Авіакон відновить Мі-26?

Державне підприємство “Авіакон” провело публічну процедуру закупівлі, і 19 червня підписало контракт на поставку чотирьох планерів важкого гелікоптера Мі-26. Переможцем тендеру на поставку  планерів Мі-26 стало ДП  “Українська авіатранспортна компанія”.

Довідково: 

Мі-26 один з найбільших у світі військово-транспортних гелікоптерів. Здатен перевозити вантажі до 25 тон, габарити вантажної кабіни дозволяють перевозити навіть БТР-80.

 • Особливістю Мі-26 є можливість доставки габаритних вантажів (наприклад гармати, або  БТР), на ділянку місцевості де відсутня злітно-посадкова смуга.  Цього не можуть робити літаки ВТА.

  Від радянської армії Збройним силам України залишилось близько 20 Мі-26. На початку 90-х років вони залучались для участі у програмах ООН.  Пізніше, через високу вартість обслуговування ці гелікоптери в Україні майже не використовувались, і були поставлені на зберігання.

  На теперішній час більшість утилізовані за технічним станом, частина була передана комерційним компаніям або продана за кордон.

  Всі наявні у ЗСУ гелікоптери Мі-26 зберігаються у 12-й бригаді армійської авіації (Новий Калинів). Більшість з них вже не підлягає відновленню.

  Станом на 2013 рік в бойовому складі армійської авіації планувалось залишити 2 гелікоптера Мі-26, які повинні були знаходитись на зберіганні. Інші машини повинні були вивести зі складу АА як надлишкове майно.

  Чи знаходяться зараз Мі-26 у бойовому складі АА – не відомо.

 • фото Ostap Ilkiv 2013 рік (spotters.net.ua)
  фото Taras Ilkiv 2013 рік (spotters.net.ua)

  Для  чого будуть використані ці планери?

  Найбільш вірогідно, що “Авіакон”  використає планери для відновлення важких гелікоптерів Мі-26 в інтересах іноземного замовника.

  Варіант, що ці гелікоптери будуть відновлені для Збройних сил України малоймовірний, так як у такому випадку Міністерство оборони, або Командування сухопутних військ могло б передати  Мі-26 які знаходяться на зберіганні у частині армійської авіації у Новому Калинові.

  Останні фото Мі-26 які були зроблені в 2017 у Новому Калинові  в нашій групі:

 •  

   

  Автор MARINER


 • Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю