doubt educating and also informative. I have picked helluva useful stuff out of this blog. I ad love to go back over and over again. Thanks!

  50. Marvella Rius 26 листопада, 2016 at 22:15 -

   I’m glad to be a visitor of this thoroughgoing website ! , appreciate it for this rare info ! .

  51. Douglass Scrivener 26 листопада, 2016 at 20:17 -

   You could certainly see your enthusiasm in the work you write. The world hopes for even more passionate writers like you who are not afraid to say how they believe. Always follow your heart.

  52. Edyth Rosman 26 листопада, 2016 at 19:37 -

   I became extremely pleased to find this web-site.I wished to thank you for your own time because of this great study!! We definitely enjoying every bit of it and I also maybe you’ve bookmarked to see stuff that is new post.

  53. Errol Wardlow 26 листопада, 2016 at 10:50 -

   The next time I learn a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my option to read, however I actually thought youd have one thing fascinating to say. All I hear is a bunch of whining about something that you might repair if you werent too busy in search of attention.

  54. Terrance Joganic 26 листопада, 2016 at 10:21 -

   I used to be very happy to search out this web-site.I wished to thanks for your time for this excellent read!! I definitely having fun with every little little bit of it and I have you bookmarked to check out new stuff you blog post.

  55. Discover More Here 26 листопада, 2016 at 03:57 -

   Im 13 and i really want to start a blog?

  56. carla embarazo 26 листопада, 2016 at 01:51 -

   Como Ganar Dineros, es el último destino para localizar muchas formas de hacer dinero, y prosperar tu economia.

  57. Chad Wanke 26 листопада, 2016 at 01:23 -

   Keep functioning ,splendid job!

  58. Graziano Campagna 25 листопада, 2016 at 22:03 -

   Spot on with this write-up, I truly think this website needs much more consideration. I’ll probably be again to read much more, thanks for that info.

  59. Graziano Campagna 25 листопада, 2016 at 20:17 -

   There are some interesting points in time in this article but I don’t know if I see all of them center to heart. There is some validity but I will take hold opinion until I look into it further. Good article , thanks and we want more! Added to FeedBurner as well

  60. Kellie Kalista 25 листопада, 2016 at 16:00 -

   That is really interesting, You are a very professional blogger. I’ve joined your rss feed and stay up for in search of extra of your magnificent post. Additionally, I have shared your site in my social networks!

  61. judi casino di android 25 листопада, 2016 at 08:57 -

   You have observed very interesting details ! ps nice internet site . “Mediocrity knows nothing higher than itself, but talent instantly recognizes genius.” by Conan Doyle.

  62. judi casino bri 25 листопада, 2016 at 08:42 -

   I dugg some of you post as I cerebrated they were very useful very helpful

  63. Terrell Alam 25 листопада, 2016 at 06:51 -

   You can find certainly a lot of details such as that to take into consideration. That is a point that is great talk about. I offer the ideas above as general determination but clearly you can find inquiries like the any you talk about where in actuality the most critical thing being involved in sincere good faith. We wear?t know if best practices has surfaced around things like that, but I am sure that the job is clearly recognized as a game that is fair. Both children feel the results of simply a brief moment?s pleasures, for the rest of her resides.

  64. best affordable laptops 2016 25 листопада, 2016 at 06:50 -

   I enjoy you because of each of your labor on this web site. My mum really likes carrying out research and it’s really easy to understand why. A number of us notice all of the compelling way you convey both interesting and useful thoughts by means of this web blog and as well foster contribution from others on that area and our daughter is undoubtedly understanding a lot. Take advantage of the remaining portion of the new year. You are conducting a splendid job.

  65. best affordable laptops 2016 25 листопада, 2016 at 06:37 -

   You have noted very interesting points! ps nice site.

  66. villa kota bunga batu malang 25 листопада, 2016 at 05:45 -

   Thanks for the sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do some research about this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more from this post. I am very glad to see such great information being shared freely out there.

  67. villa di kota batu malang 25 листопада, 2016 at 05:30 -

   I have been checking out many of your stories and i must say pretty clever stuff. I will definitely bookmark your website.

  68. khVcFrZZX1GMx 25 листопада, 2016 at 01:50 -

   563002 364860Superb editorial! Would like took pleasure the specific following. Im hoping to learn to read a whole lot a lot more of you. Theres no doubt which you possess tremendous awareness and even imagination. I happen to be really highly fascinated making use of this critical details. 474404

  69. Lenora Melter 24 листопада, 2016 at 21:08 -

   I feel that is among the most vital information for me. And i’m happy reading your article. But should statement on few common issues, The website style is great, the articles is in reality excellent : D. Excellent job, cheers

  70. Wilber Guinta 24 листопада, 2016 at 20:31 -

   I’m still learning from you, while I’m trying to reach my goals. I definitely enjoy reading all that is posted on your blog.Keep the stories coming. I liked it!

  71. My Homepage 24 листопада, 2016 at 19:03 -

   … [Trackback]

   […] There you will find 83387 more Infos: mil.in.ua/2010/08/03/128-2/ […]

  72. Lee Hamill 24 листопада, 2016 at 16:36 -

   Hello there, just became aware of your blog through Google, and identified that it truly is truly informative. I’m going to watch out for brussels. I’ll be grateful in the event you continue this in future. Numerous individuals is going to be benefited from your writing. Cheers!

  73. Demetrius Mika 24 листопада, 2016 at 12:00 -

   Undeniably believe that which you said. Your favorite justification appeared to be on the internet the simplest thing to be aware of. I say to you, I definitely get irked while people think about worries that they just do not know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side effect , people can take a signal. Will likely be back to get more. Thanks

  74. Doyle Oborny 24 листопада, 2016 at 11:25 -

   Hey, you used to write wonderful, but the last several posts have been kinda boring… I miss your great writings. Past few posts are just a little bit out of track! come on!

  75. headline t shirts gift code 24 листопада, 2016 at 10:58 -

   great points altogether, you simply received a logo new reader. What would you suggest about your submit that you simply made a few days ago? Any certain?

  76. moonpig gift t shirts 24 листопада, 2016 at 10:42 -

   Wow, amazing blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your website is wonderful, let alone the content!

  77. gift shop t shirts 24 листопада, 2016 at 09:23 -

   What i do not realize is if truth be told how you’re now not really a lot more smartly-favored than you might be right now. You are so intelligent. You know thus considerably in relation to this topic, made me personally consider it from a lot of varied angles. Its like men and women are not involved until it’s one thing to accomplish with Woman gaga! Your personal stuffs nice. At all times care for it up!

  78. gag gift t shirts 24 листопада, 2016 at 09:09 -

   Good ¡V I should certainly pronounce, impressed with your web site. I had no trouble navigating through all tabs and related information ended up being truly simple to do to access. I recently found what I hoped for before you know it at all. Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, web site theme . a tones way for your customer to communicate. Excellent task..

  79. kanye west t shirt amazon 24 листопада, 2016 at 08:16 -

   You actually make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be actually something that I think I would never understand. It seems too complex and very broad for me. I’m looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

  80. kanye west t shirt watch the throne 24 листопада, 2016 at 07:59 -

   Just wanna tell that this is extremely helpful, Thanks for taking your time to write this.

  81. kartu undangan pernikahan di bandung 24 листопада, 2016 at 06:56 -

   We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your site offered us with valuable information to work on. You’ve done an impressive job and our whole community will be thankful to you.

  82. kartu undangan pernikahan 24 листопада, 2016 at 06:41 -

   Nice read, I just passed this onto a colleague who was doing a little research on that. And he just bought me lunch because I found it for him smile Thus let me rephrase that: Thanks for lunch! “For most of history, Anonymous was a woman.” by Virginia Woolf.

  83. Valentin Delaplane 24 листопада, 2016 at 02:03 -

   You made several good points there. I did a search on the topic and found a good number of people will go along with with your blog.

  84. Racheal Demary 24 листопада, 2016 at 01:39 -

   Its such as you learn my thoughts! You appear to grasp a lot approximately this, such as you wrote the e book in it or something. I feel that you just could do with a few percent to drive the message house a bit, but other than that, that is wonderful blog. An excellent read. I’ll certainly be back.

  85. Graziano Campagna 23 листопада, 2016 at 21:13 -

   Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to find somebody with some original thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this website is something that is needed on the web, someone with a little originality. useful job for bringing something new to the internet!

  86. bandar bola 23 листопада, 2016 at 12:42 -

   I’ve been absent for some time, but now I remember why I used to love this website. Thanks , I¡¦ll try and check back more often. How frequently you update your website?

  87. taruhan bola 23 листопада, 2016 at 12:26 -

   I went over this internet site and I believe you have a lot of good information, saved to favorites (:.

  88. jual sexy lingerie dan bikini termurah 23 листопада, 2016 at 11:24 -

   I really appreciate this post. I have been looking everywhere for this! Thank goodness I found it on Bing. You’ve made my day! Thx again!

  89. Melony Doulani 23 листопада, 2016 at 11:19 -

   The crux of your writing while sounding reasonable in the beginning, did not really settle perfectly with me after some time. Someplace throughout the paragraphs you actually were able to make me a believer but only for a very short while. I still have got a problem with your jumps in assumptions and you would do nicely to fill in those gaps. In the event you can accomplish that, I could definitely end up being amazed.

  90. toko online lingerie sexy 23 листопада, 2016 at 11:10 -

   Real superb info can be found on web blog . “I don’t know what will be used in the next world war, but the 4th will be fought with stones.” by Albert Einstein.

  91. jual parfum garuda 23 листопада, 2016 at 10:17 -

   You made some decent points there. I did a search on the topic and found most people will agree with your site.

  92. jual parfum perangsang wanita 23 листопада, 2016 at 10:02 -

   Hey There. I found your blog using msn. This is a really well written article. I will be sure to bookmark it and come back to read more of your useful info. Thanks for the post. I will definitely return.

  93. inspirasi hidup 23 листопада, 2016 at 09:05 -

   of course like your website but you need to test the spelling on several of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I to find it very troublesome to inform the truth on the other hand I will definitely come again again.

  94. pengembangan diri 23 листопада, 2016 at 08:48 -

   As soon as I detected this website I went on reddit to share some of the love with them.

  95. daftar judi casino online 23 листопада, 2016 at 07:52 -

   Excellent goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you are just too magnificent. I really like what you’ve acquired here, certainly like what you’re saying and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still care for to keep it wise. I can not wait to read far more from you. This is really a wonderful site.

  96. judi casino live 23 листопада, 2016 at 07:37 -

   I really appreciate this post. I’ve been looking everywhere for this! Thank goodness I found it on Bing. You’ve made my day! Thx again!

  97. toyota semarang 2016 23 листопада, 2016 at 06:45 -

   Great post and right to the point. I don’t know if this is actually the best place to ask but do you folks have any thoughts on where to hire some professional writers? Thanks :)

  98. Wow! Thank you! I continuously wanted to write on my website something like that. Can I take a part of your post to my website?

  99. Graziano Campagna 23 листопада, 2016 at 06:16 -

   very nice post, i certainly love this website, keep on it

  100. Salley Leventer 23 листопада, 2016 at 06:12 -

   F*ckin’ tremendous issues here. I am very happy to see your post. Thanks so much and i’m having a look ahead to touch you. Will you kindly drop me a mail?

  101. Kayla Puerto 22 листопада, 2016 at 23:53 -

   Hmm it looks like your website ate my first comment (it was super long) so I guess I’ll just sum it up what I had written and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I as well am an aspiring blog blogger but I’m still new to the whole thing. Do you have any tips and hints for first-time blog writers? I’d certainly appreciate it.

  102. Graziano Campagna 22 листопада, 2016 at 23:35 -

   After study a few of the blog posts on your website now, and I truly like your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and will be checking back soon. Pls check out my web site as well and let me know what you think.

  103. Gregg Riopelle 22 листопада, 2016 at 18:15 -

   Thanks for every other informative website. Where else may just I am getting that type of information written in such a perfect manner? I’ve a venture that I’m just now running on, and I’ve been at the glance out for such information.

  104. Laure Tolle 22 листопада, 2016 at 12:25 -

   Great post. I was checking continuously this blog and I am impressed! Extremely useful information specially the ultimate section :) I deal with such information much. I was seeking this particular info for a very lengthy time. Thanks and best of luck.

  105. Britney Quear 22 листопада, 2016 at 12:13 -

   Je vous conseille MEILLEUR CREDIT si vous recherchez un crédit, un financement, un investissement sérieux, rapide et sans aucun frais, visitez leur site ( http://www.meilleur-credit.net )

  106. taruhan bola 22 листопада, 2016 at 11:48 -

   As I web site possessor I believe the content matter here is rattling excellent , appreciate it for your hard work. You should keep it up forever! Good Luck.

  107. judi bola adalah 22 листопада, 2016 at 11:32 -

   Simply a smiling visitant here to share the love (:, btw great layout.

  108. harry potter casesl 22 листопада, 2016 at 10:33 -

   Excellent read, I just passed this onto a friend who was doing a little research on that. And he just bought me lunch because I found it for him smile So let me rephrase that: Thank you for lunch! “But O the truth, the truth. The many eyes That look on it The diverse things they see.” by George Meredith.

  109. final fantasy 7 iphone cases 22 листопада, 2016 at 10:15 -

   It¡¦s actually a cool and useful piece of information. I am glad that you shared this helpful info with us. Please stay us up to date like this. Thanks for sharing.

  110. agen domino bri 22 листопада, 2016 at 09:19 -

   I intended to compose you that very small word to thank you very much over again about the incredible knowledge you have featured at this time. It is really pretty generous with people like you to deliver easily all that a number of us could have supplied as an electronic book to make some profit for themselves, notably considering that you could have done it in the event you wanted. The inspiring ideas likewise worked to become great way to be aware that other people online have similar eagerness like mine to see more and more with regards to this problem. I’m certain there are a lot more pleasant periods in the future for individuals that discover your site.

  111. agen domino gaple 22 листопада, 2016 at 09:03 -

   I have been exploring for a bit for any high quality articles or blog posts in this kind of space . Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this website. Studying this information So i am satisfied to exhibit that I have a very good uncanny feeling I found out just what I needed. I most indubitably will make sure to do not omit this web site and provides it a look regularly.

  112. disney christmas 22 листопада, 2016 at 08:12 -

   I really enjoy reading on this internet site , it has got fantastic posts . “Beauty in things exist in the mind which contemplates them.” by David Hume.

  113. christmas sweaters with lights 22 листопада, 2016 at 07:59 -

   Just wanna comment on few general things, The website design is perfect, the content material is really good : D.

  114. harga aura glow cream asli 22 листопада, 2016 at 07:03 -

   Thanks for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do some research on this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more from this post. I am very glad to see such great info being shared freely out there.

  115. cream aura glow yang asli 22 листопада, 2016 at 06:47 -

   I get pleasure from, result in I discovered exactly what I was taking a look for. You have ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

  116. konsultan iso surabaya 22 листопада, 2016 at 05:28 -

   hello!,I love your writing very so much! share we communicate more approximately your article on AOL? I require an expert on this house to resolve my problem. Maybe that is you! Having a look ahead to look you.

  117. Woodrow Schildt 22 листопада, 2016 at 05:16 -

   White wine is highly known for obtaining really sensual and classy alcoholic drink. It truly is mainly accessible in yellow or golden color. White wine is widely appreciated all across the continents because of its delicious flavour. 1 can anytime pair white wine with white meat so as to produce a light meal looks delicious. But, to support all you starters for greater wine merging we’ve organized this white wine chef for starters.

  118. perusahaan jasa konsultan iso 22 листопада, 2016 at 05:11 -

   I see something truly interesting about your weblog so I saved to bookmarks .

  119. Beulah Driesbach 22 листопада, 2016 at 01:36 -

   I love what you guys are usually up too. This sort of clever work and coverage! Keep up the very good works guys I’ve added you guys to blogroll.

  120. Electrical meter repair 22 листопада, 2016 at 00:06 -

   There is clearly a bundle to know about this. I feel you made certain nice points in features also.

  121. nutrisi ternak sapi 21 листопада, 2016 at 22:00 -

   I truly appreciate this post. I’ve been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You have made my day! Thanks again!

  122. Bernardo Conatser 21 листопада, 2016 at 20:24 -

   Good post. I study something tougher on different blogs everyday. It’ll at all times be stimulating to learn content from different writers and apply a little something from their store. I’d choose to make use of some with the content material on my weblog whether or not you don’t mind. Natually I’ll offer you a link in your net blog. Thanks for sharing.

  123. What Size Boxing Gloves Should A Woman Get 21 листопада, 2016 at 17:35 -

   I’m usually to blogging and i really appreciate your content. The article has actually peaks my interest. I am going to bookmark your web site and maintain checking for brand spanking new information.

  124. Celestine Franceschi 21 листопада, 2016 at 14:51 -

   It is the best time to make a few plans for the future and it is time to be happy. I’ve read this put up and if I could I want to counsel you some attention-grabbing things or advice. Perhaps you can write subsequent articles regarding this article. I wish to learn even more things approximately it!

  125. Jesusita Piros 21 листопада, 2016 at 07:53 -

   I advise you MEILLEUR Credit if you are looking for a credit, a financing, an investment or a SERIOUS loan and WITHOUT ANY FEES in advance. ( contact@meilleur-credit.net )

  126. What Size Boxing Gloves Should A Woman Get 21 листопада, 2016 at 02:35 -

   Hello! I’ve been following your weblog for a long time now and finally got the courage to go ahead and give you a shout out from Huffman Tx! Just wanted to tell you keep up the fantastic work!

  127. Coralie Faunce 20 листопада, 2016 at 23:58 -

   There are truly a complete lot of information that way to take into account. This is certainly a point that is great bring up. We offer the feelings above as basic inspiration but clearly you’ll find concerns just like the people you raise up the spot where the most crucial thing is likely to be employed in sincere good faith. I wear?t know if guidelines bring surfaced around such things as that, but I am sure that your job is clearly recognized as a fair game. Both boys and girls have the effects of simply a moment?s pleasure, for the remainder of their unique schedules.

  128. online shooter free play 20 листопада, 2016 at 22:43 -

   Je pense que c’est l’erreur. Je peux prouver.
   online game shooter http://rexuiz.top/

  129. Josette Stokes 20 листопада, 2016 at 18:17 -

   Hi! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came to check it out. I’m definitely loving the information. I’m bookmarking and will be tweeting this to my followers! Terrific blog and amazing design.

  130. Luke Lyall 20 листопада, 2016 at 08:03 -

   Meilleur Crédit reste votre meilleur choix pour un crédit, un financement, un investissement ou un prêt SERIEUX et SANS AUCUN FRAIS à l’avance. ( contact@meilleur-credit.net )

  131. Reyes Seawright 19 листопада, 2016 at 18:50 -

   This actually answered my problem, thank you!

  132. christmas cloth 19 листопада, 2016 at 09:25 -

   Hello, you used to write fantastic, but the last several posts have been kinda boring¡K I miss your tremendous writings. Past few posts are just a bit out of track! come on!

  133. kids funny cartoon 19 листопада, 2016 at 09:10 -

   I’m extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you modify it yourself? Anyway keep up the excellent quality writing, it is rare to see a great blog like this one these days..

  134. karangan bunga 19 листопада, 2016 at 08:02 -

   It is truly a nice and helpful piece of info. I’m happy that you just shared this useful information with us. Please keep us informed like this. Thank you for sharing.

  135. karangan bunga 19 листопада, 2016 at 07:48 -

   Thank you for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do a little research on this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more from this post. I am very glad to see such wonderful information being shared freely out there.

  136. Can I use Joomla to update a purely HTML coded website (I mean a website that is not designed using Joomla) ?

  137. harry potter gift 19 листопада, 2016 at 07:02 -

   Keep up the excellent piece of work, I read few posts on this website and I conceive that your web blog is real interesting and contains circles of good information.

  138. harry potter gift 19 листопада, 2016 at 06:49 -

   Fantastic beat ! I wish to apprentice while you amend your web site, how could i subscribe for a blog website? The account aided me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast offered bright clear idea

  139. Bryant Berulie 19 листопада, 2016 at 04:15 -

   Thank you, I’ve just been searching for data about this topic for a while and yours is the greatest I’ve discovered till now. But, what in regards to the conclusion? Are you certain concerning the supply?

  140. makanan 18 листопада, 2016 at 20:32 -

   You really make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be really something which I think I would never understand. It seems too complex and extremely broad for me. I’m looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

  141. makanan ringan 18 листопада, 2016 at 20:17 -

   Wonderful work! This is the type of information that are meant to be shared across the web. Shame on the seek engines for now not positioning this publish higher! Come on over and visit my site . Thanks =)

  142. 4life transfer factor 18 листопада, 2016 at 11:38 -

   Just desire to say your article is as astonishing. The clarity in your post is just spectacular and i can assume you are an expert on this subject. Fine with your permission let me to grab your feed to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please carry on the gratifying work.

  143. harga 4life transfer factor testimonials 18 листопада, 2016 at 11:24 -

   I dugg some of you post as I thought they were very beneficial invaluable

  144. sbobet online live casino 18 листопада, 2016 at 08:13 -

   Some genuinely select articles on this internet site , saved to bookmarks .

  145. sbobet online casino hiring 18 листопада, 2016 at 08:00 -

   Magnificent website. A lot of helpful information here. I¡¦m sending it to some friends ans additionally sharing in delicious. And naturally, thank you to your sweat!

  146. Clemente Telles 18 листопада, 2016 at 07:01 -

   I am extremely inspired with your writing skills and also with the structure in your blog. Is that this a paid topic or did you modify it yourself? Anyway keep up the excellent high quality writing, it’s uncommon to see a nice blog like this one today..

  147. villa di ciater ada kolam air panas 18 листопада, 2016 at 06:07 -

   hello there and thank you for your info – I have certainly picked up something new from right here. I did however expertise a few technical points using this web site, since I experienced to reload the site lots of times previous to I could get it to load correctly. I had been wondering if your web host is OK? Not that I’m complaining, but slow loading instances times will sometimes affect your placement in google and can damage your quality score if advertising and marketing with Adwords. Well I’m adding this RSS to my email and can look out for much more of your respective interesting content. Ensure that you update this again very soon..

  148. villa di ciater ada kolam air panas 18 листопада, 2016 at 05:54 -

   Thank you a lot for giving everyone an extraordinarily splendid possiblity to read critical reviews from this blog. It is often very useful and also jam-packed with amusement for me personally and my office fellow workers to visit the blog really 3 times a week to read the latest secrets you have got. And of course, I am just certainly pleased with your wonderful knowledge you give. Some 1 facts in this article are unquestionably the most efficient I’ve ever had.

  149. rental mobil cirebon terbaru 18 листопада, 2016 at 05:10 -

   Perfectly pent subject material, regards for entropy. “Life is God’s novel. Let him write it.” by Isaac Bashevis Singer.

  150. sewa mobil cirebon 18 листопада, 2016 at 04:57 -

   You are a very bright person!

  151. Tammie Friberg 17 листопада, 2016 at 23:12 -

   Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point. You clearly know what youre talking about, why throw away your intelligence on just posting videos to your weblog when you could be giving us something informative to read?

  152. Lyman Tamas 17 листопада, 2016 at 18:01 -

   Whats up! I just want to give a huge thumbs up for the nice info you may have here on this post. I might be coming again to your blog for more soon.

  153. how to cure allergic asthma naturally 17 листопада, 2016 at 11:03 -

   A person necessarily help to make severely articles I would state. This is the first time I frequented your web page and thus far? I amazed with the analysis you made to make this actual submit incredible. Excellent process!

  154. Sebrina Wirtzfeld 17 листопада, 2016 at 10:06 -

   Erfahrenen mehrere schlechte finanzielle Erfahrung zu haben, rate ich Ihnen beste Kredit Kredit für die schnelle, ernst und ohne Gebühr im Voraus zu kontaktieren. ( http://www.meilleur-credit.net )

  155. ceme online info 17 листопада, 2016 at 10:01 -

   I am not certain where you’re getting your info, however great topic. I needs to spend a while finding out much more or working out more. Thanks for magnificent info I used to be in search of this info for my mission.

  156. download bokep pelajar 17 листопада, 2016 at 09:00 -

   Attractive section of content. I just stumbled upon your web site and in accession capital to assert that I acquire in fact enjoyed account your blog posts. Anyway I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly.

  157. panggung inspirasi dompet dhuafa 17 листопада, 2016 at 07:49 -

   I have not checked in here for a while because I thought it was getting boring, but the last several posts are good quality so I guess I’ll add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend :)

  158. harga acp seven terpasang 2015 17 листопада, 2016 at 06:45 -

   Great blog here! Also your web site loads up fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site loaded up as fast as yours lol

  159. Kim Cessna 17 листопада, 2016 at 05:38 -

   What’s Happening i am new to this, I stumbled upon this I have found It absolutely helpful and it has aided me out loads. I hope to contribute & assist other users like its helped me. Great job.

  160. bahaya rokok elektrik vapor untuk kesehatan 17 листопада, 2016 at 05:38 -

   I’m still learning from you, as I’m improving myself. I absolutely enjoy reading all that is written on your website.Keep the posts coming. I loved it!

  161. Event Emcee Services 17 листопада, 2016 at 05:17 -

   I’m typically to blogging and i actually recognize your content. The article has actually peaks my interest. I’m going to bookmark your site and hold checking for brand spanking new information.

  162. Laraine Buhmann 17 листопада, 2016 at 03:08 -

   Thanks , I have lately been searching for information approximately this subject for a long time and yours may be the finest I’ve discovered till now. But, what about the conclusion? Are you certain concerning the source?

  163. Benny Tschache 16 листопада, 2016 at 11:31 -

   whoah this blog is wonderful i love reading your articles. Keep up the good paintings! You recognize, many persons are searching around for this information, you can help them greatly.

  164. permainan judi online 16 листопада, 2016 at 10:07 -

   Very interesting topic , appreciate it for posting . “Time flies like an arrow. Fruit flies like a banana.” by Lisa Grossman.

  165. calls girls in delhi 16 листопада, 2016 at 09:39 -

   Hey very nice web site!! Man .. Beautiful .. Amazing .. I will bookmark your site and take the feeds also…I am happy to find numerous useful info here in the post, we need work out more techniques in this regard, thanks for sharing. . . . . .

  166. nonton film online warkop dki 16 листопада, 2016 at 06:19 -

   Well I really enjoyed studying it. This information provided by you is very practical for correct planning.

  167. Colin Leny 16 листопада, 2016 at 03:59 -

   Youre so cool! I dont suppose Ive learn something like this before. So nice to find any person with some authentic thoughts on this subject. realy thank you for beginning this up. this web site is something that’s needed on the internet, someone with slightly originality. helpful job for bringing one thing new to the web!

  168. Travis Ruffini 15 листопада, 2016 at 22:33 -

   At this time it sounds like BlogEngine is the best blogging platform out there right now. (from what I’ve read) Is that what you are using on your blog?

  169. Moises Mckale 15 листопада, 2016 at 18:32 -

   I’ve been absent for a while, but now I remember why I used to love this web site. Thanks , I will try and check back more often. How frequently you update your website?

  170. pallet bookshelves 15 листопада, 2016 at 18:11 -

   Thank you for the sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do some research about this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more from this post. I’m very glad to see such wonderful info being shared freely out there.

  171. sbobet casino rolet 15 листопада, 2016 at 07:03 -

   I¡¦ve recently started a site, the info you offer on this website has helped me greatly. Thank you for all of your time & work.

  172. paket wisata bhakti alam 15 листопада, 2016 at 05:52 -

   I take pleasure in, result in I found exactly what I used to be taking a look for. You have ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

  173. jasa backlink toko online 15 листопада, 2016 at 02:27 -

   Helpful information. Fortunate me I found your web site by chance, and I am stunned why this twist of fate didn’t happened earlier! I bookmarked it.

  174. pallet dvd shelves 14 листопада, 2016 at 05:27 -

   I have been surfing on-line more than three hours as of late, but I never found any attention-grabbing article like yours. It is lovely price sufficient for me. In my opinion, if all web owners and bloggers made excellent content material as you probably did, the web might be a lot more useful than ever before.

  175. chatwal 13 листопада, 2016 at 21:10 -

   You’re so cool! I don’t think I’ve truly understand in something like this already. So wonderful to get another character having a few unique thoughts on this issue. Seriously.. thanks for opening this specific up. That website is something which is required on the internet, a person having a tiny originality!

  176. Darrin Nikaido 13 листопада, 2016 at 17:42 -

   Thanks for sharing excellent informations. Your website is so cool. I’m impressed by the details that you have on this website. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked this website page, will come back for more articles. You, my pal, ROCK! I found simply the information I already searched everywhere and simply could not come across. What a perfect website.

  177. tanie botki na obcasie 13 листопада, 2016 at 16:59 -

   Aw, it was an incredibly good article. Finding any time and precise effort to make a excellent article… however what can I tell… I procrastinate a whole lot and never manage to get something done.

  178. Temple Lanz 13 листопада, 2016 at 12:39 -

   I have been absent for a while, but now I remember why I used to love this website. Thank you, I will try and check back more often. How frequently you update your website?

  179. quote tank tops 13 листопада, 2016 at 08:17 -

   I’ve read several just right stuff here. Certainly value bookmarking for revisiting. I surprise how a lot attempt you put to make this sort of great informative website.

  180. Nicolas Heney 13 листопада, 2016 at 05:29 -

   Do you have a spam issue on this site; I also am a blogger, and I was wondering your situation; we have created some nice methods and we are looking to swap strategies with others, why not shoot me an email if interested.

  181. Selina Fauver 13 листопада, 2016 at 00:06 -

   whoah this blog is fantastic i love reading your posts. Keep up the good work! You know, lots of people are searching around for this info, you can help them greatly.

  182. play shooter 13 листопада, 2016 at 00:02 -

   Its really a great and helpful piece of information. I am glad that you shared this helpful information with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.
   online free shooting games http://rexuiz.top/

  183. tas branded mangga dua 12 листопада, 2016 at 08:47 -

   I’m still learning from you, as I’m improving myself. I absolutely enjoy reading everything that is written on your website.Keep the stories coming. I liked it!

  184. judi bola 12 листопада, 2016 at 05:43 -

   I believe this internet site contains some rattling fantastic info for everyone. “To be able to be caught up into the world of thought — that is being educated.” by Edith Hamilton.

  185. Mariana Breunig 12 листопада, 2016 at 02:46 -

   Hiya, I’m really glad I’ve found this information. Nowadays bloggers publish only about gossips and web and this is actually frustrating. A good web site with exciting content, that is what I need. Thanks for keeping this website, I will be visiting it. Do you do newsletters? Can’t find it.

  186. Classie Goldhaber 11 листопада, 2016 at 21:42 -

   Heya i’m for the first time here. I came across this board and I find It truly useful & it helped me out much. I hope to give something back and aid others like you helped me.

  187. kozaki damskie 11 листопада, 2016 at 21:21 -

   I like looking through a post that could create men and women feel. Likewise, thanks for letting us to comment!

  188. buty zimowe damskie 2016 11 листопада, 2016 at 12:56 -

   Hi! I simply need to offer a good thumbs up for your excellent information you have here with this article. I will be returning near your own website for new quickly.

  189. judi bola 11 листопада, 2016 at 12:39 -

   Absolutely indited articles, Really enjoyed reading.

  190. sbobet online 11 листопада, 2016 at 08:38 -

   I’m extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you modify it yourself? Either way keep up the nice quality writing, it is rare to see a nice blog like this one today..

  191. Gennie Hanf 11 листопада, 2016 at 02:00 -

   Wow, amazing blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your website is wonderful, let alone the content!

  192. Scot Puebla 10 листопада, 2016 at 21:05 -

   You are so cool! I do not assume Ive read things in this way earlier. Therefore great to track down a person with some original ideas on this topic. realy thank you so much for beginning this right up. this website is a thing that is required on the web, some body with a originality that is little. useful tasks for taking something totally new on the websites!

  193. christmas vacation t shirt amazon 10 листопада, 2016 at 20:04 -

   You have brought up a very good points , thanks for the post.

  194. judi poker online untuk android 10 листопада, 2016 at 07:37 -

   Enjoyed examining this, very good stuff, regards . “Hereafter, in a better world than this, I shall desire more love and knowledge of you.” by William Shakespeare.

  195. Ilana Szczepaniak 10 листопада, 2016 at 02:55 -

   I’m extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you customize it yourself? Either way keep up the excellent quality writing, it’s rare to see a nice blog like this one these days..

  196. Bruce Sagan 9 листопада, 2016 at 22:08 -

   Very well written article. It will be supportive to anybody who usess it, as well as me. Keep up the good work – looking forward to more posts.

  197. Joesph Cava 9 листопада, 2016 at 05:35 -

   of course like your web site but you have to test the spelling on quite a few of your posts. Several of them are rife with spelling issues and I to find it very troublesome to tell the reality then again I will certainly come back again.

  198. Brock Canedo 8 листопада, 2016 at 23:51 -

   whoah this blog is excellent i love reading your posts. Keep up the good work! You know, a lot of people are looking around for this info, you could aid them greatly.

  199. I have a blog on a custom domain and I only want my Family to be able to see it using a Password using Google’s Blogger!.

  200. Richard Soqui 8 листопада, 2016 at 14:06 -

   Having experienced a terrible financial situation, I met with a financial institution that is not operating as a bank, and that gave me a quick and without credit aucunf fees in advance. Meilleur Credit ( http://www.meilleur-credit.net )

  201. bandar bola 8 листопада, 2016 at 12:23 -

   Hello there, I discovered your web site by the use of Google even as searching for a related topic, your web site got here up, it looks good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

  202. agen judi bola cacing naga 8 листопада, 2016 at 05:42 -

   Great site. Lots of useful info here. I am sending it to some pals ans additionally sharing in delicious. And naturally, thanks for your effort!

  203. Alana Rehfeld 8 листопада, 2016 at 01:56 -

   whoah this blog is excellent i love reading your articles. Keep up the good work! You know, many people are hunting around for this information, you can help them greatly.

  204. Smart Balance Wheel 7 листопада, 2016 at 16:25 -

   omg glance at these, I like Smart Balance Wheel was my reaction when i viewed them while in the mall.A few days later on the ups male left a box for me,when i came property and observed the box she instructed me MERRY Xmas. I love them.

  205. Dee Rast 7 листопада, 2016 at 14:56 -

   MEILLEUR CREDIT is the best choice if you are looking for a credit, a loan, a quick funding and especially WITHOUT CHARGE ahead, visit their website: http://www.meilleur-credit.net

  206. miriamSt 7 листопада, 2016 at 13:42 -

   Bravo, hai visitato una splendida idea
   miriamSt

  207. agen judi bola cacing naga 7 листопада, 2016 at 12:27 -

   It¡¦s actually a cool and helpful piece of information. I am glad that you simply shared this helpful information with us. Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.

