fbpx
У Харкові створили першу національну систему залпового вогню

У Харкові створили першу національну систему залпового вогню

РСЗВ «Град» Харківський авторемзавод

У Харкові завершено розробку першої національної системи ведення залпового реактивного вогню БМ-21 К на основі модернізації більш раннього зразку озброєння БМ-21 «Град».

Вже цього літа нова бойова машина пройде державні випробування на військовому полігоні, що на Львівщині, і потім піде у серійне виробництво.

ДП Міністерства оборони України «110-й Харківський автомобільний ремонтний завод» (ХАРЗ) спільно з Казенним підприємством «Харківське конструкторське бюро з машинобудування» (ХКБМ) завершили зборку першого випробувального зразку бойової машини для ведення точного залпового реактивного вогню – БМ-21 К.

Цей новий вид ракетно-артилерійського озброєння конструктори вже назвали – першою національною системою ведення залпового реактивного вогню через те, що на відміну попереднього зразка, БМ-21 К – є цілковито українським винаходом та зібрано зі всіх деталей вітчизняного виробника.

“Робота щодо створення бойової машини БМ-21 К розпочалося ще у 2001 році” – розповідає директор ХАРЗ Валерій Корецький. “Нашими працівниками та конструкторами ХКБМ було представлено декілька варіантів виготовлення техніки цього типу. Тоді ж й було вирішено поміняти російську автомобільну базу УРАЛ-375 на нашу КрАЗ-260 із 4-х дверною кабіною підвищеного комфорту. Паралельно з нами роботу у цьому напрямку вели й інші підприємства та конструкторські бюро України.”

У грудні 2008 року, після вивчення в Києві усіх результатів попередніх випробувань, на державному рівні було прийнято рішення щодо остаточної виготовлення та проведення заводських випробувань нової реактивної системи саме у Харкові.

Тактичні та спеціальні можливості нового зразка озброєння вражають експертів у цій галузі, а низька ціна у приблизно 1 млн. гривень роблять БМ-21 К дуже привабливим для замовників.

Якщо порівнювати нову машину з БМ-21 «Град», потужність двигуна збільшилася на 60 кінських сил і стала 240 к/с. Запас ходу машини із показника «400 км» виріс до «500 км». За рахунок дизельного двигуна підвищилася й проходження по бездоріжжю. Також, суттєвим фактором є те, що кожному з п’яти членів екіпажу створенні нормальні комфортабельні умови для роботи у бою. Раніше екіпаж розміщався просто неба на рамі автомобіля і працював під дощем та при низькій температурі повітря. Відтепер, у просторій 4-х дверній кабіні передбачений, навіть, кондиціонер та електрообігрівач.

Головними ж показниками, якими пишаються конструктори ХКБМ це збільшення з 20 км до 40 км дальності точного враження цілі, впровадження нової системи швидкого перезаряджання, можливість ведення точного вогню з максимальною погрішністю 90 метрів на відстані 40 км, поява супутникової системи спостереження і наведення на об’єкт, а також підвищення керованості реактивними пострілами.

Інформація надана регіональним медіа-центром МОУ м. Харків

Автор фото: Дмитро Горбунов

РСЗВ «Град» Харківський авторемзавод