ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗВЕДЕННЯ НА РАНОК 12.10.2018

Ситуація навколо України:

Операція об’єднаних сил:

Впродовж минулої доби, 11 жовтня, ситуація в районі проведення операції залишалася цілком контрольованою Об’єднаними силами. Окупанти 27 разів відкривали вогонь по позиціях наших військ. Під час обстрілів озброєння, заборонене Мінськими домовленостями, було застосовано 10 разів. Протягом минулої доби ворог здійснював обстріли наших позицій в районі населених пунктів Кримське, Новозванівка, Троїцьке, Луганське, Світлодарськ, Красногорівка, Мар’їнка, Чермалик, Павлопіль, Гнутове, Водяне, Лебединське та Широкине. Втрат серед особового складу Об’єднаних сил немає.

За даними розвідки, двох бойовиків російсько-окупаційних військ минулої доби знищено та шість поранено.

Щодо  розміщення ядерної зброї РФ на тимчасово окупованих територіях АР Крим:
Представники України заявили в ООН про розміщення Росією в окупованому Криму ядерної зброї. Про це повідомляє прес-служба Постійного представництва України в ООН.
Делегати від України в ООН впевнені, що Росія продовжує посилювати військовий контингент і мілітаризувати Крим.

 Щодо затвердження порядку застосування зброї в ЗСУ:

11.10.2018 Кабінет Міністрів України затвердив порядок застосування зброї у ЗС України для забезпечення національної безпеки і оборони держави, як у мирний час, так і в умовах воєнного часу.  Заступник начальника управління центрального науково-дослідного інституту ЗСУ В.Шидлюк заявив: “Порядок застосування зброї у ЗСУ для відсічі агресії був розроблений на заміну порядку застосування зброї в Антитерористичній операції. Під час АТО застосування зброї військовими мало низку обмежень. Новий порядок — дещо розширений”.

 Щодо заяви представника НАТО в Україні Барбори Маронкової:

11.10.2018 директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Б.Маронкова заявила, що НАТО чинить опір дезінформації РФ і спробам налаштувати мешканців Західної Європи проти українців і підірвати віру в НАТО і ЄС, але при цьому не відповідає пропагандою на пропаганду.

Пряма мова: “Ми добре знаємо, які цілі у РФ. Вони полягають в тому, щоб підірвати віру в нашу організацію і в демократичні принципи, за якими живуть всі країни-члени. НАТО не відповідає фейком на фейк, а відстоює правду і факти. Для спростування російської дезінформації створено відразу кілька проектів.”

Тимчасово окуповані території.

АР Крим:

Щодо проведення обшуків активістів Кримськотатарського національного руху:

11.10.2018 учасник одиночних пікетів в АРК Е.Ельдар повідомив на своїй  сторінці в Фейсбук про обшук будівлі активіста Кримськотатарського національного руху А.Кроша, який, за даними правоохоронців РФ, здає приміщення робочим, що здійснюють будівництво автошляху “Таврида” (Керч-Сімферополь-Севастополь). За даними активіста, обшук проводиться “у зв’язку з боротьбою з нелегальною міграцією”.

Припинено незаконну подачу сировини з материкової України на кримські заводи:

Представництво президента України в Криму спільно з СБУ припинили незаконну подачу сировини з материкової частини України на підприємства, які розташовані в окупованому Криму. Про це повідомив заступник постійного представника президента України в АРК Ізет Гданов,

Пряма мова: “Насосна станція, що розташована на материковій частині України між центральним Сивашом і західним. Вона закачує на західний Сиваш воду. Вода із Сиваша, це ропа, є сировиною для “Бромного заводу” і “Содового заводу”.

Електроенергія для роботи насосів йшла з території окупованого Криму.

Луганська та Донецка область:

Щодо дій РФ на морських комунікаціях в Азовському морі та реакції представників ЕС:

Агресивні дії Росії в Азовському морі та нарощування її військової присутності у цьому регіоні є підставою для нових санкцій проти РФ з боку Європейського Союзу. Таке переконання  11 жовтня, висловила євродепутат від Німеччини Ребекка Хармс під час дискусії в ході засідання Комітету Європарламенту з питань безпеки й оборони.