  208. shooter video games 7 листопада, 2016 at 11:08 -

   La ringrazio per una spiegazione.
   online shooting http://rexuiz.top/

  209. agen judi bola master 88 7 листопада, 2016 at 11:08 -

   Great web site. Lots of helpful info here. I am sending it to several pals ans additionally sharing in delicious. And certainly, thank you for your sweat!

  210. Stephen Peightell 7 листопада, 2016 at 08:27 -

   MEILLEUR CREDIT is the best choice if you are looking for a credit, a loan, a quick funding and especially WITHOUT CHARGE ahead, visit their website: http://www.meilleur-credit.net

  211. Merry Hynek 7 листопада, 2016 at 03:40 -

   MEILLEUR CREDIT reste le meilleur choix si vous recherchez un crédit, un prêt, un financement rapide et surtout SANS AUCUN FRAIS à l’avance, visitez leur site web : http://www.meilleur-credit.net

  212. ugly christmas sweatshirt kit 6 листопада, 2016 at 14:49 -

   You can definitely see your skills in the paintings you write. The world hopes for even more passionate writers such as you who aren’t afraid to say how they believe. At all times go after your heart. “No man should marry until he has studied anatomy and dissected at least one woman.” by Honore’ de Balzac.

  213. christmas jumper custom 6 листопада, 2016 at 13:41 -

   As I website possessor I believe the content material here is rattling great , appreciate it for your efforts. You should keep it up forever! Good Luck.

  214. agen sbobet 6 листопада, 2016 at 10:03 -

   You have brought up a very fantastic details , regards for the post.

  215. prediksi agen judi bola argentina vs bosnia 6 листопада, 2016 at 08:55 -

   Very efficiently written story. It will be helpful to anybody who employess it, including me. Keep doing what you are doing – can’r wait to read more posts.

  216. Many Teaff 5 листопада, 2016 at 16:16 -

   Si vous recherchez un crédit, un prêt, un financement rapide et sérieux et surtout sans AUCUN FRAIS à l’avance, MEILLEUR CREDIT reste la meilleure solution. Prenez vite contact avec eux ( http://www.meilleur-credit.net )

  217. call girls in new delhi 5 листопада, 2016 at 09:54 -

   Thanks for all of your hard work on this web page. Debby take interest in engaging in research and it is easy to see why. A number of us hear all of the dynamic form you make very helpful ideas through your blog and therefore strongly encourage contribution from other people on that issue then my princess has always been being taught a lot of things. Take pleasure in the remaining portion of the year. You’re the one performing a brilliant job.

  218. www 4 листопада, 2016 at 20:14 -

   we need more blogs just like this one in this

  219. local search engine optimization Austin 4 листопада, 2016 at 19:18 -

   your style of writting is very refreshing

  220. dyanteSt 4 листопада, 2016 at 02:11 -

   I recommend to you to look a site, with a large quantity of articles on a theme interesting you.
   dyanteSt

  221. female escort services in delhi 3 листопада, 2016 at 12:53 -

   I do agree with all the ideas you’ve presented in your post. They are very convincing and will definitely work. Still, the posts are too short for starters. Could you please extend them a little from next time? Thanks for the post.

  222. hua hin houses for sale 3 листопада, 2016 at 11:53 -

   This is a fantastic opportunity to puchase a property in one of Hua Hin’s nicest locations, the property is close to one of Hua Hin’s best golf courses, Palm Hills.

  223. Anxiety Symptoms 3 листопада, 2016 at 11:28 -

   The traditional remedies for acne use various herbs in a facial steam. One of these is a mixture of chickweed, elderflower and marigold which are used in equal parts. Thought to be curative also is agrimony which is applied externally. Another cure involves spreading sulphur ointment over the spot. There are a lot of abrasive substances to remove blackheads on sale nowadays but an old trick is applying a watch key over the unwanted blackhead and pressing.

  224. Aquagym Bordeaux 3 листопада, 2016 at 10:57 -

   Où trouver un vendeur de batterie d’ordinateur portable à Bordeaux Aqualigne

  225. Weston Melino 3 листопада, 2016 at 01:36 -

   MEILLEUR CREDIT reste le meilleur choix si vous recherchez un crédit, un financement, un investissement sérieux et sans AUCUN FRAIS à l’avance. ( http://www.meilleur-credit.net )

  226. go to this site 1 листопада, 2016 at 01:32 -

   I just want to mention I am all new to blogs and seriously enjoyed this website. Very likely I’m want to bookmark your blog post . You really come with impressive article content. Thanks for sharing with us your blog.

  227. soon you will know 28 жовтня, 2016 at 20:34 -

   we need more blogs just like this one in this

  228. search engine consultants 26 жовтня, 2016 at 23:59 -

   great tips in the post thanks for the information

  229. Hunter Armendarez 19 жовтня, 2016 at 20:15 -

   2. Hope to see more of your work soon.

  230. prestamos rapidos online 17 жовтня, 2016 at 17:34 -

   Wonderful items from you, man. I have be aware your stuff previous to and you are just too fantastic. I really like what you have received right here, certainly like what you’re stating and the best way in which you are saying it. You are making it enjoyable and you continue to care for to stay it wise. I can’t wait to learn far more from you. That is actually a wonderful web site.

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: