fbpx
Антикризова стратегія на Азові (#ЕФІР4_5_0)

Антикризова стратегія на Азові (#ЕФІР4_5_0)

Протягом літа РФ йшла на загострення ситуації в Азовському морі. Головний інструмент – перешкоджання вільній морській торгівлі, яка здійснюється через Керченську протоку і важлива для портів Маріуполь та Бердянськ. Кілька місяців ми спостерігали лише неспроможність України щось протиставити таким недружнім діям країни-агресора. Однак, у вересні відбулося засідання РНБОУ, яке ввело в дію ряд кроків з протидії Росії. Можемо констатувати, що це чи не максимум того, що реалістично Україна може зробити станом на тепер.

Формується угруповання ВМСУ, яке можна умовно назвати “Азовська флотилія”

8 вересня Україна перекинула на Азов по суші два малі броньовані артилерійські катери. В перспективі сюди перенесуть одну з військово-морських баз ВМСУ.

Українські МБАКи станом на сьогодні найпотужніші плавзасоби в акваторії Азова

За своїми тактико-технічними характеристиками ці МБАКи перевершують як всі українські кораблі та катери морської охорони ДПСУ із загону в Маріуполі, так і сили морської охорони ФСБ РФ. Щоправда, Росія може оперативно посилювати свою присутність за рахунок Чорноморського флоту в Криму.

Присутність МБАКів “відсуває” російську присутність від українського берегу

Перекидання МБАКів не відновлює контроль України над Керчинською протокою. Однак суттєво покращить безпекову ситуацію для українських суден та рибалок в Азовському морі.

Чи варто продовжити будівництво МБАКів?

ВМСУ не планували замовляти більше цих катерів, адже проект виявився не дуже вдалим. Однак може статися так, що флот поповниться ще кількома одиницями.

Якими мають бути наступні кроки України на Азові?

Окрім роботи на міжнародному рівні ще є ряд напрямків за якими можна посилитися в регіоні, головним чином за рахунок сухопутної та авіаційної складової. Однак, є перспектива і нарощування морської компоненти.

У Києві спустили на воду корпус першого ДК “Кентавр”

Завод “Кузня на Рибальському” спустив на воду перший десантний катер “Кентавр”. Це швидкісний плавзасіб який зможе доставляти на берег більше 30 морських піхотинців.

Оновлення РК “Прилуки”

Незабаром ВМСУ можуть отримати платформу для випробування протикорабельної ракети “Нептун”. Ракетний катер “Прилуки” зайшов у Миколаїв для проходження ремонту, після якого і зможе стати першим носієм українських ПКР.

Повний запис програми “Ефір 4-5-0” дивіться на сайті телеканалу Еспресо.
Рубрика виходить щосуботи о 17-10 за участі представників “Українського мілітарного центру” (Тарас Чмут, Олександр Аргат).