Пряма мова: “На цей час європейська реакція на агресію Росії в Азовському морі не є достатньою. Мені дійсно хотілося б знати, яким чином в Службі зовнішніх дій та у НАТО йде обговорення цього питання і шляхів реагування. Безумовно, все це є приводом для нових санкцій. Якщо такі дії Росії не матимуть жодних наслідків, то як ми можемо надалі зупиняти її агресію та агресивну тактику”.

Вона також висловилася за більш чітку позицію Заходу на рішення Верховної Ради України щодо внесення змін у Конституцію та відкриття перспективи членства України в НАТО.

Щодо референдуму в ОРДЛО:

Російська ідея щодо проведення референдуму “про статус Донбасу” суперечить Конституції України і Мінським угодами.  Про це заявив спеціальний представник США з питань України Курт Волкер на брифінгу в Брюсселі 11.10.2018.

Пряма мова: “США відкидають ініціативу про референдум. Немає жодних правових підстав для цього в Конституції України і Мінських угодах”.

Військова сфера:

Щодо відпрацювання елементів “покладки на грунт” депч пр.636.3 шифр “Варшавянка” Б-265 “Краснодар”:

10.10.2018 відповідно до плану бойової підготовки  екіпаж депч Б-265 “Краснодар” (4 обрпч, Новоросійськ) ЧФ ПдВО ЗС РФ відпрацював елементи “покладки на грунт” в морському полігоні бойової підготовки. В ході тренування депч ліг на грунт на глибині 20 м, протягом двох годин був повністю знеструмлений, діяльність екіпажу була припинена, вахтова служба підтримувалася мінімальним числом військовослужбовців.

Щодо призовної кампанії “Осінь-2018” на ТОТ АРК:

11.10.2018 за даними прес-служби ПдВО ЗС РФ  в ході осіннього призову з території АРК до лав ЗС РФ буде призвано на військову службу близько 2,8 тис. чол.

Довідково: Згідно ст. 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни,  забороняється проводити на окупованій території призов до армії, що окупувала цю територію. Конвенція забороняє і пропаганду військового призову на окупованих територіях. Під заборону підпадає як контрактна, так і строкова служба.

Щодо підсумкової перевірки 42 мсд 58 ЗВА ПдВО ЗС РФ:

11.10.2018 підрозділи 42 мсд 58 ЗВА ПдВО ЗС РФ (Чеченська Республіка, Ханкала) в рамках підсумкової перевірки за 2018 навчальний рік проводять контрольні заняття на полігонах Альпійський, Калиновський і Гвардієць (Чеченська Республіка).

Склад учасників: близько 3 тис. осіб.

Світові новини:

Щодо перспективи припинення участі РФ в статутних органах ПАРЄ:

11.10.2018 Генеpaльний секpетap Paди Євpопи Т.Яглaнд заявив, “якщо PФ не відновить плaтежі у бюджет PЄ у 2019 pоці, її учaсть в стaтутних оpгaнaх буде пpипиненa”.

Пряма мова: “Стaтут дозволяє нaклaдaти додaткові сaнкції нa деpжaву, якa не плaтить членські внески. У цьому paзі Комітет міністpів (виконaвчий оpгaн Paди Євpопи, КМPЄ) може пpипинити учaсть PФ у pоботі ПAPЄ тa сaмого КМPЄ. Стaтут дозволяє нaклaдaти додaткові сaнкції нa деpжaву, якa не плaтить членські внески.

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Довідково: 09.10.2018 ПАРЄ  не зібрала голосів для зміни сaнкційних пpaвил зapaди PФ і відклaлa виpішення цього питaння нa 2019 рік. Генсекретар ПАРЄ Т.Яглaнд впеpше публічно пpипустив, що внaслідок конфлікту PФ може взaгaлі зaлишити оpгaнізaцію; досі генсек кaтегоpично виключaв тaку можливість. У PФ pозкpитикувaли pішення ПАРЄ відклaсти голосувaння зa зміну сaнкційних пpaвил в інтеpесaх РФ та нaзвaли ПAPЄ недієздaтною і pусофобською.

Щодо обмеження владою РФ соціальних виплат:

10.10.2018 комісія законопроектної діяльності уряду РФ схвалила законопроект, який дозволить відмовляти в отриманні материнського капіталу сім’ям, які мають намір придбати з його допомогою “житлове приміщення, визнане непридатним для проживання”. Таким чином влада вирішила посилити правила використання материнського капіталу на поліпшення житлових умов. Нововведення може обмежити можливості тих, хто просто прагне розширити житлову площу (нехай і в старому будинку), не оформлюючи при цьому іпотеку. За даними Пенсійного фонду РФ, левова частка одержувачів (91%) витрачає його на придбання житла. Однак тепер буде додатковий привід позбавити сім’ї цієї суми, якщо ті вирішили купити житлову площу, що на думку чиновників вважається непридатною для житла. В цю категорію потраплять будинки в сільській місцевості або багатоквартирні споруди початку і середини 20 століття.

У РФ сім’ї з дітьми практично змушують влазити в іпотеку, не пропонуючи альтернативи. Тому 22% громадян, що мають право на виплату не скористалися нею.

Довідково: Материнський капітал – це демографічний захід матеріальної підтримки сімей, які завели другу та наступну дитину. На момент введення в 2007 році, маткапітал становив 250 тис.руб., але до 2015 року зріс до 453 тис.руб.

Щодо заяви МО Греції:

11.10.2018  МО Греції П.Камменос закликав США розширити двостороннє співробітництво  в сфері безпеки та збільшити військову присутність США в Греції.

Пряма мова: “Я хочу підтвердити, що Греція вважає США стратегічним партнером і союзником. Насмілюся сказати, єдиним союзником”.

Довідково: Відносини Греції і РФ погіршилися на тлі висилки Афінами в липні 2018 року двох дипломатів РФ. Їх звинуватили у втручанні у внутрішні справи держави і незаконних діях проти національної безпеки країни. Москва прийняла дзеркальні заходи, в Афінах цей крок назвали “довільним і мстивим”.

Щодо стурбованості посилення військової активності РФ:

11.10.2018 МО Румунії М.Фіфор на міжнародній конференції в Інституті Аспена (міжнародний некомерційний аналітичний центр; Вашингтон, США) заявив, що Румунія стурбована посиленням військової активності РФ в Чорному морі.

Військово-технічна сфера:

Щодо підняття прапору на прикордонному сторожовому кораблі “Бєзупрєчний” пр.22460 шифр “Охотнік”:

10.10.2018 було проведено підняття прапору на пскр “Бєзупрєчний” (з/н 510) пр.22460 шифр “Охотнік” на АТ “СЗ “Алмаз” (Санкт-Петербург, РФ), що увійшов до складу Новоросійського Чорноморсько-Азовського прикордонного управління БОХР ФСБ РФ

ДовідковоПСКР “Бєзупрєчний” став 13 кораблем пр.22460, отриманим Прикордонною службою ФСБ РФ, побудованим на АТ “СЗ “Алмаз”. Пр.22460 шифр “Охотнік” розроблений АТ “Північним проектно-конструкторським бюро” (Сакт-Петербург, РФ).

Щодо зриву переговорів між РФ та Індії про оренду бпча пр.971:

11.10.2018 було припинено переговори між РФ та Індією щодо  оренди багатоцільового атомного підводного човна пр.971 шифр “Щука-Б”, у зв’зку з тим, що сторони не змогли домовитися у питанні ціни. РФ вимагала 2,5 млрд.дол. за ремонт і аренду підводного човна протягом п’яти років.

Довідково: За контрактом бпча пр.971 “Щука-Б” (інд. “Chakra-3”) повинен замінити бпча “S72 Chakra”, термін десятирічної оренди якого завершиться у 2022 році. Вартість аренди бпча становила 1 млрд.дол. Підводний човен є частиною пакету контрактів між РФ та Індією загальною вартістю 10 млрд.дол.


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam • Інформація принесла користь?:

  0 votes, 0 avg. rating

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю